The Snowman

noxrider

RetroMaNiaC
Joined
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
814
Αντιδράσεις
69
Το καλύτερο(για μένα) demo του ST.Χρήση του Grabber στο animation φιλμάκι της πρόωρα χαμένης Dianne Jackson.

Snowman-Atari ST demo.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ήταν απο τα πρώτα demo που είχα δει ποτέ στον ST. Φοβερό για την εποχή του. ήταν και ο λόγος που είχα επεκτείνει τον 520ST σε 1ΜΒ ram... Το έχουν κάνει τραγούδι και οι NightWish (Walking in the Air).
 
Παρα πολυ ομορφο!!
 
noxrider είπε:
Το καλύτερο(για μένα) demo του ST.Χρήση του Grabber στο animation φιλμάκι της πρόωρα χαμένης Dianne Jackson.
Δεν ξέρω, προσωπικά δεν το θεωρώ demo αλλά animation. Έχει ένα συγκινησιακό φορτίο αν μεγάλωσες κάπου στη βόρεια και κεντρική Ευρώπη που παιζόταν κάθε Χριστούγεννα αλλά απο κει και πέρα δεν έχει να προσφέρει τίποτα. Υπάρχουν πολύ μα πολύ καλύτερα demo για ST.
 
ChrisTOS είπε:
Δεν ξέρω, προσωπικά δεν το θεωρώ demo αλλά animation. Έχει ένα συγκινησιακό φορτίο αν μεγάλωσες κάπου στη βόρεια και κεντρική Ευρώπη που παιζόταν κάθε Χριστούγεννα αλλά απο κει και πέρα δεν έχει να προσφέρει τίποτα. Υπάρχουν πολύ μα πολύ καλύτερα demo για ST.
Δεν γεννήθηκα-μεγάλωσα στο Rio de Janeiro,έχω κάνει πάρα πολλές φορές χιονισμένα Χριστούγεννα στην Έδεσσα,ειδικά στα 80s ώς πιτσιρίκι,και είχα διαβάσει και το παραμύθι του Raymond Briggs.Όποτε δεν είναι αναγκαίο κάποιος να κατοικεί στη Βόρεια ή Κεντρική Ευρώπη για να νιώσει να χτύπα κάτι μέσα του βλέποντας το Snowman.Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα...
 
Πίσω
Μπλουζα