The Chaos Engine

DINO

Expert
Joined
3 Αύγ 2007
Μηνύματα
8.328
Αντιδράσεις
1.168
Προβολή συνημμένου 93284

Game versions : Amiga, Atari ST, Amiga CD32, MS-DOS, RISC-OS, Sega Mega Drive, Super NES, Mobile Phone

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Το site των Bitmap Brothers : http://www.bitmap-brothers.co.uk/front.htm

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Η εισαγωγή του παιχνιδιού στον ST : http://www.youtube.com/watch?v=tx3r5Xpxt44

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Longplay από AMIGA :

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Το Chaos Engine στη Wikipedia : http://en.wikipedia.org/wiki/The_Chaos_Engine
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ακόμη ένα αριστουργηματικό review από τον DINO...Συγχαρητήρια!
 
θα συμφωνήσω απόλυτα με τον DINO. Το παιχνίδι είναι απλά φοβερό. Ένα από τα καλύτερα παιχνίδια για τους 16bit computers. Η μουσικούλα του απο όσο θυμάμαι σε έβαζε στη μπρίζα. Πάντως θυμάμαι πως στο διπλό ήταν λίγο εκνευριστικό καμιά φορά αυτή η τηλεμεταφορά του δεύτερου παίκτη όταν αυτός έμενε πίσω. Αλλά πάλι μπορεί να είχα μόνο εγώ αυτήν την εντύπωση. Όπως και να έχει όμως, όντως είναι ένα παιχνίδι σταθμός.

DINO όπως πάντα άψογος! Keep 'em coming!
 
Να'στε καλά, παιδιά...

Δεν το έπαιξα με 2 παίκτες, αλλά νομίζω πως στην περίπτωση αυτή, δεν ισχύει η τηλεμεταφορά. Είναι και οι δύο παίκτες ταυτόχρονα στην οθόνη όλη την ώρα.

Παρ'όλα αυτά, δεν είμαι σίγουρος 100%.
 
Συγχαρητήρια συναγωνιστή DINO! :thumbup:

Εξαιρετική για ακόμα μια φορά η παρουσίαση σου!

Κοιτάζοντας τις φωτογραφίες εντυπωσιάζομαι ακόμα και σήμερα από την λεπτομέρεια στα γραφικά και την περίεργη αίσθηση των παστέλ χρωμάτων!
 
Σε ευχαριστώ πολύ Turri!

Έλα να βλέπω τα πληκτρολόγια να παίρνουν φωτιά!!!

BTW... Κανένα review του "Turrican", θα κάνεις;;;
 
Δεν μπορώ... Τρέμουν τα χέρια μου!!!! :biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
!!

Dinara!! Εξαιρετικό review...το team των reviews είναι άπαικτο τελικά...μου φαινεται οτί θα τα μαζέψω όλα σε database:)

Πάντα μου άρεσαν τα "διπλά" παιχνίδια και αυτό είναι ένα από τα κορυφαία..(Το ρετρο gamer το θεωρεί ένα από τα 10 καλύτερα στον ST)εάν είχα παρέα άνετα θα το ξεκινόύσα τώρα...Η γυναίκα μου είναι σίγουρο οτί δεν ενδιαφέρεται:biglaugh: αντε κανα adventuraki να παίξουμε μαζί...Οπότε πρέπει να πείσω κανέναν από τους κάφρους που παίζουμε PRO...
 
...ο DTP Master επιστρέφει δριμύτερος !! :D

Πραγματικά πολύ καλό το review - μου θύμησε μάλιστα και στοιχεία που είχα ξεχάσει (πάει πιά πολύς καιρός), όπως η περίφημη τηλεμεταφορά !!

Επίσης πολύ σωστή η παρατήρηση για επιρροές απο το κλασσικό Gauntlet.

Εύγε Dino, περιμένουμε την επόμενη παρουσίασή σου !! :)

(..τέλος, να κάνω και μία "δήλωση": Αν και amiga user, δεν έπαιξα ποτέ το sequel. Είχε άραγε ασχοληθεί μαζί του κάποιος όταν κυκλοφόρησε, ή είχαμε πλέον όλοι περάσει στο "στρατόπεδο" των PCs ?).
 
@

thamonas

Χα χα χα! Πάλι καλά που παίζετε και κανένα adventure με τη γυναίκα σου! Η δικιά μου δεν είναι φίλος των videogames :icon_cry: . Έχω προσπαθήσει να τη φέρω στον ίσιο δρόμο, αλλά δε γίνεται τίποτα... πίστεψέ με! Μόνο κανα Tetris αν θα παίξει, στην καλύτερη!

@

billy

Δε νομίζω να ασχολήθηκε κανένας με το sequel, ακριβώς για το λόγο που αναφέρεις...

Στην επόμενη παρουσίασή μου, σκέφτομαι να αλλάξω λίγο το "στήσιμο" των σελίδων και να σας θυμίσω τις παρουσιάσεις πολύ γνωστού σας αγαπημένου περιοδικού! (hint) ;)

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά! :)
 
Πίσω
Μπλουζα