Things to come...

ambu_dare

RetroMasteR
Joined
19 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.278
Αντιδράσεις
54
Ξεκινάω αυτό το thread ευχαριστώντας τον αγαπητό φίλο Maddog που μου εμπιστεύτηκε και μου παραχώρησε τα παρακάτω που σύντομα ελπίζω θα είναι διαθέσιμα για όλους...

Φίλε Maddog σε ευχαριστώ.

Λοιπόν τί έρχεται σε λίγο καιρό;

Τα παρακάτω:

(κάντε κλικ στις εικόνες εάν θέλετε να τις δείτε και με καλύτερη ανάλυση).



 
ΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧΧΧ ambu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!TI EINAI ETOYTO!!!!:eek: :eek: :eek: :eek: ΜΑ ΤΙΣ ΧΙΛΙΕΣ ΠΙΠΕΣ!!!!!!!

ΜΑ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ!!!!!Λυποθυμω!!!!!!

AMBU DARE ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ !!!!ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΔΕΞΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΝΑΨΩ

ΜΙΑ ΛΑΜΠΑΔΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΣΟΥ!!!ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΙ ΕΚΠΛΗΞΗ ΠΡΟΣΚΥΝΑΩ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΕΙΟΤΗΤΑ ΣΟΥ!!!

Ο akmakas έπεσε ξερός αυτό ήταν!!!!!!!
 
Ωστε τελικα ο maddog υπεκυψε στις πιεσεις σου ετσι :D

Να σαι καλα ambu - παντα τετοια !!! ;)
 
Well done Ambu!!

Tefxos 5->to prwto mou PIXEL!!!
 
AMAN!!!!!!:eek:

ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ!!!!!!!:eek: ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ!!!!!!:eek:

Τι να πω ρε ambu; Ότι είσαι ο πρώτος; Λίγο θα είναι!!!!!!!
 
ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ !!!! ΑΞΙΟΣ ΑΞΙΟΣ !!!!
 
Δόξα σοι Κύριε. :D Η συγκίνησή μου δεν περιγράφεται !!

Επιτέλους, "κλείνουμε" την πρώτη δεκάδα, χάρη στoυς ambu και Maddog. Μπράβο σας παιδιά !! (...έχει περάσει τόσος καιρός που διάβασα αυτά τα τεύχη και ειδικά το νούμερο 2, που πλέον τα έχω ξεχάσει...).

...ambu, να υποθέσω ότι ο Maddog έχει όλα τα τεύχη του Pixel, απο το πρώτο μέχρι το τελευταίο; :D
 
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις φιλοφρονήσεις σας, όμως...

Συγχαρητήρια αξίζουν στον ΑΕΟΝ, για την αρχική ιδέα και προσπάθεια (μέχρι και ειδική άδεια πήρε από την εκδότρια εταιρεία για το project), στον Billy που έκανε την αρχή και έθεσε και τα standards και φυσικά στον Akmakas που έχει βάλει φωτιά (με την θετική έννοια) στο όλο επιχείρημα.

Εγώ δυστυχώς, δεν έχω το πρωταρχικό υλικό αλλά κυρίως τον χρόνο και το "δυνατό" μηχάνημα για να κάνω κάτι σε αξιόλογες ταχύτητες. Ευτυχώς τα κρίσιμα τεύχη βρέθηκαν στο χρυσορυχείο του φίλου Maddog και ουσιαστικά σε αυτόν αξίζουν τα συγχαρητήρια για το ότι έχει περισώσει και διαμοιράζει χωρίς αντάλλαγμα κάτι σπάνιο.

Θα προσπαθήσω σύντομα να είναι στην διάθεση του forum τα παραπάνω τεύχη και επιφυλάσσομαι για το τί θετικό μπορεί να μας περιμένει στο μέλλον. ;)
 
Θερμά συγχαρητήρια και σε εσένα και στον Maddog!

