The Legend Of Zelda: Link's Awakening (Remake)

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.313
Αντιδράσεις
5.849
Σαν τωρα θυμαμαι την στιγμη που αγορασα το παιχνιδι αυτο στο κλασσικο Game Boy και για βδομαδες χαθηκα στον μαγικο του κοσμο και στην μοναδικη του περιπετεια μακρια απο το Hyrule.Παιχνιδαρα πραγματικα απο τα καλυτερα παιχνιδια του GB και απο τα καλυτερα Zelda φυσικα και εξαιρετικη επιλογη για remake με το παιχνιδι να φαινεται πανεμορφο και απιστευτα φρεσκο και με νεα χαρακτηριστηκα.Παρακατω βιντεο με 30 λεπτα gameplay απο το σημερινο Treehouse της NINTENDO και φωτογραφια απο την απιστευτη συλεκτικη εκδοση.Μιλαμε για κατι απιστευτα ομορφο για φανταστικη συλεκτικη εκδοση που δεν χανετε με τιποτα.




D8zK4l7WwAALGOk.jpg:large
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οντως φαινεται πολυ ομορφο με αυτα τα γραφικα σε αυτη την οπτικη.Παιχνιδαρα θα ειναι.
 
 
Η Συλλεκτικη ειναι τρομερη! Ελπιζω να καταφερω να την βρω!  
 
Και το Official Trailer που δειχνει και αλλες περιοχες στο παιχνιδι.Εξαιρετικο.
 

 
Θα το πουλησω τελικα το σπιτι με τοσα νεα παιχνιδια!!!
 
Πάντως κάνανε πολύ καλό remaking σε αρκετές μουσικές από την παλιά version

 
Το παιχνιδι ειναι απλα απιστευτο και η ομαδα που εδωσε το παιχνιδι η NINTENDO να φτιαξει το remake αυτο πραγματικα εκανε φανταστικη δουλεια αν δεν το παιξει καποιος και δεν το δει απο κοντα και οχι απο μερικα βιντεο στο youtube δεν μπορει να καταλαβει.Η τεχνικη στα γραφικα και η λεπτομερεια ειναι φανταστικη και κολαει φοβερα με το υφος του παιχνιδιου και κατι frame drops που εχει το παιχνιδι σε καποιες περιοχες αν δεν υπηρχαν κατι κομπλεξικοι οπως το Digital foundry που καποτε εκαναν θεμα που στο mario kart σε ελαχιστες περιπτωσεις επεφτε στα 59 frames αντι για 60 κανεις δεν θα ασχολιοταν με ολα αυτα.Απο σημερα το βραδυ που θα παω σπιτι οταν κλεισω το μαγαζι μιλαμε θα το λιωσω δεν παω πουθενα σημερα θα πεσει gaming μεχρι το πρωι με την παιχνιδαρα αυτη εξαλου εχω να το παιξω απο το 1999 που ειχα αγορασει τοτε την DX εκδοση του παιχνιδιου για το Game Boy Color αφου πριν φυσικα ειχα παρει και την κλασσικη εκδοση στο κανονικο Game Boy  οποτε θα το απολαυσω οσο δεν παει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Περιμενω μεσα στην εβδομαδα να μου ερθει η συλλεκτικη(ελπιζω?)  και να το ξεκινησω!   :D
 
Το αγόρασα κι εγώ αλλα δεν το άνοιξα ακόμη.
 
To τερματισα ηδη το παιχνιδι λιγο πανω απο 12 ωρες με πηρε να βρω τα παντα εκτος απο 3 seashells που τα ψαχνω γιατι το remake αυτο εχει συνολικα 50 δηλαδη εχουν προσθεσει 24 νεα seashells σε σχεση με την original εκδοση του παιχνιδιου που εχει 26.Απιστευτο παιχνιδι και απιστευτη δουλεια εχουν κανει το παιχνιδι ειναι μαγεια απλα.Αν με κανα patch λυσουν και το θεμα με τα framedrops κυριως στο βαλτο τοτε θα ειναι το τελειο αν και για μενα ειναι ηδη απιστευτο το παιχνιδι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το ξεκινησα και εγω χτες! Αν και εχω την εκδοση του Gameboy Color δεν το επαιξα πολυ τοτε  , οποτε για εμενα ειναι μια νεα εμπειρια στην ουσια. Το παιχνιδι ειναι φουλ διασκεδαστικο , χτες την καταβρηκα με το ψαρεμα και το crane machine... δεν εκανα και πολλα πραγματα απο τα αλλα χαχαχα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ πάλι πριν το αγοράσω έπαιξα την game boy εκδοση για να μπω λίγο στο κλίμα. Δεν το είχα παίξει ποτέ ως τότε. Θέλω να δω τις ομοιότητες. Πάντως έγινε χαμός με την κυκλοφορία του.
 
Πίσω
Μπλουζα