To 13o πάτωμα [Αγόρι]

asikamin

RetroActive
Joined
24 Αύγ 2006
Μηνύματα
427
Αντιδράσεις
20
Τι θυμάστε αυτή την ιστορία, συνήθως στην τελευταία σελίδα, με ένα ασανσέρ τον MAX.

Ψάχνω απεγνωσμένα τον κομίστα ή τον ορίτζιναλ τίτλο

[edit] dead pics [/edit]

 

 

 


[edit] dead link [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ καλή περίπτωση. Θυμάμαι το σενάριο ήταν ένα είδος ψυχολογικού thriller.

Λεπτομέρειες για τα κατορθώματα του υπολογιστή Max βρίσκονται εδώ:

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Thirteenth_Floor_(comic_strip)
 
Το 13ο πάτωμα !!! Βέβαια !!! Ένας όροφος που δεν υπήρχε στο κτίριο. Ένας χώρος τιμωρίας των "κακών", ένας όροφος που οι χειρότεροι εφιάλτες γινόταν πραγματικότητα.

Θυμάμαι σε μια περιπέτεια που ο Max -το κομπιουτερ του κτιρίου- έχει τον κακό στο ασανσερ και τον ρωτά "τι είναι αυτό που συχαίνεσαι περισσότερο ; " και εκείνος απαντάει "τα φίδια"... Με το που βγαίνουν στο 13ο πάτωμα μπαίνει σε ένα χώρο τιγκαρισμένο από φίδια !!!
 
....κάποια ταινία δεν είχε στηριχθεί πάνω σε αυτό το κόμικ;
 
pooky(1) είπε:
....κάποια ταινία δεν είχε στηριχθεί πάνω σε αυτό το κόμικ;
Ναι, με ένα στοιχειωμένο ξενοδοχείο !

Το παίζει καμιά φορά στην TV, τις "μικρές" ώρες.
 
Οnline comics εδω και ας με συγχωρεσετε δεν θυμαμαι αν το link το βρηκα εδω η το googlara.

[edit] dead link [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
To 13το πάτωμα ήταν η αγαπημένη μου ιστορία.Πραγματικά ήταν θέμα για ταινία τρόμου!Από ότι ξέρω έγινε και ταινία δεν θυμάμαι ακρίβως αλλά αυτό που θυμάμαι είναι να το χαζεύω σε ένα video club και μάλιστα πριν λίγα χρόνια!

asikamin έβαλες που έβαλες τον max δεν έβαζες ολη την σελίδα...χε χε!
 
Δεν νομιζω η ταινια αυτη να ειναι βασισμενη στο κομικ κοινα στοιχεια εχουν 2 το 13 πατωμα (που ειναι γνωστο οτι κανενα ξενοδοχειο δεν εχει,δηλαδη εχει αλλα το μετρανε διαφορετικα) και το κομπιουτερ (ματριχ) περα απο αυτο δεν το εχω διαβασει σε κανενα review οτι ειναι. :puzzled:
 
Καλή ταινιούλα, την είχα δει στον κινηματογράφο. Δεν γνωρίζω αν έχει συγγένεια με το κομικ, ίσως μακρινοί συγγενείς. Παρεμπιπτόντως ο max μου θυμίζει αυτόν από την ταινία bob σφουγγαράκη, μόνο που εκεί είναι γένος θηλυκού (άσχετο!!!):crazy:
 
Παρτε ενα πρωτοσελιδοοοοοοοοοοο:

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
asikamin είπε:
Τι θυμάστε αυτή την ιστορία, συνήθως στην τελευταία σελίδα, με ένα ασανσέρ τον MAX.Ψάχνω απεγνωσμένα τον κομίστα ή τον ορίτζιναλ τίτλο
Απλά να αναφέρουμε οτι ο ΜΑΧ δεν ήταν ασανσέρ, αλλά υπολογιστής, ο οποίος έλεγχε ολόκληρο το κτίριο...

Αγαπημένη ιστορία, πράγματι...
 
Ποιος θα βγαλει ενα app στο android με τον Max να χουμε να γουσταρουμε.




 
Πίσω
Μπλουζα