The Incredible Hulk

Shadowdancer2501

RetroAdept
Joined
5 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.002
Αντιδράσεις
30
Πολυ καλη και cult μεταφορα του κομικ.Μιλαμε για δεκαετια του 70 με τον απιστευτο Λουι Φερινιο.Εκεινη την εποχη μονο αυτος θα μπορουσε να ενσαρκωσει τον πρασινο γιγαντα της Marvel
 
Θεέ μου το "πράσινο τέρας" (αν και εγώ τον έβλεπα ασπρόμαυρο).

280px-Ferrigno_as_Hulk.jpg


Καταπληκτική σειρά. Πολύ καλός ο Λου Φερίνιο. Γύρισε και την ταινία ο Ηρακλής, αλλά γρήγορα ξεχάστηκε υπό το βάρος του Άρνι.

200px-Herculesposter1983.jpg
 
@Ambu Dare

Φιλτατε εκεινη την εποχη(70's) μεσουρανουσε ο Αρνολντ.Ειχαν κοντραριστει οι δυο τους σε διαγωνισμο Mr.Olympia.Ο Λουι ηταν πιο ογκωδης απο τον Αρνυ αλλα ψαρωμενος,οχι ιδιαιτερα ποιοτικος(σμιλεμενος δηλαδη) και χωρις καλες ποζες που να τον κολακευουν.Ο Αρνυ ειχε και ογκο και ποιοτητα.Ενα κοινο ειχαν...ΠΟΛΥ ΦΑΡΜΑΚΙ!!! Επιλογες ειναι αυτα βεβαια.Αν κοιταξετε τη κατω γναθο ,το πηγουνι και τα υπεροφρια τοξα (οστα κατω απο το φρυδι) θα δειτε τα αποτελεσματα της χρησης αυξητικης ορμονης-g hormone.Ελαχιστοι απο τους αθλητες της εποχης "γλιτωσανε" χωρις κουσουρια.Για πιο πολλα βλ. Pumping Iron
 
στον Αντ-1 το 1991. Πολύ καλή σειρά για την εποχή της (αν και πλέον ξεπερασμένη)
 
Η σειρά δεν λεγόταν "Hulk" αλλά "The Incredible Hulk" ('78-'82) (είναι λάθος ο τίτλος του thread)! Την παρακολουθώ αυτόν τον καιρό κι έχω τελειώσει τον 2ο κύκλο! Δε θα την έλεγα ξεπερασμένη, αλλά γούστα είναι αυτά. Ένα αρνητικό είναι ότι δεν έχει καμία σχέση η ιστορία του Ηulk στην σειρά, με το ομότιτλο κόμικ, αλλά κι αυτή εδώ είναι αρκετά καλή! Ο δραματικός χαρακτήρας έχει διατηρηθεί, ειδικά στο τέλος κάθε επεισοδίου και ενισχύεται απ' το μελαγχολικό κομμάτι στους τίτλους. Ελληνικός τίτλος νομίζω πως ήταν "Ο Απίθανος Χουλκ". Αλλά μπορεί και ο "Ο Απίθανος Χαλκ". Δε θυμάμαι...
 
Πίσω
Μπλουζα