The Three Tremors (rob halford,bruce dickinson,geoff tate)

krem13

RetroNuts!
Joined
11 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.520
Αντιδράσεις
60
Οι The Three Tremors ήταν ένα super group που είχαν δημιουργήσει το 2000 τρεις από τους σημαντικότερους τραγουδιστές του heavy metal, oι rob halford,bruce dickinson και geoff tate με το οποίο σκόπευαν να κάνουν ζωντανές εμφανίσεις και να ηχογραφήσουν τουλάχιστον ένα δίσκο!

Δυστυχώς τα σχέδιά τους δεν ολοκληρώθηκαν ποτέ αφού ο δίσκος δεν ηχογραφήθηκε τελικά και οι ίδιοι χώρισαν τους δρόμους τους λίγο καιρό μετά :( (για λόγους τους οποίους όσο κι αν έχω ψάξει δεν τους έχω βρει)

Τι θα γινόταν εάν συνέχιζαν μαζί? θα έβγαζαν κάποιο δίσκο αριστούργημα που θα ήταν εξαίρεση στο κανόνα ότι τα super groups κυκλοφορούν γεώμηλα (στην καλύτερη περίπτωση μετριότητες) ή μήπως θα ήταν μία ακόμη φούσκα?

Μάλλον δεν θα το μάθουμε ποτέ...
 
Θα μου αρεσε μια μεταλ οπερα...
 
Χαχα τους είχα δει live και τους 3 στο stage του Mean Fiddler στο Λονδίνο, Σάββατο 2 Δεκέμβρη 2000, να εκτελούν το The one you love to hate απο το, τότε καινούριο, album του Halford!.....

Βρήκα και οπτικό ντοκουμέντο!

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
..το λογοπαιγνιο με το 3 tenors(pavarotti,domingo, carreras) το πιασατε; ;)
 
ένας είναι ο θεός, φτάνει και περισσεύει μόνος του :p
 
το λογοπαιγνιο με το 3 tenors(pavarotti,domingo, carreras) το πιασατε;
καλά που το πες γιατί είχα ξεχάσει να το γράψω όταν άνοιξα το θέμα.

ελαφρώς άσχετο on/

οι 3 tenors είχαν κάνει κάποια δισκογραφική δουλειά με ηχογράφηση κάποιας συναυλίας τους?

ελαφρώς άσχετο off/
 
Για μένα, καλύτερα που δεν είδαμε τη συνεργασία των τριών "Τρεμόρων". Υπάρχει το ισχυρό ενδεχόμενο να ήταν ανοσιούργημα :rofl:
 
Πίσω
Μπλουζα