Με τόση περιπέτεια που έχει μεσολαβήσει, τoλμώ να δηλώσω ότι αν δεν τα δω σκαναρισμένα, δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι τα έχουμε πλέον στα χέρια μας!

Γι αυτό..στρώσου στη δουλειά! Όλοι αναμένουμε ρυθμούς επιπέδου akmakas! :D

Μια μικρή διόρθωση..την άδεια την είχε πάρει, αν δεν κάνω λάθος, ο immortalx στο insomnia. Πάντως από την Compupress δεν έχουν πρόβλημα με το όλο εγχείρημα (αντιθέτως αν ήμουν στη θέση τους θα το επιδοκίμαζα για πάρα πολλούς λόγους!).
 
ambu dare Βλεπω πως εχεις ενα μεγαλο προτερημα..εισαι ταπεινος..

Ευγε my friend!!!!Αυτο που εκανες ηταν το κατι αλλο!!!

Εψαξες και βρηκες τευχη τα οποια ειναι πολυ δυσκολο να βρεθουν...

Τουλαχιστον εγω ειχα χασει ολες τις ελπιδες μου.......

Εισαι απιστευτος σου αξιζουν ολα τα μπραβο και ας μην το παραδεχεσαι!

Και οπως λεει η υπογραφη του telamonas stokos!!!!

IN AMBU DARE WE TRUST!!!!!
 
There goes No1 - R.I.P.

AEON είπε:
...Με τόση περιπέτεια που έχει μεσολαβήσει, τoλμώ να δηλώσω ότι αν δεν τα δω σκαναρισμένα, δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι τα έχουμε πλέον στα χέρια μας!...
ΑΕΟΝ, είσαι απίστευτος. Αναρωτιέμαι εάν τελικά ο Νοστράδαμος ήταν "πολύ μικρός" μπροστά σου, ενώ παράλληλα θα έλεγα να μην παίξεις τυχερά παιχνίδια ΠΟΤΕ.

Τί εννοώ; Ας σας πω μία μικρή ιστορία...

Εκεί που έχω βάλει μπροστά και φτάνω περίπου στην σελίδα 20 (μόλις έχω ζεσταθεί και μπει σε ένα πρόγραμμα δηλαδή), χτυπάει το τηλέφωνο. Η γυναίκα ήταν ξαπλωμένη και το ασύρματο στην βάση του φόρτιζε. Σηκώθηκα να πάω στο σαλόνι να σηκώσω το σταθερό. Λέω στην γυναίκα να προσέχει την μικρή για λίγο, γνέφει το κεφάλι καταφατικά. Ήταν ένα φιλαράκι και επειδή είχε ένα πρόβλημα πιάσαμε την κουβέντα - τί το ήθελα; Μετά από κανά δεκάλεπτο/τέταρτο έκλεισα το τηλέφωνο και κίνησα να πάω στο γραφείο για να συνεχίσω αυτό που έκανα. Πλησιάζοντας στο γραφείο, είχα ένα κακό προαίσθημα. Είδα την γυναίκα να έχει αποκοιμηθεί στο κρεβάτι, ενώ εκείνη την στιγμή άκουσα έναν θόρυβο από το γραφείο που μου προκάλεσε ανατριχίλα. Μπαίνοντας στο δωμάτιο με έλουσε κρύος ιδρώτας. Στην μέση του δωματίου ήταν η μικρή που όσο έλειπα είχε τραβήξει το περιοδικό από το σκάνερ και το είχε κάνει κυριολεκτικά κορδέλες...

ΟΧΙ ρε γ....ω. Έβαλα τις φωνές - με άκουσε όλη η γειτονιά. Τί να το κάνεις όμως, τώρα έχω πάνω από 100 σχεδόν σελίδες σε κονφετί... Κρίμα.

