''Tο κοπή τη πίτα 2015'' (Αθηναϊκό Ντιβιζιόν) -ΑΝΑΒΑΛΛΕΤΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Και εγώ θα ήθελα να έρθω αλλά όπως έχω ξανα πεί μόνο Σάββατα έχω ελευθερα να κατέβω Αθήνα.
 
@Domniki Ελπιζω σημερα κατα τις 1 να συναντηθουν τα καροτσακια μας μεταξυ μανταρινιων και ζοχων :) Θα χαρω πολυ να σας δω

@Mike Δεν ηταν τα λιγα ατομα το βασικο. Συνηθως δηλωνουν καμια 30αρια και σκανε 70. Τωρα θα ειχαμε καμια 20αρα αλλα αν λειπει ο τελεταρχης που εκανε τις διαβουλευσεις και λειπω και εγω (που εχω πιτες , καλοσωρισμα κοσμου κτλ) θα σκαγατε μυτη σε ενα μερος χωρις κανεναν να σας υποδεχθει. (Εσενα θα σε δω σημερα διοτι εχω να σου δωσω καποια πραγματα απο τα Χριστουγεννα!!!)

Οπως εχω πει πολλες φορες, το κακο σπυρι στο retromaniax ειναι η Αθηναικη διαχειριστικη ομαδα (ο Αντωνης και η αφεντομουτσουναρα μου) που λογω εξαιρετικα ασηκωτου βιοποριστικου προγραμματος δεν μπορουμε να κανονισουμε κατι με σιγουρια για πανω απο 1-2 μερες μπροστα!! Αυτο εχει τετοια αποτελεσματα αλλα και χειροτερα...πχ ακυρωση συνεντευξεων με σημαντικα προσωπα, μη-οργανωση events (πχ ρετροποδηλαταδα, θεματικες συναντησεις κτλ) κτλ

Ζητω ειλικρινα συγνωμη
 
Αν τελικα γινει η κοπη βγαλτε το thread στην πρωτη σελιδα. Μεχρι σημερα δεν ειχα δει καν οτι θα κοβοταν πιτα το 2015.
 
τελικα να ελπισουμε να πραγματοποιηθει η κοπη του 2016??(ελπιζω οχι με την πιτα της περασμενης χρονιας που εμεινε ανεγγιχτη χαχχαχαχα)
 
Την περσινη θα φερουμε. Οντως ειναι ακεραιη. Σαν το παλιο καλο κρασι χαχαχαχαχα

Κατι θα κανουμε φετος. Η αναβαθμιση υπερκαλυψε με αρνητικο τροπο και τα 10 χρονια και τις πιτες.
 
Wally είπε:
Την περσινη θα φερουμε. Οντως ειναι ακεραιη. Σαν το παλιο καλο κρασι χαχαχαχαχα
Κατι θα κανουμε φετος. Η αναβαθμιση υπερκαλυψε με αρνητικο τροπο και τα 10 χρονια και τις πιτες.
Άντε, πότε θα γίνει η κοπή της πίτας του 2016? Πάνο να την κάνετε στην Καφέδρα να έρθουμε οικογενειακώς, να γίνει και μπούγιο :cool:
 
Μετα τα τεκταινόμενα με το forum, η κοπη της πιτας κινδυνεύει να μοιάσει λιγο με αυτο.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν γίνει ο τουρτοπόλεμος, πείτε μου και εμένα. Από πάντα ήθελα να κάνω recreate τη σκηνή αυτή! Ειδικά αν γίνει στο τροπικό Μαρούσι!
 
freaktmp είπε:
Μετα τα τεκταινόμενα με το forum, η κοπη της πιτας κινδυνεύει να μοιάσει λιγο με αυτο.

Καταπληκτικό βίντεο! Ειδικα η Καφέδρα έχει υπέροχα γλυκά :)
 
Μετα τα τεκταινόμενα με το forum, η κοπη της πιτας κινδυνεύει να μοιάσει λιγο με αυτο.



Y.Γ. no offence mode on -Απλα αστειευομαι ως follow in comment των 2 quoted μηνυματων.

