The stranglers

Όλα επιτρέπονται στον φίλο Exetlaios!!!!! :thumbup:

Akmakas μην είσαι τόσο αυστηρός φίλε μου!!!!! :diablotin:

Arduinna, τελικά δεν είσαι μόνο σινεφίλ από ότι καταλαβαίνω!

Καμμένη με το Diablo;;;;;;; Μήπως;;;;;; Λίγο;;;;;;:axer:
 
Τριήμερο ban στον Pooky γιατί απάντησε λάθος!!!

exetlaios την γλίτωσες παλι!!:biglaugh:
 
Τσουρουφλισμένη pooky...:rolleyes:
 
σορρυ,να επιστρεψω στο θεμα της συναγωνιστριας Candy.. :diablotin:

δλδ ΘΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΠΑΙΞΑΝ ΤΟ "NICE AND SLEAZY" τα καθαρματα? :animangry:

Σε 3 live τους εχω παει και τους χιλιοπαρακαλεσαμε ολες τις φορες και δεν το επαιξαν!!!γγκκρρρρ..

η τελευταια δικαιολογια?"Δεν εχουμε τα απαραιτητα οργανα!!"

γμτ..αυτο το κομματι ειναι μονο τυμπανα,μπασο και φωνητικα!!

τους αγαπαω ομως και ας με στεναχωρουνε..

ειχε κοσμο στην Πρεβεζα αραγε?
 
Όχι,ευτυχώς για εσένα και δυστυχώς για εμάς δεν το έπαιξαν.Είχα και εγώ τον καημό μου που δεν άκουσα το midnight summer dream, που παρέλειψα να αναφέρω και τα υπόλοιπα,sorry....H αλήθεια είναι ότι δεν είχε πολυδιαφημιστεί και έτσι μαζεύτηκαν κάτι Άγγλοι τουρίστες,Έλληνες τουρίστες (όπως εμείς) και κάποιοι ντόπιοι από τις γύρω περιοχές.Γενικά υπήρξε προσέλευση,αλλά ήταν πολύ χύμα η κατάσταση.Αφού πέρασε ένας παππούς απ'έξω και μας είπε:"Aν ήταν τζάμπα θα έμπαινα,ποίοι τραγουδούν;":rock:

Παρεμπιπτόντως το τελευταίο τους album SUITE XVI φοβερό!!!Relentless :thumbup:
 
και ειναι απο τα γκρουπ που δεν τους νοιαζει η ποσοτητα του κοσμου.

Αρκει να βλεπουν το κοινο να γουσταρει!!!Αυτο τους εξιταρει!!
 
Ναι είναι αλήθεια,τα έδωσαν όλα!!!Ήμασταν όλοι τρελαμένοι εκεί,αφού θυμάμαι ένα παιδί δίπλα μας να χτυπιέται και να γυρνάει σε εμάς και να μονολογεί:"Eίναι οι Stranglers εδώ,το πιστεύετε;;":woot:
 
:biglaugh:το πιστευω οτι συνεβη αυτο!!

Ειναι τοσο φοβεροι στα live τους με το κοινο!!

Ο τραγουδιστης μια φορα αρχισε το χειροφιλημα σε λιγες γυναικες που ειμασταν μπροστα στις κλωτσοπατιναδες!!πολυ πλακα!!

Φαντασου το θεαμα, με εμας ξεμαλιασμενες και ιδρωμενες!!χαχα!!
 
Το φαντάζομαι!!!Αυτός είναι και ο λόγος που εξακολουθούν να έχουν λίγους αλλά φανατικούς οπαδούς.Έχουν διατηρήσει χαμηλό profile όλα αυτά τα χρόνια και δεν βιάστηκαν ποτέ να προεξοφλήσουν την επιτυχία τους πουλώντας την μουσική τους όσο-όσο.Παίζουν μουσική επειδή το γουστάρουν τρελά!!!Το να βλέπεις τον Jet Black να παίζει drums με την ίδια ένταση όπως τότε, τον JJ Burnel να χτυπιέται σαν μικρό παιδάκι και να κάνει τρέλες,τον Dave Greenfield να στέκεται μετά από τόσα χρόνια ακούνητος πάνω από τα πλήκτρα και τον Baz Warne να προσπαθεί να δώσει το ίδιο πάθος στην ερμηνεία των τραγουδιών που όλοι μας αγαπήσαμε,είναι όντως κάτι μοναδικό και αξίζει την υποστήριξη μας όσα χρόνια και αν περάσουν...:rolleyes:
 
