To πήδημα του βατράχου

Καλώς σας βρήκα!!! Συγγνώμη για την αναστάτωση με τα λινκ! :) xxxxx
 
Ας θυμηθούμε τους τίτλους αρχής μετά από πολλά χρόνια:

[video=youtube_share;Ispmii7krZ4]

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον ChristosM που κράτησε στο αρχείο του αυτό το υλικό και μου το εμπιστεύθηκε για να το δούμε.
 
Λορένα είπε:
Θυμαμαι πολυ χαρακτηριστικα το πρωτο επεισοδιο : Εντελως απροσκλητα, ερχεται το επομενο πρωινο ο παπας (πανω σε ενα γαιδουρακι) να ευλογησει το σπιτι.

Βλεπει τον συζυγο με το μποξερακι (τον επιασε στον υπνο) και την γυναικα με το κορμακι γυμναστικης (εκανε την πρωινη της γυμναστικη).

Αφου ξεκινα ο παπας, κανοντας πως δεν βλεπει το ντυσιμο τους (τελειως εξωφρενικο για τα δεδομενα του χωριου) να τους εξηγει τον λογο της επισκεψης, στο τελος λεει στον αντρα : αντε παλικαρι μου να βαλεις ενα παντελονι.

Και στην κοπελα : αντε κορη μου να βαλεις μια φουστα.

Εκεινη, μη εχοντας φουστα (μονο παντελονια ειχε) κατεληξε να κλεψει την φουστα που ειχε το σκιαχτρο του γειτονα :p . Την ειδαν και καμποσες γειτονισσες να περιφερεται στην αυλη με το κορμακι... :p
Όντως Λορένα είναι περίπου έτσι που τα θυμάσαι:

[video=youtube_share;x1PYZvW5dy4]

 
Και το εξώφυλλο της Ραδιοτηλεόρασης:

IMG_20150406_0003.jpg
 
Επεισόδιο 10ο:

IMG_20150409_0011.jpg
 
Επιστροφή στη φύση εδώ στην άγρια δύση να καταλείξουμε.. η πόλη δεν μας θέλει" Κάπως έτσι ήταν το τραγούδι της σειράς.

Χόπ πλάτς! έλεγε ο πρωταγωνιστής.

Νομίζω τους έδιωξαν από το χωριό μετά από ένα πείραμα, φώναζαν οι χωρικοί "κάτω ο Παπαδόπουλος (καθώς λέγανε τον πρωταγωνιστή) έξω οι Αθηναίοι". Νομίζω το πείραμα ήταν μια κατασκευή βιολογικού αποχωρητηρίου  στην κορυφή μιας κατασκευής που έμιαζε με λόφο /κώνο, κι έγινε έκρυξη. Νομίζω σε κάποια φάση οι χωρικοί έβαλαν κάμποσα βατράχια μέσα στο σπίτι κι αυτοί προσπαθούσαν να τα διώξουν και φώναζε η γυναίκα του πρωταγωνιστή. 

Από τις αξέχαστες κωμικές σειρές με άφθονο χιούμορ.Τι μας θυμίσατε!!
 
Πίσω
Μπλουζα