The Jetsons (1962)

screamingbullet

RetroN00b
Joined
14 Φεβ 2008
Μηνύματα
7
Αντιδράσεις
0
:wait2: Καλησπερα σε ολους τους retro maniax! :)

Χρειαζομαι βοηθεια αναζητωντας τον τιτλο ενος cartoon το οποιο εχω την εντυπωση οτι παιζοταν στις αρχες της δεκαετιας του '90, εχω την εντυπωση στο mega channel.

Oι χαρακτηρες τους ειχαν μια flintstone μορφη, και απο την εισαγωγη του θυμαμαι μια οικογενεια (μαμα, μπαμπας, κορη) οπου ο μπαμπας πηγαινε το πρωι στη δουλεια του με το διαστημοπλοιο του, ενα οχημα με γυαλινο θολο, και σε καποιο σημειο η γυναικα του ζητουσε λεφτα για ψωνια, οποτε αυτος ανοιγει το πορτοφολι του, βγαζει ενα δολαριο και της το δινει, και η γυναικα του απλα τον αφηνει με το δολαριο στο χερι και παιρνει το πορτοφολι με τα υπολοιπα λεφτα...

Ελπιζω να ξυπναει τις αναμνησεις καποιου :) , ετσι ωστε να βρουμε τον τιτλο του :shake:

Thx!!!

:bow:

-edited by domniki-


screamingbullet, θα σε παρακαλουσα να χρησιμοποιεις ελληνικα γιατι τα greenglish δεν επιτρεπονται στο φορουμ. Μπορεις να διαβασεις τους κανονισμους λειτουργιας του φορουμ
εδω
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κι εγω αυτο λεω... Οι ομοιοτητες με τους Flintstones δεν ειναι τυχαιες μιας και προκειται για την ιδια παραγωγη... Αν δεν κανω λαθος σε ενα επεισοδιο ειχαν και crossover :)
 
NAI!!! Aυτο ειναι!!! The Jetsons!! Ευχαριστω πολυ!! :)

super
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αγαπημένο παιδικό!!! Τι μου θυμίσατε....
 
Rakeesh είπε:
Κι εγω αυτο λεω... Οι ομοιοτητες με τους Flintstones δεν ειναι τυχαιες μιας και προκειται για την ιδια παραγωγη... Αν δεν κανω λαθος σε ενα επεισοδιο ειχαν και crossover :)
Έχεις δίκιο αλλά δεν ήταν επεισόδιο, ήταν ταινία μεγάλου μήκους της Hanna-Barbera.
 
Αξέχαστη η εισαγωγή με τον Τζώρτζ Τζέτσον που το πυραυλοκίνητο του γίνεται βαλίτσα καθώς επίσης όταν δίνει λεφτά στη γυναίκα του μου θυμίζει σκηνή από το "Παντρεμένοι με παιδιά".
 
Aγαπημένο παιδικό! Δε ήξερα ότι ήταν τόσο παλιό...
 
johnny19818 είπε:
Αξέχαστη η εισαγωγή με τον Τζώρτζ Τζέτσον που το πυραυλοκίνητο του γίνεται βαλίτσα καθώς επίσης όταν δίνει λεφτά στη γυναίκα του μου θυμίζει σκηνή από το "Παντρεμένοι με παιδιά".
Ακριβώς, κι εγώ το έχω σκεφτεί αυτό. Και όλα αυτά με τη σειρά τους μου θυμίζουν την εισαγωγή στο "The Munsters", όπου η γυναίκα του σπιτιού, η Lily, ξεπροβοδίζει όλη την οικογένεια. Απορώ αν αυτό ήταν η πρώτη επιρροή...
 
Πίσω
Μπλουζα