To Remake του θρυλικου Toki ερχεται αποκλειστικα στο switch.

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.309
Αντιδράσεις
5.819
Θυμαστε το παρακατω θεμα;;; Αν το θυμαστε λοιπον ξεχαστε το γιατι ειναι περσινα ξυνα σταφυλια ενω εδω και λιγες ωρες εχουμε σημερινα γλυκα σταφυλια :headbangdude: Οπως ανακοινωσε η ΜICROiDS το Remake φαντασμα του Toki επιτελους περνει σαρκα και οστα και θα γινει πραγματικοτητα και μαλιστα θα κυκλοφορησει μεχρι το τελος του 2018.Αυτα ειναι τα καλα νεα της υποθεσεις τα κακα νεα για οσους θελουν να το παιξουν ειναι πως πρεπει να αγορασουν το NINTENDO SWITCH καθως το παιχνιδι θα κυκλοφορησει αποκλειστικα στην κονσολα της NINTENDΟ.Στον σχεδιασμο του παιχνιδιου επιστρεφει ο σχεδιαστης του κλασσικου παιχνιδιου Phillipe Dessoly  και στην αναπτυξη ο Pierre Adane.Για οποιον εχει απορια τι απεγινε η Golgoth που εμφανιζεται ως δημιουργος του remake  στο Video που εμφανιστηκε πριν 9 χρονια η απαντηση ειναι πως μιλαμε για το ιδιο ατομο αφου στην ουσια η Golgoth Ηταν ο Phillipe Dessoly αφου το nickname του ειναι Golgoth71.Συντομα θα εχουμε νεοτερα για το παιχνιδι το οποιο ελπιζουν να κυκλοφορησει και σε φυσικη εκδοση περα απο ψηφιακη.

ΥΓ: Μην κλεισει κανεις αυτο το θεμα και το βαλει στο παλιο γιατι το παιχνιδι πλεον αφου ειναι αποκλειστικοτητα του switch πρεπει να βρισκεται στο sub forum του switch.
 
Το γεγονός ότι ένα καλό παλιό παιχνίδι βγαίνει σε νέα κονσόλα είναι θετικό, τώρα τι θα είναι ένα remake ευχόμαστε για τα καλύτερα :)  
 
Οχι ρε φιλε εσκασε μυτη Retrocollector Edition ολα τα λεφτα για την παιχνιδαρα απο το amazon uk και μαλιστα με ημερομηνια κυκλοφοριας 22/11/2018 αλλα προς το παρον δεν στελνουν ελλαδα οι καταραμενοι :rant: :rant: :rant: :rant:

https://www.amazon.co.uk/Toki-Collectors-Edition-Nintendo-Switch/dp/B07F8NHRMY/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1531163490&sr=8-1&keywords=toki+switch

91kJHIL1OvL._SL1500_.jpg
 
Ωραια η συλλεκτικη με επεισε να την παρω! (Δυσκολευτικε να με πεισει   :D  ) 

To amazon UK συνηθως δεν στελνει συλλεκτικες Nintendo εξω απο Αγγλια.  Αρα περιμενουμε απο αλλου.
 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aρχισαν να στελνουν και ελλαδα οποτε οποιος γουσταρει την παιχνιδαρα ας σπευσει για παραγγελια.
 
Υπαρχει καποιο video με gameplay για την εκδοση του switch???εψαξα αλλα δεν εχω βρει κανενα video στο youtupe με gameplay απ το  switch.
 
Αν δεις το gameplay απο το remake που ετοιμαζαν το 2009 για το xbox 360 και pc ειναι σα να βλεπεις την εκδοση του Switch.Δε νομιζω να εχει τεραστιες διαφορες απο εκεινη την εκδοση συμφωνα και με της φωτογραφιες που ειδα της πιο προσφατες και ειναι και λογικο αυτο γιατι στην ουσια για ενα 2D παιχνιδι μιλαμε και οχι για καποιο 3D με τρελες αναλυσεις,εφε κλπ ωστε να δικαιολογει καλητερο οπτικο αποτελεσμα κανοντας χρηση της πιο συγχρονης τεχνολογιας του σημερα σε σχεση με το 2009 που ξεκινησαν να φτιαχνουν το remake αλλα τελικα ακυρωθηκε.
 
Ανεβασα τερματισμο μου σημερα της PC εκδοσεις σε Medium Difficulty.O λογος που επελεξα medium difficulty ειναι γιατι με τα πειραματα που εχω κανει μετρωντας τα χτυπηματα στους εχθρους μεσα στης πιστες κλπ διαπιστωσα πως η MD στο remake ειναι η original normal δυσκολια στο κλασσικο Toki Οποτε οποιος θελει να παιξει το remake με την δυσκολια του κλασσικου Toki πρεπει να επιλεξει MD.

 
Λιγο ασχοληθηκα αλλα το περιμενα χειροτερο. Πoλυ ενδιαφερον port.
 
Ειναι καλη περιπτωση Port απλα υπαρχει μια μικρη αλλαγη συμπεριφορας σε συγκεκριμενους εχθρους.Μπορει στο κλασσικο να κλεισω τα ματια μου με κανα μαντιλι και παλι να το τερματισω αλλα στο remake στην αρχη οταν το πρωτοεπαιξα σε αρκετα σημεια μεχρι και ζωη εχασα γιατι στο κλασσικο ολα γινονται μηχανικα ξερω ακριβως τι να πατησω και που ενω στο remake δεν ειναι ακριβως ετσι.Φυσικα αυτο δεν ειναι κακο απλα το αναφερω γιατι στην ουσια ειναι εξαιρετικο το παιχνιδι.
 
Εχει ρετρο-φιλτρα παντως
 
Πεντε ρετρο-φιλτρα εχει το παιχνιδι τα τρια  πρωτα ειναι αδιαφορα για μενα το τεταρτο μαρεσε πολυ φτιαχνει την οθονη με καμπυλες στης γωνιες σαν να βλεπουμε την οθονη απο της καμπινες που παιζαμε και το πεμπτο φιλτρο δεν καταλαβα τι ειναι.Ενα πραγμα σαν ομιχλη περναει απο την οθονη λες και ειναι χαλασμενη ενα πραγμα χαχαχαχαχα.Το τεταρτο φιλτρο παντως ειναι ολα τα λεφτα και τωρα που το σκεφτομαι μεγαλη λαλακια εκανα που δεν ανεβασα τον τερματισμο μου με αυτο το φιλτρο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το ειχα παιξει παλια λιγες φορες αυτο το remake και απο τοτε το εχω ξεχασει.

Πολυ καλυτερο για μενα το κλασσικο toki του 1989 στην crt μου που καθε εβδομαδα εχει τo insert coin του.
 
Aναφερθηκαν τα φιλτρα παραπανω .
Δειχνει πολυ καλο.

toki.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα