To Cult αριστούργημα «The Κόπανοι» κλείνει τα 30 Χρόνια!!!

circleag

RetroJunkie™
Joined
14 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.405
Αντιδράσεις
517
30 Χρονια "The... Κοπανοι"

 


.
hqdefault-1.jpg


Όλοι οι οπαδοί (και από ό,τι βλέπουμε από τα attends είναι αρκετοί) της cult ταινιάρας «The Κόπανοι» θα έχουν την ευκαιρία να ακούσουν ιστορικές ατάκες όπως «Χέλι… Όλο μου γλιστράς…» και να απολαύσουν την ταινία, που σε λίγους μήνες κλείνει 30 χρονιά, το Σάββατο στις 21 Οκτωβρίου στην επετειακή προβολή της, στην μεγάλη οθόνη της Ταινιοθήκης της Ελλάδος.

Η συνέχεια του άρθρου >>> εδώ!

Τι λέτε Χέλια.. :D Πάμε παρεούλα ;;;;

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το ειχα διαβασει στις διακοπες αλλα δεν γινεται πουθενα ξεκαθαρο τι παιζει με τις προσκλησεις, ποια η χωρητικοτητα.

Σαν χελια που ειμαστε, παιζει να χωρεσουμε μουαχαχα
 
Πέρασαν 30 χρόνια... Θυμάμαι το τηλεοπτικό σποτ που την διαφήμιζε! Περιείχε και τη σκηνή που ο Λεζές κάνει push ups αλλά η γωνία λήψης υπονοεί ότι κάνει sex. Cultϊλα!
 
Επί τη ευκαιρία του θρεντ αυτού, ας τηρήσουμε ενος λεπτού σιγή για τον κορίτσαρο με όνομα Λίντα Γιγα που "έφυγε" πέρισυ.
 
Εχω επιληφθει επι του θεματος και εντος λιγων ωρων θα εχω ολες τις πληροφορίες σχετικα με το αν θα υπαρχουν διαθεσιμες θεσεις, εισιτήρια και λοιπα.. Το φιλοθεάμον κοινο του retromaniax μαζι με τη συμμορία (Μίκυ, Γκόγκο, Φούσκας, Δούκας, Τσαμπίκος, Κοράκι και Τούφας) να αναμένει για ολες τις εξελίξεις γιατι... θα εχει και συγκρότημα το κόλπο!
 
Μέσα είμαι δεν το συζητώ. Περιμένω πληροφορίες Jackie.
 
Jackie dragon είπε:
Εχω επιληφθει επι του θεματος και εντος λιγων ωρων θα εχω ολες τις πληροφορίες σχετικα με το αν θα υπαρχουν διαθεσιμες θεσεις, εισιτήρια και λοιπα.. Το φιλοθεάμον κοινο του retromaniax μαζι με τη συμμορία (Μίκυ, Γκόγκο, Φούσκας, Δούκας, Τσαμπίκος, Κοράκι και Τούφας) να αναμένει για ολες τις εξελίξεις γιατι... θα εχει και συγκρότημα το κόλπο!
Any news?

Ρωτάω γιατί απο την παρακάτω σελίδα βλέπω ότι θα συμμετέχουν στο event αυτό 1388 άτομα! :eek:

https://el.eventhint.com/events/11271352/30-the?force_subdomain=true
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Jackie ελισσου :)
 
Ψάχνοντας πληροφορίες σχετικά με το παραπάνω event βρήκα οτι ο κ. Κωνσταντίνου ετοιμάζει sequel του "the... Κόπανοι"!!!

διαβάστε εδώ: http://www.oneman.gr/keimena/diasked...2.3939041.html
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

1@circleag[/USER] όπως είδα από το λινκ για το σικουελ, έχει περασει 1.5 χρόνος από τότε και δεν έχει ακουστεί κάτι. Επιπλέον έχουν περάσει 3.5-4.5 χρόνια από τότε που ο Κωνσταντίνου έγραψε το σενάριο (σκελετό σεναρίου ίσως, ποίος ξέρει) διάστημα αρκετά μεγάλο.

Κατά τη γνώμη μου 30 χρόνια μετά δεν πρέπει να γυριστεί σικουελ. Θα χαθεί όλη η μαγεία αυτού που αγαπάμε. Τα σικουελ έχουν νόημα 2-3 χρόνια μετά την ταινία που προηγείται. Μετά χάνεται το "κάτι" και η σύνδεση κάθε ιστορίας.

 
Υπαρχει θελω να ελπιζω μια διαφορα. Δεν μιλαμε για κλασσικο sequel Ευστρατιαδη.

Ο Κωνσταντινου εχει περγαμηνες στα σεναρια.

Επισης ενα μεγαλο μερος του καστ ειναι ακομα εν ζωη.

Θα ηταν δυνατο come back πιστευω.
 
Δεν θα διαφωνήσω Wally στα σημεία που θέτεις, αλλά και πάλι τα 30 χρόνια είναι πολλά για να πιάσει κανείς το νήμα...
 
καταρχην αν πατε μαζικα θα ηθελα να ερθω και εγω

οσοαναφορα στο σιρκουελ αλλο θα ηταν 2-3χρονια μετα και αλλο τωρα μετα απο 30 χρονια εντελως διαφορετικη φιλοσοφια αλλα καλλισα μπορουσαν να γινουν και τα 2,αλλα τωρα μονο το δευτερο και μαλιστα μια χαρα καιεμεις σαν ρετρομανιαξ πιστευω πρεπει να το ενθαρυνουμε με μια φωνη
 
Έτσι όπως πάει δεν βλέπω να πηγαίνουμε μαζικά.
 
Εχουμε προσπαθησει μαζι με φιλους εδω και μια βδομαδα να επικοινωνησουμε με mail προς τους υπευθυνους της εκδηλωσης σχετικα με το αν θα υπαρχει ελευθερη εισοδος ή οχι οπως επισης και για το κυριοτερο που ειναι το αν θα υπαρχουν επαρκείς θέσεις μεσα στην αίθουσα.. Περιεργως αν και περασαν τοσες μερες δεν εχει υπαρξει καμία απαντηση..
 
Μήπως είναι ψεύτικη εκδήλωση;

Στην σελίδα της 'ταινιοθήκης' στο FB δεν υπάρχει αναφορά...
 
Πίσω
Μπλουζα