Tekhan World Cup Πρόβλημα

tiriakoglou

RetroN00b
Joined
3 Σεπ 2009
Μηνύματα
2
Αντιδράσεις
0
Καλημέρα, καλησπέρα σε όλους!

Πριν περίπου ένα χρόνο αγόρασα μια επίπεδη καμπίνα με πλακέτα Tekhan World Cup. Τη βρήκα παρατημένη και σε άθλια κατάσταση, αλλά ο άνθρωπος που μου τη πούλησε ομολογώ ότι την έκανε σα καινούρια.

Έχω όμως ένα θεματάκι το οποίο θέλω να μοιραστώ μαζί σας μπας και έχει κανείς σας καμιά ιδέα. Ένα από τα δύο κοντρόλ δε πηγαίνει λοξά δεξία. Έχω ελένξει τις επαφές, δεν δείχνουν να θέλουν καθάρισμα.

Όπως κάθε γνήσιος παίκτης του Tekhan World Cup μπορεί να καταλάβει, αν δε μπορείς να πας λοξά χάνεις έναν κλασσικό τρόπο να βάζεις γκολ :)

συνεπώς προσπαθώ να βρώ μια λύση ή μια εξήγηση....

Έχει κανείς κάτι να πεί?????

Ευχαριστώ πολύ
 
Γειά σου φίλε τυχεράκια. Εμείς που θα βρούμε μια καμπίνα ρε παιδιά;

Σε πρώτη φάση, να απευθυνθείς στο μέλος arc ο οποίος είναι ο ειδικός στα joystick και επιπλέον έχει και αυτός καμπίνα Tehkan World Cup.

Σε δεύτερη φάση, να ζητήσεις από τον arc να βάλει ένα trackball στην καμπίνα (αν αυτό είναι εφικτό), για να έχεις το αυθεντικό gameplay. Και όπως θα διαπιστώσεις από το παρακάτω βίντεο, δεν έχει καμία σχέση με το joystick. Είναι τελείως άλλο παιχνίδι.

 
[edit - Αυτο ειναι αγγελια αγαπητε]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
παλια πηγαινε?

τα παλια joy εχουν ενα πλαστικο σαν ρομβο που δεν επιτρεπει να κανουν διαγωνιες κινησεις(μπορει να εχει ψηλοφαγωθει και να μην πηγενει μονο λοξα δεξια),οποτε η τον αλλαζεις η τον βγαζεισ και τρωσ το πλαστικο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα