The Stepfather - Ο πατριός/ Έξαψη βίας (1987)

θανος

RetroJunkie™
Joined
18 Αύγ 2009
Μηνύματα
2.242
Αντιδράσεις
606
ενα απο τα καλυτερα θριλερ που εχω δει το ο πατριος μιλαει για εναν αντρα ο οποιος αφου σκοτωσε την γυναικα και το παιδι του αλλαξε ταυτοτητα και γνωρισε μια γυναικα την οποια παντρευτηκε ομως η τρελλα του τον κυνηγαει και ο διπλος του εαυτος δεν θα αργησει να βγει στην επιφανεια ειχε κυκλοφορησει στην Ελλαδα και με τον τιτλο εκρηξη βιας

http://www.youtube.com/watch?v=pwFR9tMrFMQ&feature=related
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συμπαθητικό θρίλερ. Νομίζω τον πατριό τον έκανε ο Λοκ, από την σειρά LOST. Εκεί είχε μαλλιά :D ...
 
Και εμενα μου αρεσει παρα πολυ το Stepfather!

Υπαρχει και το Stepfather 2: Make Room For Daddy το οποιο ηταν αρκετα καλο αλλα το 1 ηταν ποιο ωραιο !

stepfather-2.jpg
stepfather-2.jpg

Το remake το εχει δει κανεις? γιατι δεν το εχω επιχειρησει!! ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ ωραία ταινία με αρκετό σασπενς, και μία υπέροχη ερμηνεία από τον πρωταγωνιστή Terry O'Quinn. Το δεύτερο δεν το έχω δει ακόμα, και θέλω να το κάνω κάποια στιγμή.
 
Εγω παλι, εχω δει το The Stepfather του 2009 με τον Dylan Walsh και μαλιστα επειδη το εργο μου αρεσε πολυ, το εχω δει δυο φορες ως τωρα.

Με εξαιρεση την εναρξη της ταινιας οπου δειχνει καποιες ασχημες σκηνες με αιμα, ολη η υπολοιπη ταινια δεν ειναι καθολου τρομαχτικη. Ειναι ακριβως οπως θελω ενα θριλερ.

Εννοειται φυσικα, οτι τις πρωτες σκηνες τις περναω. :)
 
H Ταινια παιχτηκε στην Ελλαδα με το ονομα "Eξαψη Βιας".
 
Nομίζω το είχε προβάλλει ο Αντεννα γύρω στο 1990 στις βραδιές θρίλερ κάθε Παρασκευή και με είχε καθηλώσει
 
Δεν εχει βγει φυσικα σε Dvd Ελλαδα να υποθεσω?
 
Πίσω
Μπλουζα