[TIMPO] Αλεξιπτωτιστές !

Δείτε κι αυτούς τους γερμανούς αλεξιπτωτιστές34297511.jpgτους οποίους λέω να αποκτήσω σύντομα!!!

1.jpg

2.jpg
 
Τους οποιους Γερμανους αλεξιπτωτιστες τους εχω!!!!!!!! Θα τους φερω Σ/Κ απο το εξοχικο θα φωτογραφηθουν και θα ποσταριστουν ταχυστα!!!!!!!!!
 
Από ποια εταιρεία είναι οι Γερμανοί θυμάσαι?..εγώ αναγκαστικά θα τους πάρω με ανταλλαγή από παιχνίδια που έχω απόθεμα,αλλιώς θα τα αγοράσω από site αγοραπωλησιών.Ανοίγει το αλεξίπτωτο κανονικά?..Μάλλον οι φωσφορούχοι που έχω θα ήταν η φτηνή ελληνική αντιγραφή αν και μου άρεσαν πάρα πολύ γιατί τα συνδίαζα μαζί με G I JOE,ΑΝ ΚΑΙ ΠΈΦΤΑΝ ΠΙΟ γρήγορα λόγω βάρους οπότε τα πέταγα από τον 6ο στον ακάλυπτο για μεγαλύτερη διαδρομή!!!!!
 
Καλησπερα JESTER.Τωρα μου βαζεις δυσκολα...το μονο παυ θυμαμαι ηταν οτι τα ειχα παρει απο ενα ψιλικατζιδικο πιτσιρικας και οτι ηταν μεσα σε σακουλακια.Εχω 3 με 4 Αλεξιπτωτιστες, 2 τραυμοτιοφορεις και ενα μινι ατομικο υποβρυχιο οχημα με 2 καθημενους δυτες. Τα αλεξιπτωτα -αν αυτο βοηθαει-ειναι διαφανο/μπλε και ασπρο/μαυρο και πιανουν με ενα μικρο γανζακι στο πισω μερος της φιγουρας.Θα ποσταρω φωτο μεσα στο Σ/Κ.
 
Όπως υπόσχεθηκα...να και τα δικά μου!!!! :D









Timpo Germans 4 .jpg

Timpo Germans 3.jpg

Timpo Germans.jpg

Timpo Germans 2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπον...

Κατα την χθεσινη μας ρετροσυναντηση/το κοπη το πιτα, εμαθα κατι που αγνοουσα χρονια... :sleep: :eek:

Οι εν λογω Γερμανοι αλεξιπτωτιστες...

attachment.php


...ειναι της εταιριας ΤΙΜΡΟ!!! :eek: o_O

Κοιτα να δεις τι μαθαινεις μετα απο τοσα χρονια!!!!!!! :eek: :brick:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτό το σετάκι με Άγγλους αλεξιπτωτιστές διαφόρων χρωμάτων, το είχα τσιμπήσει πριν από κάποια χρόνια σε μια ιντερνετική δημοπρασία, διότι παρόλες τις φιλότιμες προσπάθειές μου, δεν μπόρεσα να βρω κάποιες τέτοιες φιγούρες, ίσως φυλαγμένες από εμένα ή τον αδερφό μου.....:sad:

Από ότι έψαξα-ρώτησα φίλους μου που μένουν στην Αγγλία και είναι κι αυτοί λάτρεις του "παλιού καλού παιχνιδιού", ειδικά στην Αγγλία και στη Γερμανία, αυτό το είδος παιχνιδιού είναι απαραίτητο gadget σε κάθε παιδικό πάρτι γενεθλίων κλπ, όπου οι γονείς μοιράζουν απλόχερα στα πιτσιρίκια τέτοιες φιγούρες.....:wink:

IMG_0383.jpg

IMG_0384.jpg

IMG_0385.jpg

IMG_0386.jpg

IMG_0387.jpg

IMG_0388.jpg
 
Νεκρανάσταση, το ξέρω, αλλά μόλις το έπιασα στα χέρια μου! Αφορμή για την αναζήτηση ήταν αυτό το thread.

Το σακουλάκι, οι ταινίες και γενικά τα πάντα ταιριάζουν στην "NOS" περιγραφή, φαίνεται πως όντως ήταν. Μόνο που δεν έμεινε για πολύ έτσι. Καθότι δεν είμαι συλλέκτης, λίγες στιγμές μετά την ερασιτεχνική φωτογράφιση ο ατρόμητος tropper βούτηξε και πάλι από την ίδια ταράτσα που βουτούσε και πριν 20+ χρόνια. Πάω να σκουπίσω κάτι ζουμιά τώρα και επανέρχομαι...

trooper_4.jpg

trooper_3.jpg

trooper_2.jpg

trooper_1.jpg
 
konc είπε:
Νεκρανάσταση, το ξέρω, αλλά μόλις το έπιασα στα χέρια μου! Αφορμή για την αναζήτηση ήταν αυτό το thread. Το σακουλάκι, οι ταινίες και γενικά τα πάντα ταιριάζουν στην "NOS" περιγραφή, φαίνεται πως όντως ήταν. Μόνο που δεν έμεινε για πολύ έτσι. Καθότι δεν είμαι συλλέκτης, λίγες στιγμές μετά την ερασιτεχνική φωτογράφιση ο ατρόμητος tropper βούτηξε και πάλι από την ίδια ταράτσα που βουτούσε και πριν 20+ χρόνια. Πάω να σκουπίσω κάτι ζουμιά τώρα και επανέρχομαι...
:D :beer:....
 
Είχα το κίτρινο με τα κυάλια! παρά τις πολλές ανώμαλες προσγειώσεις κατάφερε να επιβιώσει για αρκετά χρόνια...
 
Πολυ μαχιμοι οι πουλαδεροι σας παιδες :armed: .

Θυμαμαι μικρος να ανεβοκατεβαινω απειρες φορες την ταρατσα μου για ριψεις.

Αληθεια υπαρχει καποια εταιρια που να τους λανσαρει τωρα;
 
Μια "εξέλιξη" του συγκεκριμένου παιχνιδιού ήταν η εκτόξευση του αλεξιπτωτιστή με πλαστικό πιστόλι, όπως αυτά που πεταγαν τα βέλη με της βεντούζες. Το σετάκι είχε το κλασικό πιστόλι που ρίχναμε τα βέλη και τον αλεξιπτωτιστή με μια προσθήκη να εξέχει η οποία έμπαινε στο πιστόλι. Έβαζες τον αλεξιπτωτιστή και τον εκτόξευες ψηλά και παρακολουθούσες την πτώση από κάτω. Βέβαια για να πω την αλήθεια ποτέ δεν μου δούλεψε το συγκεκριμένο παιχνίδι, γιατί πάντα το αλεξίπτωτο άνοιγε κατά την εκτόξευση και γινόταν ένα μπάχαλο, μπλεκόντουσαν οι κλωστές με τον αλεξιπτωτιστή και δεν "άνοιγε" σωστά το αλεξίπτωτο.
 
Καλησπέρα. Μπορείτε να μου πείτε που μπορώ να βρω αλεξηπτωτιστες για ασχοληθούμε με Μοντελισμό και ξαχνω κ δεν βρίσκω; ευχαριστώ.   
 
Πίσω
Μπλουζα