(κρίμα που ψαρώσατε όλοι τόσο πολύ. πάντα να διαβάζετε τα μικρά γράμματα στο τέλος της σελίδας... αναρωτιέμαι αν ακούγομαι που γελάω κάτω από την μάσκα... χε! χε! 1)
 
Ισως θα ηταν καλη ιδεα να γινουν καποιο compile ολα μαζι σε ddl ή torrent, για να μπορουν να τα κατεβαζουν πακέτο όσοι δεν τα έχουν ακομα.

τι λετε;
 
There goes No1 - R.I.P.

AEON είπε:
...Με τόση περιπέτεια που έχει μεσολαβήσει, τoλμώ να δηλώσω ότι αν δεν τα δω σκαναρισμένα, δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι τα έχουμε πλέον στα χέρια μας!...
ΑΕΟΝ, είσαι απίστευτος. Αναρωτιέμαι εάν τελικά ο Νοστράδαμος ήταν "πολύ μικρός" μπροστά σου, ενώ παράλληλα θα έλεγα να μην παίξεις τυχερά παιχνίδια ΠΟΤΕ.

Τί εννοώ; Ας σας πω μία μικρή ιστορία...

Εκεί που έχω βάλει μπροστά και φτάνω περίπου στην σελίδα 20 (μόλις έχω ζεσταθεί και μπει σε ένα πρόγραμμα δηλαδή), χτυπάει το τηλέφωνο. Η γυναίκα ήταν ξαπλωμένη και το ασύρματο στην βάση του φόρτιζε. Σηκώθηκα να πάω στο σαλόνι να σηκώσω το σταθερό. Λέω στην γυναίκα να προσέχει την μικρή για λίγο, γνέφει το κεφάλι καταφατικά. Ήταν ένα φιλαράκι και επειδή είχε ένα πρόβλημα πιάσαμε την κουβέντα - τί το ήθελα; Μετά από κανά δεκάλεπτο/τέταρτο έκλεισα το τηλέφωνο και κίνησα να πάω στο γραφείο για να συνεχίσω αυτό που έκανα. Πλησιάζοντας στο γραφείο, είχα ένα κακό προαίσθημα. Είδα την γυναίκα να έχει αποκοιμηθεί στο κρεβάτι, ενώ εκείνη την στιγμή άκουσα έναν θόρυβο από το γραφείο που μου προκάλεσε ανατριχίλα. Μπαίνοντας στο δωμάτιο με έλουσε κρύος ιδρώτας. Στην μέση του δωματίου ήταν η μικρή που όσο έλειπα είχε τραβήξει το περιοδικό από το σκάνερ και το είχε κάνει κυριολεκτικά κορδέλες...

ΟΧΙ ρε γ....ω. Έβαλα τις φωνές - με άκουσε όλη η γειτονιά. Τί να το κάνεις όμως, τώρα έχω πάνω από 100 σχεδόν σελίδες σε κονφετί... Κρίμα.

(κρίμα που ψαρώσατε όλοι τόσο πολύ. πάντα να διαβάζετε τα μικρά γράμματα στο τέλος της σελίδας... αναρωτιέμαι αν ακούγομαι που γελάω κάτω από την μάσκα μου... χε! χε! 1)
 
There goes No1 - R.I.P.

AEON είπε:
...Με τόση περιπέτεια που έχει μεσολαβήσει, τoλμώ να δηλώσω ότι αν δεν τα δω σκαναρισμένα, δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι τα έχουμε πλέον στα χέρια μας!...
ΑΕΟΝ, είσαι απίστευτος. Αναρωτιέμαι εάν τελικά ο Νοστράδαμος ήταν "πολύ μικρός" μπροστά σου, ενώ παράλληλα θα έλεγα να μην παίξεις τυχερά παιχνίδια ΠΟΤΕ.

Τί εννοώ; Ας σας πω μία μικρή ιστορία...

