The Wonderful 101

Ούτε εγώ το πήρα. Ασχολούμαι με Pikmin 3 αυτό το διάστημα και εφόσον το τελειώσω, μάλλον θα το αγοράσω.
 
Μου ηρθε χτες! Επαιξα καποιες ωρες και μπηκα στο κλιμα του παιχνιδιου. Το ειδος του παιχνιδιου ειναι μοναδικο και δεν μπορω να το προσδιορισω(action-strategy? :p ). Η ιστορια ειναι απλα για υπαρχει τιποτα το φοβερο "οι εξωγηινοι μας την πεσανε και οι σουπερ ηρωες θα καθαρισουν" . Το Gameplay ειναι ολα τα λεφτα πραγματικα γινεται χαμος εχεις 50 ανθρωπακια που κινουντε,χτυπανε, αποφευγουν και αμυνοντε ολα μαζι... Ωρες ωρες δεν καταλαβαινεις τι γινεται απο την πολυκοσμια στην οθονη :D .

Πρωτες εντυπωσεις θετικοτατες! Προτεινετε σε ολους οσους θελουν μια διαφορετικη action χιουμοριστικη εμπειρια :D
 
Νεο πολυ ωραιο Trailer για την Αμερικανικη αγορα που λανσαρετε αυριο 15/9 . Να δουμε πως θα παει εκει.

 
Μετα απο 2,5χρονια η Platinum ακομα το παλευει για να απολαυσει περισσοτερος κοσμος αυτη την παιχνιδαρα!

Καινουργιο 7λεπτο trailer/video :

[video=youtube_share;HKL5ivaXQAw]

Εχοντας τερματησει το παιχνιδι πριν αρκετο καιρο εχω να πω πως ειναι απο τις πιο διασκεδαστικες εμπειριες που ειχα σε video game! Ξεφρενη δραση , χιουμορ και δυσκολια για ολα τα γουστα αναλογως τι κυπελλα στοχευεις.
 
Μετα απο αρκετουτσικα χρονια , το παιχνιδι οπως φαινεται θα επανακυκλοφορισει σε Switch , Ps4 , Steam (η Nintendo εδωσε την αδεια της) . Εγινε χρηματοδοτηση μεσω kickstarter μεσα σε λιγοτερο απο μιση μερα εχουν ηδη μαζευτει 1εκ+ δολλαρια.
Πολυ ωραια νεα , εγω προσωπικα επειδη μου αρεσε πολυ θα το ξανατιμησω!

 
Τελευταία επεξεργασία:
Αυτός ο Kamiya έχει ανακατευτει σε μερικά από τα αγαπημένα μου παιχνίδια, Resident evil 1-2,Devil May cry.
 
Δεν υπαρχει σαλιο για δευτερη φορα αγορα του ιδιου παιχνιδιου μια χαρα το απολαμβανω στο Wii U μου που ακομα και σημερα ειναι μονιμα συνδεδεμενο στην τηλεοραση μου.Ας κοιταξει ο kamiya να τελειωνει με το Bayonetta 3 να γουσταρουμε και ας αφησει κατα μερος την κονομα με τα ξαναζεσταμενα φαγητα.
 
Πίσω
Μπλουζα