και θελαμε να βαφτισουμε ετσι το συγκροτημα μας..:animrolleyes:..χαχα..καλα ανακαλυψαμε πως ειναι ηδη πιασμενο το ονομα.. :p ...κ by the way αν κανεις εχει καμια ιδεα να προτεινει ονομα για τη μπαντα μ Plz...παιζουμε hard-rock/heavy metal.......I would appreciate it! :) ..(προς το παρον ειμαστε οι Faithless...το ξερω!υπαρχει κ ενα αλλο συγκροτημα μ αυτο το ονομα..τουλαχιστον δεν εχουν σχεση με τη ροκ μεταλ σκηνη..)...καθε προταση ευπροσδεκτη :p ..p..περιμενω ν' ακουσω ''ωριμες'' ιδεες ε??χαχα...
 
Είμαι fan των Stranglers.

Το εννοώ: Fan (=fanatic).

Τους έχω δει σε live 4 φορες, ολες δυστυχώς μετά την αποχώρηση του Cornwell.

Θα μπορούσα να τους καμαρώσω με την αρχική τους σύνθεση στο Rock in Athens το 1985, αλλά... δεν!

Εχω όλη τους τη δισκογραφία, albums, singles, rarities, videos, άπαντα.

Υπήρξα με υπερηφάνια συνδρομητής τού S.I.S. (Stranglers Information Service).

Κυκλοφορώ ακόμα με T-shirts τους και dressed in black.

Πίνω τον καφέ μου στην κούπα με σήμα τον... αρουραίο (Rattus Norvegicus).

ξυπνώ το πρωί με τη διασκευή τους στο "All day and all of the night" των Kinks.

Τους λατρεύω.

Τους διαδίδω.

Είναι ένα από τα πιο αδικημένα θύματα των charts, εχουν γράψει αριστουργήματα που πολλοί αγνοούν οτι είναι δημιουργίες τους, και δεν έχουν ανέβει ποτέ στο Νο.1.

Δεν είμαι αντικειμενικός μαζί τους.

Δεν είμαι αρμόδιος να γράψω για αυτούς.

Οι Stranglers (μαζί με τους εξωγήινους θεούς από το Liverpool) είναι οι μουσικές εμμονές της ζωής μου.

Οταν έμαθα για το live στην Πρέβεζα μού φάνηκε σαν φάρσα και ήταν ο ισχυρότερος λόγος που δεν παραβρέθηκα.

Φέτος, κάνουν μια μεγάλη τουρνέ με αφορμή την κυκλοφορία (άλλης) μιας best of συλλογής τους, θα φτάσουν μέχρι την Ιαπωνία, όμως μέχρι στιγμής φαίνεται ότι δε θα μας κάνουν την χάρη να κοπιάσουν από τα μέρη μας.

Οσο ζω, ελπιζω οτι κάποια στιγμή θα γίνει το reunion με τον Hugh Cornwell.

Αλλα κι άλλα έχουν γίνει στη μουσική σκηνή, αυτό θα ήταν πρόβλημα;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μου άρεσουν πάρα πολύ ειδικά το άλμπουμ με τον νορβηγό αρουραίο. Το μόνο κακό είναι πως κάποτε που δούλευα ως μοντέλο για ζωγράφους και γλύπτες άρεσαν και σε ένα παληκάρι για τον οποίο πόζαρα. Τους έχω συνδέσει με άπειρες ώρες ακινησίας, ξεπαγιάσματος και πιασμένης μέσης. Τώρα δεν φταίνε αυτοί για αυτό βέβαια!
 
Απίστευτο το ότι δεν έπαιξαν το γνωστότερο (στην Ελλάδα) κομμάτι τους...
 
Πίσω
Μπλουζα