Εκεί που έχω βάλει μπροστά και φτάνω περίπου στην σελίδα 20 (μόλις έχω ζεσταθεί και μπει σε ένα πρόγραμμα δηλαδή), χτυπάει το τηλέφωνο. Η γυναίκα ήταν ξαπλωμένη και το ασύρματο στην βάση του φόρτιζε. Σηκώθηκα να πάω στο σαλόνι να σηκώσω το σταθερό. Λέω στην γυναίκα να προσέχει την μικρή για λίγο, γνέφει το κεφάλι καταφατικά. Ήταν ένα φιλαράκι και επειδή είχε ένα πρόβλημα πιάσαμε την κουβέντα - τί το ήθελα; Μετά από κανά δεκάλεπτο/τέταρτο έκλεισα το τηλέφωνο και κίνησα να πάω στο γραφείο για να συνεχίσω αυτό που έκανα. Πλησιάζοντας στο γραφείο, είχα ένα κακό προαίσθημα. Είδα την γυναίκα να έχει αποκοιμηθεί στο κρεβάτι, ενώ εκείνη την στιγμή άκουσα έναν θόρυβο από το γραφείο που μου προκάλεσε ανατριχίλα. Μπαίνοντας στο δωμάτιο με έλουσε κρύος ιδρώτας. Στην μέση του δωματίου ήταν η μικρή που όσο έλειπα είχε τραβήξει το περιοδικό από το σκάνερ και το είχε κάνει κυριολεκτικά κορδέλες...

ΟΧΙ ρε γ....ω. Έβαλα τις φωνές - με άκουσε όλη η γειτονιά. Τί να το κάνεις όμως, τώρα έχω πάνω από 100 σχεδόν σελίδες σε κονφετί... Κρίμα.

(κρίμα που ψαρώσατε όλοι τόσο πολύ. πάντα να διαβάζετε τα μικρά γράμματα στο τέλος της σελίδας... αναρωτιέμαι αν ακούγομαι που γελάω κάτω από την μάσκα... χε! χε! 1)
 
Είναι μια ιστορική στιγμή... :cool:

Ευχαριστούμε ambu_dare!

:D
 
...ambu, αρκετό γκρίζο έχει εμφανιστεί στα μαλλιά μου, γιατί μου προσθέτεις κι άλλο; :D

...άμα πάθω κανένα εγκεφαλικό ή καρδιακή προσβολή, να είσαι έτοιμος να μου τα "στάξεις" για τα έξοδα του νοσοκομείου, σου το λέω να το ξέρεις !! :D

...και τώρα που τελειώσαμε να κάνουμε πλάκα, να σε ευχαριστήσω και πάλι για την δουλειά σου (μπήκες πολύ δυναμικά, και είσαι και ταχύτατος ...κανονικός akmakas δηλαδή !!).

Nα'σαι καλά. :) (και τώρα με συγχωρείτε, πρέπει να ετοιμαστώ για την ιερή στιγμή του κατεβάσματος και της ανάγνωσης του πρώτου τεύχους...). :cool:
 
Πω πω ρε ambu, τι ήταν αυτό που είπες; Και δεν είχα κάνει scroll μέχρι τα ψιλά γράμματα! Μην μας το ξανακάνεις αυτό, please!!!!!
 
ambu ambu ambu ambu ambu ambu ambu!!!!!!!!!!!

Οταν θα γινω πατερας την πρωτη λεξη πoυ θα μαθω στο παιδι μου θα ειναι ambu dare!!!!!!!!!!!

Αν και μας εκανες το στομαχι κομπο..(Αν και δεν το πολυ πιστεψα)

Ουφ ωχ η καρδια μου......!!!!

Ηρθε επιτελους η μαγικη ωρα!!!.......Ο akmakas κλαιει απο χαρα!!!!

Ευχαριστουμε Φιλε!!!!!!!!!!!!!
 
Οπως ειπε ο Billy - ετοιμαζομαι και εγω για το ιστορικο downloading (αντε ακομα ????)

(και με πονο καρδιας...αλλαζω την υπογραφη μου...α ρε akmaka τι μου κανεις... :D )
 
Πίσω
Μπλουζα