To Space Quest II remake απο την INFAMOUS ADVENTURES !!!(Pc/Mac)

Nemo

RetroMuseum GateKeepeR
Joined
9 Ιαν 2006
Μηνύματα
4.694
Αντιδράσεις
1.409
After more than five years of working on the game, bit by bit in their spare time, the team at INFAMOUS ADVENTURES (www.infamous-adventures.com) has released their remake of the 1987 classic, "SPACE QUEST II: Vohaul's Revenge". Originally written and programmed by Scott Murphy and Mark Crowe and released by Sierra On-Line, the game features the hapless hero, janitor Roger Wilco in a rollicking adventure that takes him through space!

Remade in a classic retro "VGA" style, like Sierra's later point and click adventures from the early 1990's, Space Quest II Remake provides hand-drawn backgrounds, hand animated characters, a full voice pack featuring over 4,000 recorded lines and a whole lot of extras and fun. A labor of love and devotion to the original series, the team at Infamous Adventures is proud to be able to release this to the fans, both young and old. Visit www.infamous-adventures for more details.

So what are you waiting for?

Windows System Requirements:

* Pentium or higher processor, at least 300 Mhz

* SVGA display

* 32 MB Video RAM

* 64 MB RAM

* Win 2000, Win XP, Win Vista, Win 7

* DirectX 7 or higher.

* About 600 MB free disk space

* Sound card

Mac OS System Requirements:

* Mac OS X 10.4.11 Tiger/Mac OS X 10.5/Mac OS X 10.6 Snow Leopard

* nVidia 8xxx Series or AMD 3xxx or 4xxx Series Video Card recommended

* Intel Core Processor CPU Required

* 512 MB RAM

* Apple's X11 required

* Approximately 600 MB free disc space

* Up to 100 MB additional free space for save-game files

* Sound card
http://www.infamous-adventures.com/sq2/index.php#

Tο κατεβαζετε απο εδω ~460MB

http://www.infamous-adventures.com/downloads/file.php?id=5

 
Οντως αυτα ειναι υπεροχα νεα :) downloading
 
Πάω για Download ΑΜΕΣΩΣ!!! :)
 
Κατεβαίνει ήδη!!!!
 
Έλα ρε συ Νέμο, δε με λυπάσαι! :D

Έχω δουλειά - πρέπει να τελειώσω ένα project μέχρι τις 21/1 (ξενύχτια προσεχώς!...), έχω διάβασμα στο πανεπιστήμιο (μέχρι τις 16/1, πρέπει να παραδώσω μια εργασία....), έχω στη μέση 3 παιχνίδια ταυτόχρονα (4, αν βάλεις και το adventure που παίζουμε από κοινού με την Κάμπια!), θέλω να παίξω το Treasure-κάτι που είχες ποστάρει & είχα πει ότι θα το έπαιζα στις γιορτές (τελικά, τα "έπαιξα" στις γιορτές!)......

Γιατί μου το κάνεις αυτοοοό....!? :precry:

I hate u! :D

(το παιχνίδι παίζει σε Mac, άρα όσο κλαίγομαι κατεβαίνει! :p )
 
Αγάντα!!!!!!! και έρχεται o Roger!
 
D@redevil & metalcandyman ,αν θελετε μου λυνετε ενα-δυο αποριουλες ???

Ποσες ωρες εχει η μερα σας και ποσες μερες η αντιστοιχη εβδομαδα σας ????? (γιατι 24 και 7 αποκλειετε)

Τον υπνο σας τον μετρατε αφαλως σε λεπτα και οχι σε ωρες ,ετσι ????

(δηλ.Ποτε προλαβαινετε ???)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Nemo είπε:
D@redevil & metalcandyman ,αν θελετε μου λυνετε ενα-δυο αποριουλες ???
Ποσες ωρες εχει η μερα σας και ποσες μερες η αντιστοιχη εβδομαδα σας ?????

