Tomy Shark Attack 3D

Omega

RetroActive
Joined
14 Mαϊ 2007
Μηνύματα
252
Αντιδράσεις
29
Σε μια πρόσφατη ανασκαφή στο πατρικό μου ανακάλυψα το εν λόγω handheld να το πούμε;

Ξέρω εξωτερικά δεν είναι και ότι καλύτερο έχετε δεί, θέλει σίγουρα καθάρισμα, αλλά είναι πλήρες λειτουργικό μόλις το δοκίμασα (χρειάστηκε να κλέψω 3 μπαταρίες ΑΑ από ένα παιχνίδι του μικρού αλλά ήταν για καλό σκοπό :D ).

Η όλη ιστορία είναι ότι χειρίζεσαι έναν βατραχάνθρωπο με το ψαροντούφεκο του ο οποίος σκοτώνει ανελέητα καρχαρίες, όλα αυτά σε 3D σκηνικό (ας πούμε).

Ψάχνοντας είδα ότι το παιχνίδι κυκλοφόρησε το 1983, βέβαια στα χέρια μου έπεσε πολύ αργότερα, και ήταν ένα απο τα 7 διαφορετικά 3D παιχνίδια που είχε βγάλει τότε η TOMY.

Τις πληροφορίες της βρήκα εδώ http://www.handheldmuseum.com/Tomy/3D.htm

Εντύπωση μου έκανε τώρα που το ξανά έπαιξα μετά απο 20 χρόνια και η δυσκολία του μετά τη πρώτη πίστα, καθώς και το γεγονός ότι πρέπει να έχει καλό φωτισμό ο χώρος για να παίξεις γιατί περνάει μέσα απο τη λευκή ζελατίνα στο πάνω μέρος του και φωτίζεται καλύτερα.

Παρακάτω είναι 2 φωτογραφίες του δικού μου Shark Attack.

picture.php


picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απλά αριστούργημα!!!
 
Το είχε και ο αδερφός μου αυτό. Όντως στην Ελλάδα πρέπει να κυκλοφόρησε αρχές δεκαετίας του '90. Το θυμάμαι πολύ καλά αυτό και ευτυχώς κατάφερα να το απολαύσω όταν το βαρέθηκε ο αδερφός μου. Ήταν αρκετά εντυπωσιακό handheld, ήθελε να έχει φως ο χώρος ώστε να φανεί το παιχνίδι και πράγματι σου έδινε την αίσθηση του τρισδιάστατου. Όταν έφεραν στον αδερφό μου αυτό, εμένα μου 'χαν φέρει ένα άλλο handheld της TOMY που ήταν μια γυάλα με νερό και μέσα ένας καουμπόη με το άλογό του και πατώντας ένα και μοναδικό κουμπί προσπαθούσες με την πίεση του αέρα να ανεβάσεις τον καουμπόη επάνω στο άλογο.
 
Πίσω
Μπλουζα