The 90's Arcade Racer [Pelikan13]

Αυτα ειναι!
 
Καλως να ορισει .Το περιμενω και εγω και θα το τσιμπησω για pc .Εξακολουθει να εχει εκεινο το arcade style του scud race παρολο το μεγαλο λιφτινγκ που εχει περασει απο επανω .Φαινεται εντυπωσιακο .Ξερουμε περιπου ποτε θα το κυκλοφορησουν τα παιδια ?
 
Eπιτέλους, ένα μοντέρνο racing gaming ακριβώς όπως το θέλω: με την παλιά, καλή arcade racing αίσθηση α λα Sega μέχρι την εποχή του Outrun 2 (το μοναδικό racing που παίζω στο Xbox360 μαζί με το Daytona USA). Με διαφορά από τα λίγα Kickstarter projects που αξίζουν τα λεφτά τους.
 
555.jpg


ενα ακομα update για να παρουμε μια γευση απο τα νεες πιστες και αυτοκινητα που περιεχονται στο παιχνιδι

















111.jpg

222.jpg

333.jpg

444.jpg

7777.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
aaa11_large.jpg

So braking things down here is where the projects stands now:

-The art and design is complete, all the tracks, frontend menus and items are in game.

-The audio is about 80% done, everything is in game and working but in need of some polish.

-The AI as mentioned above has given us a lot of problems, we decided to scrap the work done so far and start from scratch with a new programmer.

-Physics and car handling has been the most challenging part and we will continue to tweak and refine it until the game's release.

Considering how things have turned out for us it would be unwise to give another release date, but we will as soon as we are confident.
Mετα απο καιρο....

(βεβαια χωρις επισημη release date ακομα)
 
9940ef86d1039986d2516c087a75b1a1_large.jpg

f1bcd8eeb550a0797d0bbd81e6412b55_large.jpg

6fc7051a83c11ea34dfc3086e7519a00_large.jpg

b4f9edd94f483544b4f18a7ed1482962_large.jpg

732a0d19f26a3a25d4de49d93ac2e69e_large.jpg

....

since our last update I'm happy to say that we've made quite a bit of progress, we now have a new AI solution that can handle up to 40 AI cars per race. It still needs a bit of work mainly on how they interact with the player but we are slowly getting there.


85537819f2796d926e15850fe3d933dd_large.jpg
 
Τι ομορφιές είναι αυτές;;
 
Βγήκε video με gameplay!!!!

Πραγματικά έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό!!!! Άντε να πώ τώρα στην σύζηγο ότι θα πρέπει να έχω και steering wheel rig.

Άντε να βγεί να λιώσουμε!

Απολάυστε....

 
Πραγματικα πολυ καλο φαινεται.Θα το τιμησω σιγουρα στο Wii U οταν ανεβει στο Wii U eShop.
 
Ωραιο φαινεται με επιρροες απο Daytona, Scud race, Virtua racing κ.α. Ελπιζω ο Αντωνης να μας δωσει το τελειο arcade!
 
Μου αρέσει πως γλυστράει σαν Sega Rally περίπου. Και η αίσθηση της ταχύτητας είναι Daytona.

Απλώς ελπίζω να μην το καθυστερύσουν πολύ. Δεν βλέπω καν enemy ΑΙ. Ελπίζω να μην έχει μείνει και πολύ δουλειά για να το ολοκληρώσουν επιτέλους.
 
Ημουν σιγουρος οτι μετα την εμφανιση του Power Drive 2000 και το κραξιμο που εριχναν ορισμενοι backers, θα ειχαμε τα πολυποθητα νεα και απο το Arcade Racer!!
 
Φαίνεται καταπληκτικό. Ειδικά εκείνο το pang mini game :)

Πολύ καλό update αυτό. Ελπίζω να το βγάλουν σύντομα.
 
Η πίστα στο δωμάτιο είναι όλα τα λεφτά!
 
Τελικά έχει κανείς νεότερα πότε θα βγεί αυτό το παιχνίδι ή τσάμπα το θαυμάζουμε εδώ και 2.5 χρόνια;
 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το είδα σήμερα, ωραίο και το Take over δεν λέω. Ελπίζω όμως να τελειώσει καμιά μέρα με το 90's arcade racer πριν το νέο έτος. Κοντεύουνε 3 χρόνια τώρα και όχι τίποτα άλλο, άλλα έχω πορωθεί αγρίως με το trailer και το περιμένω πως και πως.
 
Πίσω
Μπλουζα