Tο μελλον των περιοδικων και οθονες αφης

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.887
Αντιδράσεις
3.887
OMG παιδια που μεγαλωνουν με touch screens και ipad βλεπουν τα περιοδικα σαν οθονες αφης που δεν λειτουργουν.


Scary!


[video=youtube;aXV-yaFmQNk]

 
Χαζομάρες... η κόρη μου είναι 3ων ετών... μία χαρά ξεχωρίζει έντυπο, από tablet ή notebook... κάθε ένα το χειρίζεται με τον σωστό τρόπο (με τα δακτυλάκια στην οθόνη του tablet, με το keyboard το notebook, και γυρνόντας τις σελίδες το βιβλίο ή το περιοδικό...).

Αυτά είναι για Αμερικανάκια...
 
Αυτό όμως δεν είναι τρίχρονο :)
 
Είναι μικρό και είναι απόλυτα φυσικό να προτιμάει κινούμενες εικόνες, όλα τα μωρά αυτό κάνουν. Τα περιοδικά συνήθως απλά τα σκίζουν σε αυτή την ηλικία. :p

Πάντως το προηγούμενο Σ/Κ που είχα πάει στον κουμπάρο μου, έδωσε στον μικρό μου -4,5 ετών- το iPad2 που έχει (τώρα μην ρωτήσετε πως αντέχω κουμπάρο μηλαράκια, όλοι κάνουμε και υποχωρήσεις στην ζωή μας...)

Είναι εντυπωσιακό το πως έμαθε να παίζει Angry Birds μέσα σε δύο λεπτά και κόλλησε για τα καλά. Αυτά τα μικρά σε λίγα χρόνια θα κάνουν παπάδες, αφού είναι σε επαφή με την τεχνολογία σχεδόν από γεννησιμιού τους!
 
Shock είπε:
Αυτό όμως δεν είναι τρίχρονο :)
3ων είναι τώρα... Από την ημέρα που γεννήθηκε, και λόγω της φύσης της εργασίας μου, έρχεται καθημερινά σε επαφή με τέτοιες συσκευές από την ημέρα που γεννήθηκε...

Κάποια στιγμή, η γυναίκα μου την είχε τραβήξει βίντεο με το κινητό της, και ενώ ακόμα μπουσουλούσε και δεν μίλαγε, να έχει ανοίξει το laptop να έχει μπει στα windows και να πατάει (τυχαία βέβαια...δεν είναι και το παιδί-θαύμα!) τα κουμπάκια! Ταυτόχρονα, της άρεσε πάντα να "ξεφυλλίζει" παραμυθάκια, και "μίκυ μάους"...
 
Πίσω
Μπλουζα