Tα αρκουδάκια της αγάπης

perlastar

RetroJunkie™
Joined
30 Αύγ 2013
Μηνύματα
2.077
Αντιδράσεις
1.080
Σήμερα βρήκα ξανά την παλιά μου συλλογή από τα κουκλάκια Αρκουδάκια της αγάπης και δεν τα χορταίνω! Ξέρω μόνο τα Αγγλικά τους ονόματα, εάν κάποιος γνωρίζει τα αντίστοιχα ελληνικά, ας με διαφωτίσει!

83073.jpg

Εδώ έχουμε κατά σειρά τα αρκουδάκια: Best friend, Bedtime, Wish, Cheer, Tenderheart.

83074.jpg

Kαι εδώ έχουμε τα αρκουδάκια: Laugh-a-Lot, Harmony, Funshine, Good Luck, Grumpy, Share και το μικρό αρκουδάκι Wonderheart, ανιψάκι του Τenderheart της προηγούμενης φωτογραφίας.

Και όλη η παρέα μαζί:

83075.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
τελειο και τρυφερο παιδικο :)
 
Γλυκούλια που είναι!!!

Λεοντόκαρδος,

Συννεφούλης,

Αγαπούλης

Δεν θυμάμαι... :(
 
Είναι πανέμορφα! Είναι αγορασμένα εδώ ή στο εξωτερικό; Δε θυμάμαι κάτι τέτοιο να κυκλοφορεί.
 
Όντως από το εξωτερικό είναι zouzou, είχα συγγενείς έξω και μου έφερναν διάφορα. Τα συγκεκριμένα μου είχαν έρθει από Αμερική.
 
περλασταρ , δηλαδή τα χεις στην κατοχή σου, μπραβο, είναι φανταστικά :) τα'χες ζητησει η ιδια;
 
Xαίρομαι που άρεσαν και σε σένα και σε άλλους Αριάδνη! Ναι, εγώ τα είχα ζητήσει γιατί μου άρεσαν πολύ τα αρκουδάκια της αγάπης και ήθελα μία συλλογή. Έτσι τους είχα ζητήσει και τις κούκλες από την παιδική σειρά Rainbow Brite (1984), που πάλι είχαν σύμβολα το ουράνιο τόξο και τέτοια, και θα τις δείξω κι αυτές σύντομα.
 
RAINBOW brite :what:υπήρχε τετοιο παιδικο μα δεν το θυμαμαι καθολου α, μαλλον δεν θα υπάρχει και στο φορουμ αυτό το παιδικο, το ψαξα και είναι με ένα κοριτσακι αλλα σιγουρα δεν πρεπει να εχει προβληθεί εδω
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αριαδνη είπε:
RAINBOW brite :what:υπήρχε τετοιο παιδικο μα δεν το θυμαμαι καθολου α, μαλλον δεν θα υπάρχει και στο φορουμ αυτό το παιδικο, το ψαξα και είναι με ένα κοριτσακι αλλα σιγουρα δεν πρεπει να εχει προβληθεί εδω
αριαδνη μου υπαρχει το παιδικο αυτο στο φορουμ,ριξε μια ματια εδω :)
 
Mε πρόλαβε η Κατερίνα! Αριάδνη αυτό είναι ένα πολύ γλυκό και αθώο παιδικό, θα το έβαζα στην ίδια κατηγορία με τα Αρκουδάκια της αγάπης και το Μικρό μου πόνυ.
 
Κι εγώ το Rainbow σκέφτηκα μόλις είδα τα αρκουδάκια! Αλλά για άσχετο λόγο: σε ένα πάρτυ μου στο δημοτικό είχαμε πάρει ένα πολύ όμορφο χάρτινο τραπεζομάντηλο με το κοριτσάκι αυτό (πρέπει ένα να υπάρχει ακόμα), ενώ οι χαρτοπετσέτες ήταν με τα αρκουδάκια και τα έχω συνδέσει μαζί :D

Δύο πολύ αγαπημένα σχέδια παρ'όλο που στην Ελλάδα δεν παίχτηκαν.
 
αχ, γιατι να μην παικτουν ελλαδα, καλα το κοριτσακι με το ουρανιο τοξο είναι γλυκα( τα αρκουδάκια τα βλέπαμε από τοπικο κανάλι)
 
πολύ όμορφα τα αρκουδάκια!

Στην ελληνική αγορά ειχαν κυκλοφορησει αυτες οι φιγούρες;
 
οντως περλα ειχαν κυκλοφορησει; αλλα αν είναι δυνατον να μην ειχαν
 
Παιδιά δεν έχω ιδέα αν κυκλοφόρησαν και Ελλάδα, εμένα από Αμερική μου ήρθαν.
 
ειχαν σουξε τοτε πιστευω θα κυκλοφορησαν και εδώ αλλα παλι αν δεν θυμαται και κανενας...
 
Kρίμα να μην εμφανίζονται πλέον οι φωτογραφίες! Μεγάλη αδυναμία τα αρκουδάκια της αγάπης! Στο μεταξύ ψάχνοντας και βλέποντάς τα στο google συνειδητοποίησα ότι είχα κι εγώ ένα (και αναρωτιέμαι τί να απέγινε) 
 
Αποκαταστάθηκαν οι εικόνες

Kρίμα να μην εμφανίζονται πλέον οι φωτογραφίες! Μεγάλη αδυναμία τα αρκουδάκια της αγάπης! Στο μεταξύ ψάχνοντας και βλέποντάς τα στο google συνειδητοποίησα ότι είχα κι εγώ ένα (και αναρωτιέμαι τί να απέγινε) 
 
Πίσω
Μπλουζα