Tehkan World Cup..Πρόβλημα "ΔΙΑΚΤΙΝΗΣΗΣ" παικτών και λύση.

sansiro.sugata

RetroWannaBe
Joined
8 Μάρ 2010
Μηνύματα
38
Αντιδράσεις
2
Καλησπερα σε ολους τους Arcade Masters.

Προσφατα αντιμετωπισα ενα προβλημα στο οποιο βρηκα λυση τυχαια μετα απο 1 εβδομαδα.

Εγω ζουσα στα Arcades μονο για ενα λογο.. Για το Tehkan World Cup , το ποδοσφαιρακι που με την απλοτητα του τα ξεκινησε ολα στο χωρο των Tabletops!!

Και ομως.. με οποια εκδοση mame και να το δουλευα.. παρουσιασε μονιμως το εξης θεμα..

Εκει που επαιζες , και κοντευες να ξεκολησεις το CMS Joystick , ξαφνικα , αν εκανες πολλες αποτομες κινησεις ταυτοχρονα , ο παικτης "Εξαφανιζοταν" , και βρισκοταν σε αλλο σημειο του τεραιν!!

Ναι!! οπως ακριβως σας τα λεω!!!

Ειχα σπαστει και εκνευριστει τοσο που πραγματικα δεν ανοιγα το PC κατι μερες για αυτον τον λογο..

Τελικα.. η λυση ηταν στο X and Y Axis Sensitity , απο 100 το κανεις κατω απο 30, και ολα στρωνουν!!

αυτα τα λιγα Arcade News πρωινα πρωινα!!

Καλημερες σε ολους
 
Λοιπόν, το έχω πάθει και εγώ αυτό ! Θυμάμαι τελικά ότι είχα αλλάξει το control setting που ήταν αρχικά trackball σε joystick, άλλα μπορεί να κάνω και λάθος ! Μέχρι να το στρώσω μου είχε σπάσει τα νεύρα, αφού είχα αλλάξει 500 ρυθμίσεις !!!
 
Πολυ τελικα πορωτικο Game.

[edit] Αγγελία [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μιας ομως και δεν εχουμε πια Αγγελιες Ζητησης - παρα μονο Χαριζονται και Ανταλλαγες - κανε ενα κοπο (αν εχεις κατι retro να ανταλλαξεις) και γραψε μια τετοιου ειδους αγγελια.
 
Πίσω
Μπλουζα