Τον υπνο σας τον μετρατε αφαλως σε λεπτα και οχι σε ωρες ,ετσι ????
Φιλε nemo η δουλεια μου ειναι ζαχαροπλαστης και πραγματικα ολη μερα δουλευω δεν εχω αργιες,γιορτες,αδειες γενικα καθολου ρεπο.Κλεινω το μεσημερι 2 με 4 και μετα ξανα δουλεια.Το βραδυ ομως αν δεν εχω καπου να παω η με κατι αλλο να ασχοληθω παιζω παιχνιδια και συνηθως μεχρι το πρωι γιατι απλα μονο βραδυνες ωρες εχω ευκαιρια.Με τον υπνο δεν εχω κανενα προβλημα και πραγματικα και δυο ωρες να κοιμηθω με φτανουν.Οτι ωρα και να κοιμηθω ωσο κουρασμενως και να ειμαι το ρολοι στο μυαλο μου 8 ακριβως θα με ξυπνησει.
 
Nemo είπε:
D@redevil & metalcandyman ,αν θελετε μου λυνετε ενα-δυο αποριουλες ???
Ποσες ωρες εχει η μερα σας και ποσες μερες η αντιστοιχη εβδομαδα σας ????? (γιατι 24 και 7 αποκλειετε)

Τον υπνο σας τον μετρατε αφαλως σε λεπτα και οχι σε ωρες ,ετσι ????

(δηλ.Ποτε προλαβαινετε ???)
Εγώ πάλι, δεν υπάρχει περίπτωση να ξυπνήσω αν είμαι κομμάτια!...

Κανονικά πρέπει 6:30 να είμαι στο πόδι για τη δουλειά - για να γίνει αυτό πρέπει να έχω 5-6 ώρες ύπνου (δηλαδή τώρα, είμαι στο όριο! :p )...

Δουλεύω όσο χρειάζεται (καμιά φορά κατορθώνω να φύγω και στην ώρα μου, αλλά με έχουν ξαναγυρίσει πίσω λόγω βλάβης ή έχω φάει τα νιάτα μου στο τηλέφωνο...) και από εκεί και πέρα, ζουπάω το διάβασμα (π.χ. 1 κεφάλαιο τη μέρα & 30 σελίδες σημειώσεις), ξενυχτάω στις εργασίες (τι στο καλό! Όποιος ταλαίπωρος είναι στο chatbox εκείνες τις ώρες, είναι και το θύμα που μου κρατάει παρέα -συνήθως η καημένη η Caprice! :p ) & στις φυσιολογικές μέρες, παίζω μισή ωρίτσα από το κάθε παιχνίδι (δηλαδή: patapon 3 / POP: The forgoten sands / Castlevania: Curse of Darkness)... Κάθε Σάββατο βράδυ είναι βραδιά adventure με την Κάμπια! Μαζευόμαστε, προμηθευόμαστε τυρο-, λουκανο-, χαζοπιτάκια, τσακίζουμε τα Caprice (όχι την mod! :p ) και τερματίζουμε adventure games! :D

Έτσι προλαβαίνω! :)
 
Καλό κουράγιο και στους δύο σας και εύχομαι να βρίσκεται πάντα χρόνο να παίζεται τα αγαπημένα σας παιχνίδια.

Οι ίδοι έχουν βγάλει και το Space Quest I remake;; Θυμάμαι, παλιά είχα πάρει ένα Space Quest Collection. Το είχα βάλει προ αρκετών ετών και είχα τελειωσεί τα τρία πρώτα.

Στο 4 όμως, είχα πρόβλημα με το ρομπότ περίπολος. Πήγαινε πολύ γρήγορα στο σύγχρονο μηχάνημα μου και με σκότωνε διαρκώς.

Κατεβάζω τώρα το remake να το δώ.
 
Πώς τον είπαμε αυτόνανε; Rygar Wilcox;;; Νταονλόαντινγκ νάου :D
 
Πίσω
Μπλουζα