The ANDREAS slideshow!

DINO

Expert
Joined
3 Αύγ 2007
Μηνύματα
8.328
Αντιδράσεις
1.168
Όχι όχι... Δεν είναι slideshow με τον Ανδρέα Παπανδρέου... :p

Είναι μια σατυρική δημιουργία που είχα φτιάξει το '96, με το DEGAS ELITE, στον Atari ST...

Σατυρίζω όλους τους φίλους μου, αλλά και τον εαυτό μου. Η πλοκή δε λέει και πολλά, αλλά το ενδιαφέρον επικεντρώνεται στους χαρακτήρες.

Κάθε ομοιότητα με πραγματικά πρόσωπα και καταστάσεις, δεν είναι καθόλου συμπτωματική.

Απολαύστε:

RANTEBOY1.jpg RANTEBOY2.jpg

RANTEBOY3.jpg RANTEBOY4.jpg

RANTEBOY5.jpg RANTEBOY6.jpg

RANTEBOY7.jpg RANTEBOY8.jpg

RANTEBOY9.jpg

Στο προτελευταίο καρέ, ο Κώστας είμαι εγώ, με καρώ πουκάμισο, αφάνα και τη δισκέτα του ST στο χέρι...

Για την ιστορία, ο Ανδρέας και η Μαρία είναι πια παντρεμένοι και έχουν και 2 πανέμορφα κορίτσια!

Ανδρέα, το ξέρω οτι θα δείξεις κατανόηση μετά από αυτό! #)
 
Τελευταία επεξεργασία:
....ω ρε φιλε τελειο ειναι.Ε ρε αμα εχεις γνωσεις ποσα πραγματα μπορεις να φτιαξεις :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Dino, δε θυμάμαι με τι ασχολείσαι, αλλά το καλό που σου θέλω, είναι ν' ασχολείσαι με κάτι "καλλιτεχνικό"! :)

Τη μια, οι ζωγραφιές του Atari, την άλλη αυτό (να μην πω για Phoenix, ε?! :D ).

Απίστευτη / αστείρευτη φαντασία από έναν πιτσιρικά! Το slideshow είναι σούπερ. Α, να ζήσουν και τα παιδιά! :D
 
metalcandyman είπε:
....ω ρε φιλε τελειο ειναι.Ε ρε αμα εχεις γνωσεις ποσα πραγματα μπορεις να φτιαξεις :D
Thanx!

Και εσύ άμα έχεις κέφι για gaming μέχρι τελικής πτώσης κάνεις παπάδες!!! :D

Έκαστος στο είδος του!

D@redevil είπε:
Dino, δε θυμάμαι με τι ασχολείσαι, αλλά το καλό που σου θέλω, είναι ν' ασχολείσαι με κάτι "καλλιτεχνικό"! :)
Τη μια, οι ζωγραφιές του Atari, την άλλη αυτό (να μην πω για Phoenix, ε?! :D ).

Απίστευτη / αστείρευτη φαντασία από έναν πιτσιρικά! Το slideshow είναι σούπερ. Α, να ζήσουν και τα παιδιά! :D
Ευχαριστώ D@redevil!

Αυτό που ασχολούμαι, μπορείς να το πεις και ψιλοκαλλιτεχνικό...

Χαιρετώ τη συναδέλφισα (στα καλλιτεχνικά) :)
 
μου αρέσει αυτό που είδα φίλε μου!
 
Φοβερό το slideshow !!

Κλασσικός Dino !! :D
 
Να'στε καλά!

Το πάλευα λίγο παραπάνω το θέμα, πέρα από το gaming.

Βασικά αν μου πεις να το φτιάξω τώρα, δεν υπάρχει περίπτωση, καθώς έχω ξεμάθει να δουλεύω με bitmap σχέδιο. Όσο το βλέπω και το ξαναβλέπω, απορώ με την υπομονή μου, τότε.
 
Πολυ ωραιοι οι bitmap χαρακτηρες. Θα μπορουσαν ανετα να γινουν sprites!

Το ταλεντο δεν χανεται, απλα με τον καιρο (και τις εγνοιες) ξεχνιεται...
 
Aπιστευτη δουλεια DINO!
 
o dino πάλευε πραγματικά με τον ST γι' αυτό και η μανία υπεράσπισης
 
... η οποία μανία υπεράσπισης, δε θα υπήρχε, αν δεν υπήρχε η μανία της ανάδειξης ενός 16μπιτου υπολογιστή, άσπιλου και αμόλυντου που ακούει στο όνομα Amiga... ;)

BTW, δεν είμαι περισσότερο πορωμένος από οποιονδήποτε user με οποιονδήποτε υπολογιστή.

Ούτε και είμαι ο τελευταίος φαροφύλακας της Atari. :p Υπάρχουν και άλλοι με 4 και 5 STs στη συλλογή τους.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
είστε αδιόρθωτοι κύριοι...(ευτυχώς) ;)
 
Πολύ όμορφα πράγματα έχεις φτιάξει στον ST!!
 
Ευχαριστώ! :)

Τον παίδευα λίγο παραπάνω, όσο μπορούσα!
 
Πίσω
Μπλουζα