121334747_great-exp_381697c.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

1@Nemo[/USER], στην Καφέδρα (καφετέρια στον ΗΣΑΠ στο Μαρούσι) έχουν υπέροχα γλυκά, μηλόπιτες, βαφλες, σουφλέ σοκολάτας και νοστιμότατα παγωτά, σε πάρα πολλές γεύσεις. Την συγκεκριμένη καφετέρια την ξέρει και ο Πάνος (Wally) και μάλιστα λέγαμε να συναντηθούμε εκει οικογενειακώς. Οπότε αν συμπέσει και η κοπη της πίτας, θα έχουμε "με ένα σμπαρο, δυο τρυγόνια" :) Αν έρθει και η Queen, τότε θα έχουμε ένα get-together παλιών μελών και άρα τρία τρυγόνια :D

 
Για πιτα δεν το βλεπω μετα τα τεκτενομενα που χαλασαν το κλιμα.

Το βρισκω παντως εξαιρετικο σημειο για κλασικη συναντηση.

Δεν ξερω ομως κατα ποσο βολευει ολους τους ενδιαφερομενους.
 
εγω θα ερθω σιγουρα ελπιζω να οργανωθουν και οι υπολοιποι ποσο μαλλον αν γινει μαρουσι που ειναι διπλα για μενα
 
θανος είπε:
εγω θα ερθω σιγουρα ελπιζω να οργανωθουν και οι υπολοιποι ποσο μαλλον αν γινει μαρουσι που ειναι διπλα για μενα
Ορίστε Πάνο, το Μαρούσι βολεύει καλύτερα :) Σε ποια τεκτενόμενα αναφέρεσαι? Στο upgrade του φόρουμ? Μάλλον δεν ενστερνίζεστε το σλόγκαν των απανταχού μηχανικών που λέει πως "ό,τι δουλεύει, δεν το πειράζεις" :cool:

BTW, το πολλαπλό "quote" δεν υπάρχει πια?
 
Μαρία δυστυχώς στο internet δεν φτάνει το "ότι δουλεύει δεν το πειράζω". Αν μείνεις πίσω σε κάποιο κρίκο της αλυσίδας της ασφάλειας έχεις τελειώσει. Δυστυχώς
 
Shock είπε:
Μαρία δυστυχώς στο internet δεν φτάνει το "ότι δουλεύει δεν το πειράζω". Αν μείνεις πίσω σε κάποιο κρίκο της αλυσίδας της ασφάλειας έχεις τελειώσει. Δυστυχώς

Mε τοσα Bugs που εχει η νεα εκδοση δεν θα μου φαινοταν καθολου απιθανο να μην εχει και στον τομεα της ασφαλειας αρκετα...
 
Δεν έχει προβλήματα ασφαλείας. Λόγω ασφαλείας μπήκαμε σε αυτή την ακριβή και χρονοβόρα διαδικασία.

Η μετάβαση είχε θέματα, όπως κάθε μετάβαση. Καλύτερα ένα μικρό και προσωρινό ξεβολεμα παρά χακεματα και διακινδύνευση τόσων ετών δεδομένων. Όπως είπε ο Αντώνης, οποίος μένει πίσω στο ιντερνετ, χαιρετάει.

Φανταστείτε να τραβαγαμε αυτό το κουπί σε κάνα δύο χρόνια από τώρα με ipv6 επιθέσεις σε εμπόλεμη κατάσταση, να τρεχούμενα και να μην φτάνουμε.

Δεν μπορούμε να είμαστε ρετρό σε τέτοια θεματα.

Ή καθημερινότητα στο φόρουμ έχει βελτιωθεί την τελευταία εβδομάδα και θα συνεχίσει να βελτιώνεται.

Στεναχωρο είναι ότι μαθαίνω πως κάποιοι το χάρηκαν. Χαρά τριών εβδομάδων :)
 
Wally είπε:
Φανταστείτε να τραβαγαμε αυτό το κουπί σε κάνα δύο χρόνια από τώρα με ipv6 επιθέσεις σε εμπόλεμη κατάσταση, να τρεχούμενα και να μην φτάνουμε.
Δέχεται το φόρουμ επιθέσεις?

Wally είπε:
Στεναχωρο είναι ότι μαθαίνω πως κάποιοι το χάρηκαν. Χαρά τριών εβδομάδων :)
Τελικά θα γίνει κοπή πίτας στην Καφέδρα?
 
Εισαι εξαιρετικα ρετρο :)

Θα το δουμε διοτι εχουμε ηδη ενα event στις 20 του μηνος.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα