To Ρετιρέ - Quiz!

audiodee είπε:
retire001.jpg

12. Ποιος είναι ο εικονιζόμενος ηθοποιός/guest στο Ρετιρέ;

13. Και με ποιανού ηθοποιού τη σύζυγο είχαν μαζί εκπομπή μαγειρικής μετά το Ρετιρέ; (επίσης ηθοποιό)
12. Μάκης Δεσύλας

13. Του Τζεβελεκου
 
12. Ναι!

13. Ναι! μπράβο Storm

15. Πως λεγόταν η μάρκα ουίσκι που προσπαθούσε να παραγγείλει κάποιος στο μπαράκι των κοριτσιών (Χαρούλας και Ελένης), και τελικά πήγε και του έφερε ο Φοίβος μπόμπα; (Και φυσικά του το είπαν για να γίνει χαμός και να λήξει το στιγμιότυπο)

(ας το πάρει το ποτάμι)

[Scotch Label Special]

 

 

 


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aardvark είπε:
Ποια και ποσα ηταν τα ονοματα του απατεωνα φιλου της Χαρουλας και της ανιψιας της Κατερινας.
Νομίζω ήταν τρία, αλλά θυμάμαι τα δύο: Αλέξης-Θάνος
 
Panagiotis είπε:
Νομίζω ήταν τρία, αλλά θυμάμαι τα δύο: Αλέξης-Θάνος
Οντως τρια: Δημητρης ή Αλεξης ή Θανάσης ή Θάνοοοος (που φωναζε και η Κατερινα)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ανεβασα ολες τις σωστες απαντησεις.

Παντως και ο Δαλιανιδης,Παγκρατιωτης πρεπει να ειναι διοτι τον εχω πετυχει πολλες φορες να τρωει με τη Ροζιτα Σοκκου σε γνωστο Παγκρατιωτικο restaurnat.

Η κολωνα που εμφανιζεται στο δεξι κομματι του αρχικου πλανου ειναι του Hilton.

Το φαρμακειο υπαρχει επισης στη οδο Δραγουμη.

Ας κανουμε ενα quest να δουμε που στεγαζοταν το "τηλεορασαδικο" :)
 
16. Ποιό ήταν το επίθετο της τραγουδίστριας που σύστησε ο Φοίβος στη Χαρούλα

και υποτίθεται ότι θα τραγούδαγε ζωντανά με την ορχήστρα της, στο μπαράκι ;
 
17. Από που θα εισήγαγε τα πατατάκια-γαριδάκια ο Αλέξης-Θάνος;
 
Stormwatch είπε:
17. Από που θα εισήγαγε τα πατατάκια-γαριδάκια ο Αλέξης-Θάνος;
Από Ιαπωνία, σε σακουλάκια με κενό αέρος για να διατηρούνται μέχρι να έρθουν.

(Κατερίνα προς Ερήνη & Δημήτρη-Θάνο: - Κενό αέρος έχει το κεφάλι σας μέσα!)
 
18. Ποιος ήταν ο guest που έκανε τον υδραυλικό και επισκέφτηκε το σπίτι του Ιάσωνα και της Ελένης να φτιάξει το θερμοσίφωνα και αντί να δουλέψει έπινε καφε και κουβέντιαζε μέχρι που στο τέλος πήρε ο ύπνος τον Ιάσωνα και την Ελένη στον καναπέ;
 
Γνωστη η φατσα του δεν μου ερχεται το ονομα του,τον θυμαμαι εμφανισιακα δεν ηταν ιδιαιτερα γνωστος. :xm:
 
Γιαννης Αστρακάκης λέγετε , έχει συμετάσχει σε πολλές videoταινίες ,πολλές απο αυτές συμπροταγωνιστούσε ο Ευαγγελόπουλος.

Τελεθταια φορά που τον είδα στιν τω είταν σε κάποιο παρακμιακό spot σε διαφήμιση επίπλων
 
Αυτός στην φωτογραφία με την Χαρούλα νομίζω δεν είχε κάνει το 1000 και Μια Συνταγές στον ΑΝΤ1;. Το θυμάμαι 2 χρονών ήταν ενδιάμεσα με τον Πρωινό Καφέ
 
Tα trivia με το "κυνηγι" φωτογραφιων :) μεταφερθηκαν ΕΔΩ
 
Πλάκα μας κάνεις ρε Μαρία;Τι περιμένεις να κατεβάσεις από 'δω,το............quiz ;;; :p :p

ΔΕΝ υπάρχει υλικό για κατέβασμα πουθενά στο forum αυτό φίλη μου ;)
 
manos426f είπε:
Πλάκα μας κάνεις ρε Μαρία;Τι περιμένεις να κατεβάσεις από 'δω,το............quiz ;;; :p :p
Ποιό κουίζ ρε Μάνο ;

Τις απαντήσεις του κουίζ, θέλει να κατεβάσει η κοπέλα ! :D
 
Ο Ηθοποιός της Φωτογραφίας στην ερωτηση 12 λέγεται ΜΙΧΑΛΗΣ Δεσύλλας. Η σύζυγος του Τζεβελέκου λέγεται Έφη Θεοχάρη.
 
appoul είπε:
Ο Ηθοποιός της Φωτογραφίας στην ερωτηση 12 λέγεται ΜΙΧΑΛΗΣ Δεσύλλας. Η σύζυγος του Τζεβελέκου λέγεται Έφη Θεοχάρη.
Που έκαναν την εκπομπή 1000 και 1 Μια Συνταγές στον ΑΝΤ1, την θυμάμαι την εκπομπή και τους τίτλους αρχής, το 1992 όταν ήμουν 1 έτους.
 
Πίσω
Μπλουζα