Time patrol - Tai otasukeman (1980)

michalis_dv

RetroWannaBe
Joined
1 Νοέ 2006
Μηνύματα
90
Αντιδράσεις
4
Έβλεπα ένα παιδικό που κάποιος καθηγητής νομίζω είχε χαθεί κάπου στον χωροχρόνο και 2 παιδιά αν θυμάμαι καλά έψαχναν με κάτι σαν ένα διαστημόπλοιο το οποίο ταξίδευε στον χωροχρόνο να τον βρούν.Τους κυνηγούσε μία ομάδα στην οποία ήταν αρχηγός μια ξανθιά πανούργα και σε κάθε ταξίδι από το πλοίο των "κακών" πάντα κάτι ξέμενε πίσω και δεν το έβρισκαν...

Θυμάμαι μία σκηνή που είναι στον πύργο του Δράκουλα και τους αποκαλύπτει πως δεν πίνει αίμα αλλά τοματόζουμο :p και μία άλλη που είναι από άλλο επεισόδιο και τους κυνηγούν μπαμπουίνοι lol.

Νομίζω η ομάδα ονομαζόταν μαχητές του καλού...

Δεν βοηθάω πολύ αλλά ελπίζω πως ίσως κάποιος να μπορεί να βρει ποιό είναι...
 
Μην είναι εκείνο με το ιπτάμενο λεωφορείο ;
 
Α , συγνώμη . Απλά δεν είχες γράψει για κινούμενο σχέδιο και πρότινα ό,τι ήξερα .
 
Μηπως ητανε κατι σα νανοι σε ενα διαστημικο πλοιο (γαλερα) ;

Μηπως ηταν ο δοκτωρ Χουρχουριζης;
 
Rakeesh είπε:
Μηπως ητανε κατι σα νανοι σε ενα διαστημικο πλοιο (γαλερα) ;
Μηπως ηταν ο δοκτωρ Χουρχουριζης;
Όχι δεν εννοεί αυτό. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι η κακιά ονομάζοταν Λαίδη Αλίκη.
 
Αναζήτηση παλιού cartoon [time patrol]

Ψάχνω εδώ και καιρό ενά παλιό cartoon, παραγωγή δεκαετίας 80 μάλλον, σε στυλ anime. Τα μόνα στοιχεία που θυμάμαι ειναι τα εξής: πρωταγωνιστές ήταν μια ομάδα παιδιών που ταξίδευε στο χρόνο με ένα σκάφος όμοιο με διαστημόπλοιο. Φορούσαν επίσης φουτουριστικές στολές που παρέπεμπαν σε διάστημα και αστροναύτες. Αν θυμάμαι καλά, σε ενα επεισόδιο επισκέφτηκαν το κάστρο του δράκουλα. Αν θυμάται κανείς τίτλο θα είμαι ευγνώμων...

*update*

Με λίγη ακόμη έρευνα στο google βρήκα τον τίτλο "ταξιδιώτες του χρόνου" και αυτό το screenshot: cartoon19b.jpg

Ξέρει κανείς τον αυθεντικό τίτλο;

cartoon19a.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
derevirn είπε:
Ψάχνω εδώ και καιρό ενά παλιό cartoon, παραγωγή δεκαετίας 80 μάλλον, σε στυλ anime. Τα μόνα στοιχεία που θυμάμαι ειναι τα εξής: πρωταγωνιστές ήταν μια ομάδα παιδιών που ταξίδευε στο χρόνο με ένα σκάφος όμοιο με διαστημόπλοιο. Φορούσαν επίσης φουτουριστικές στολές που παρέπεμπαν σε διάστημα και αστροναύτες. Αν θυμάμαι καλά, σε ενα επεισόδιο επισκέφτηκαν το κάστρο του δράκουλα. Αν θυμάται κανείς τίτλο θα είμαι ευγνώμων...
*update*

Με λίγη ακόμη έρευνα στο google βρήκα τον τίτλο "ταξιδιώτες του χρόνου" και αυτό το screenshot: http://3.bp.blogspot.com/_272HncjeyGc/Rdir-Hc0_6I/AAAAAAAAAWA/S7DEEmfNVUQ/s1600-h/cartoon19b.jpg

Ξέρει κανείς τον αυθεντικό τίτλο;

cartoon19b.jpg


cartoon19a.jpg
cartoon19b.jpg
cartoon19b.jpg


cartoon19a.jpg
Oι μαχητές του κακού
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο τιτλος ειναι time patrol.Το εψαχνα και γω και το βρηκα μολις τωρα.Ψηλοφοβομουν με το Δρακουλα :Ρ
 
Συμπτωμάτικα το μόνο επεισόδιο που είχα δει απο αυτό το παιδικό, ήταν το επεισόδιο με τον Δράκουλα(νομίζω ήταν στο έτος 1915, άγνωστο γιατί).
 
Δεν απεχει και πολυ απο το 1897 του Δρακουλα απο τον Κοππολα ;)
 
http://www.youtube.com/watch?v=8VM30P5ov1E

20566857.jpg


Η ταινια εχει κυκλοφορισει με 2 εξωφυλλα/τιτλους Αστρομαχητες του κακου και Μαχητες του κακου
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[edit by paspartoo]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ξαναγραψτο παλικαρε ή στειλε προσωπικο μηνυμα
 
αααααααααααα αυτο είναι!!!!!!

Δεν το είχα προσέξει ποτέ στο Youtube!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα