The Incredible Hulk (2008)

LIONHEART

RetroActive
Joined
2 Mαϊ 2008
Μηνύματα
282
Αντιδράσεις
12
Σήμερα βγαινει στις αίθουσες μια νεα ταινια hulk καμια σχεση με εκεινη του 2003 ποιο κοντα στο comic και στην δημοφηλη σειρα του 70 ....ευτηχως μπηκε ποιο αγρια η marvel στο παιχνιδι και ξεκωλησανε απο τα καπριτσια καθε παραγωγου και σκηνοθετη οι ταινιες τους ... :bow:

Πωπω με βλεπω να κατασκηνωνω απεξω σημερα....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
χμμμ... απ'ότι έχω μάθει στον ρόλο του Hulk θα είναι ο Norton (όχι Antivirus!!!)... από τους αγαπημένους μου ηθοποιούς... ελπίζω να τα "δώσει" όλα και σε αυτόν το ρόλο! :D
 
Eίναι απ'τους καλύτερους της γενιάς του, νομίζω θα δώσει πολλά στο χαρακτήρα! Αυτό που με προβληματίζει είναι που δεν έχει πάρει καλές κριτικές εδώ..
 
QueenofHearts είπε:
Eίναι απ'τους καλύτερους της γενιάς του, νομίζω θα δώσει πολλά στο χαρακτήρα! Αυτό που με προβληματίζει είναι που δεν έχει πάρει καλές κριτικές εδώ..
Οι κριτικές δεν με πτοούν καθόλου! Ίσα ίσα, που μπορώ να πώ πως δέν δίνω καθόλου σημασία! Οι περισσότεροι κριτικοί κινηματογράφου εξ'άλλου το παίζουν "σινεκουλτουριάρηδες" οπότε σνομπάρουν αυτού του είδους τις ταινίες! Πιό πολύ εμπιστεύομαι κριτικές φίλων μου :D

Και φυσικά...δεν υπάρχει περίπτωση να μην το δώ! :D
 
οντως εδω ειχαν παθει αμοκ με το aliensvspredator2 οι Αγγλοι ....Τπτ εγω θα την δω και οτι γινει....
 
LIONHEART είπε:
οντως εδω ειχαν παθει αμοκ με το aliensvspredator2 οι Αγγλοι ....Τπτ εγω θα την δω και οτι γινει....
Αναμένω εντυπώσεις! Την ξαδέρφη του δε θα τη θυμηθεί κανείς να γυρίζουν και καμιά ταινία με την She-Hulk? Ήταν πολύ fun χαρακτήρας!
 
QueenofHearts είπε:
To εδώ για μένα είναι η Αγγλία, γι'αυτό προβληματίζομαι, γιατί κάτι τέτοια τους αρέσουν... :precry:
Ούπς, δεν το ήξερα, τέσπα, ούτε τη γνώμη των άγγλων πολυ-υπολογίζω... :D

...HULK είναι αυτός!
 
Το είδα χτες. Αρκέτα καλό (στο επίπεδο του Iron Man για όσους το είδαν) σίγουρα καλύτερο από την έκδοση του 2003. Ο Norton καλός αν και δεν μου ταίριαζε αρχικά για τέτοιο ρόλο. Όλα τα λεφτά η τελευταία σκηνή....
 
Όντως η τελευταία σκηνή είναι σούπερ και προετοιμάζει το έδαφος για άλλα.

Η ταινία καλή ήταν, ίσως λίγο καλύτερη από το παλιό Hulk του 2003. Η Liv Tyler έπαιξε ξανά τον ρόλο της κλαψιάρας γκόμενας που ο αγαπημένος της περνάει δύσκολες ώρες (Armaggedon, Lord of the Rings). Γιατί βάλανε την ατάλαντη και κρύα να παίξει, είναι απορία. Η Jennifer Connelly ήταν καλύτερη το 2003 κατά την γνώμη μου. Ο William Hurt σαν General "Thunderbolt" Ross ήταν πολύ καλός.
 
DeadOrganPlayer είπε:
στο επίπεδο του Iron Man για όσους το είδαν
To iron man μου άρεσε πολύ , αν λοιπόν είναι έτσι όπως τα λές φίλε μου θα το δω και σύντομα μάλιστα!
 
Αρκετά καλή ταινία αλλά δεν έφτασε τα επίπεδα του Iron Man. Σε όσους άρεσε το πρώτο θα αρέσει και αυτό... Πολύ πιστό στο κόμικ, όπως και στο video game (είδαμε κινήσεις χαρακτηριστηκές) όπως και η κλασική εμφάνιση του Stan Lee αλλά και του Lou Ferrigno , στον οποίο γίνεται και χαριτομένο λογοπαίγνιο με τον λιλιπούτιο Norton.

Εμφανή αίσθηση video game αλλά δεν χαλάει τους fan της Marvel....
 
Την ειδα και εγω. Αν και προσωπικα πιστευω, πως δεν ηταν στο επιπεδο του iron man (γιατι οπως και να το κανουμε, το iron man ειναι τρελη ταινιαρα), ηταν πολυ καλη γενικοτερα.

Αν σε καποιον αρεσε το παλιο hulk του 2003, (αληθεια υπαρχει καποιος ;) τοτε πρεπει να δει την καινουργια.

Αν καποιος απογοητευτηκε απο το παλιο hulk του 2003, (λογικο μιας και ηταν τρελη μουφα) τοτε αξιζει να δει την καινουργια, μιας και ειναι εκατομμυρια ετη φωτος καλυτερη.

Στο συνολο της, ηταν μια καλη ταινια, και μαλιστα με μια ωραια εκπληξη στο τελος με εναν γνωριμο ηρωα της marvel :)
 
για το 2011 η εταιρια παραγωγης ετοιμαζει ταινια με ολους τους superheroes...!
 
ας γραψω και εγω της εντυπωσεις μου η ταινια ειναι μεσα στις πεντε καλυτερες μεταφορες απο κομικ της marvel ειχε πολλα στοιχεια απο τα comic και σε μερικες φασεις μου ηρθαν τρελες φλασιες με καποιες σκηνες (π.χ. το στυλ παλης ακομα και η συμπεριφορα του hulk) σιγουρα δεν ειναι καλυτερη απο το iron man οχι ομως για το στυλ της ταινιας αλλα γιατι ειναι ενα τρομερο ατου τον χιουμοριστικο stark που εκλεβε την παρασταση

και δραση ειχε (αν και ηθελα περισσοτερη δραση...Ξερω ειμαι απληστος) και ευτηχως δεν υπερβαλλανε σε σημεια που να χαλαγιε την εικονα (εκει εσφαλλε η προηγουμενη του αng lee) του hulk παιδια οσοι γνωρισατε τα spiderman και γενικα οσοι λατρεψατε τα comic απλα επιβάλετε να την δειτε...

spoiler

δεν ειναι απαραιτητο οτι θα βρεθουν αντιμετωποι ο iron man με τον hulk οσοι εχετε διαβασει τα comic θα δειτε οτι ναι μεν ο stark εδωσε την τεχνολογια στην αμερικανικη κυβερνηση (αλλα ουσιαστηκα την πηρανε απο τα χερια του την stark internasional) αλλα ο stark θα ειναι παντα ενας <χαμενος> φιλος του banner οπου παντα τον βοηθουσε σε δυσκολες στιγμες του ....

καποια φαση θα σκαναρω ενα comic που λεει πολλα ενδιαφεροντα για τους δυο ηρωες
 
Πίσω
Μπλουζα