TRON: Legacy (2010)

Ethaniel

RetroActive
Joined
17 Ιουν 2008
Μηνύματα
475
Αντιδράσεις
16
Ναι κυριοι ειναι γεγονος...

Η ταινια Tron ερχεται μετα απο 28 χρονια για να μας δειξει τα νεα τεχνολογικα επιτευματα του Δοκτορως Φλυν.

Ο Σαμ Φλυν, ο 27χρονος γιος του Κεβιν Φλυν, ψαχνει να βρει τον εξαφανισμενο πατερα του, και καταλληγει στο ιδιο μερος που ειναι παγιδευμενος και εκεινος εδω και 25 χρονια. Σε ενα κοσμο ψηφιακο με μαχητικα προγραμματα και παιχνιδια πολεμιστων...

παρακατω παραθετω το τελικο τρειλερ για να σας κραταει σε αγωνια μεχρι τον Δεκεμβρη :(

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο επειδή ο λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φανταστικο!!!

Υπογραφη Walt Disney σε 3D μορφη!!!
 
Και το πολυ δυνατο βεκτορατο clip απο τους Daft Punk


Aνυπομονω να το δω! Βγαινει στα σινεμα στις 16 Δεκεμβρη.

Να μην ξεχναμε οτι παιζει και η Olivia Wilde ;)

Tron-Legacy-Olivia-Wilde-bob_cut_hairstyle_black_hair.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το είδε κανείς ακόμα; Λέω να το τιμήσω σήμερα!!
 
Δεν ακουγονται καλα λογια στο νετ.

Αλλα αν δεν το δεις...
 
Το είδα εγώ χθες και άρεσε αρκετά. Το είδα σε 2D, το 3D δεν το αντέχω. Δεν ξεφεύγει πολύ από το ύφος της παλιάς ταινίας, το είδα σαν να ήταν μια φυσικά εξέλιξη. Το soundtrack εντωμεταξύ είναι καταπληκτικό. Μόνο και μόνο γι'αυτό άξιζε.
 
Μόλις το είδα σε 3D. Πάρα πολύ καλή ταινία για το είδος. Βλέπεται άνετα. Πολύ καλό και το soundtrack.

Ανάθεμα αυτό το 3d με κούρασε. Τελευταία φορά που βλέπω ταινία έτσι. Τελεία και παύλα.
 
Το τελευταίο Wired είχε αφιέρωμα σε αυτό και το εκθειάζει.

http://www.wired.com/magazine/2010/11/ff_tron/

Τα τρέιλερ που είδα δεν με ενθουσίασαν. Σύνηθες action movie του Χόλιγουντ μου κάνει. Ας μην το αδικούμε όμως, θα το δω πρώτα και μετά ξαναμιλάω.

Ό,τι και να είναι πάντως δύσκολα θα αναπαραγάγει την αίσθηση πρωτοπορίας που αποπνέει το κλασικό Tron του 1982, μια ταινία που αδικήθηκε γιατί όταν βγήκε ο περισσότερος κόσμος δεν είχε ιδέα για τα θέματα που πραγματεύεται.
 
Την είδα και εγώ εχτές παίδες. Το θέμα της ταινίας είναι πλέον πολύ περισσότερο εύπεπτο εν έτος 2010, και οι περισσότεροι δεν θα δυσκολευτούν να καταλάβουν τι παίζεται. Πολύ ωραία παρουσίαση, ωραία εφέ, άψογη ηθοποιία, τρομερά εφέ και ατμοσφαιρικό soundtrack. Κατάλληλος διάδοχος. Βέβαια πλέον, γνωρίζοντας τις τεχνικές δυσκολίες και τα αδιέξοδα της τεχνητής νοημοσύνης είναι δύσκολο να ενθουσιαστώ όσο με το παλιό Tron. Πάρα ταύτα, ήταν μία ωραία εμπειρία και μία αφορμή να συνεχίσουμε να ονειρευόμαστε...
 
Πολύ καλή ταινία! Και το 3D προσεγμένο, όχι υπερβολικό όπως σε άλλες.
 
Moλις ειδα τη ταινια και ηταν απολαυστικη!! Μια οπτικοακουστικη πανδαισια (το soundtrack ειναι καταπληκτικο

με αρκετο ρετρο-80s συνθεσαιζερ). Ενα ευκολοπεπτο ψηφιακο παραμυθι με σεβασμο στη πρωτη ταινια που

κι εκεινη ενα παραμυθι ηταν και με τρομερο CGI. Οσοι νομιζαν οτι θα πανε να δουν ενα νεο Ματριξ

σιγουρα απογοητευτηκαν. Αλλα αν ξερεις τι να περιμενεις και εισαι φαν του παλιου, νομιζω οτι η εκπληξη

θα ειναι ευχαριστη.
 
To ειδα μολις χθες. Ολες οι φημες περι μουφα ταινιας με κρατησαν πισω και δεν το ειδα σινεμα. Μεγα λαθος! Μου αρεσε παρα πολυ. Εκπληκτικο soundtrack αξιοπρεπεστατο σεναριο και εκπληκτικο, μα εκπληκτικο design. Μονο και μονο γιαυτο θα αξιζε να το δει κανεις.
 
Το είδα και εγώ, φυσικά έτρεξα αμέσως και αγόρασα τo soundtrack μιας και ήταν η μισή ταινία. Απίστευτη ατμόσφαιρα, κρίμα που δεν χάρηκα την Olivia ο ρόλος της ήταν ξένος, η κοπέλα είναι γεννημένη ιατρός :)
 
το ειδα το Σαββατο και επαθα την πλακα μου, ειχα καιρο να δω ταινια και να μου αρεσει τοσο.
 
Οταν ανοιξε ο γενικος του ρευματος στο arcade το οοιο υποτιθεται ηταν κλειστο απο το 80 και αρχισε να παιζει Journey δεν μπορεσα να κρατηθω και να μην αναφωνησω ''ελα μωρη αρρωστια!''

 
Συμφωνω απολυτα!!

Και ακολουθουν eurythmics με sweet dreams..

Α,ρε Annie Lennox...

Σε αυτες τις σκηνες, με αυτα τα τραγουδια και

βλεποντας το Arcade του Φλιν με την κλασσικη

επιγραφη, ενιωσα την 80ντιλα της παλιας ταινιας

να ξεχειλιζει και συγκινηθηκα.
 
Και το link του imdb.com: http://www.imdb.com/title/tt1104001/ (για όσους θέλουν περισσότερες πληροφορίες!)

Αντώνη, το link φοβερό! Εξαιρετική δουλειά, τόσο από προγραμματιστικής, όσο και από γραφιστικής άποψης!

/me likes! :)

Για να μην ανοίξω καινούριο thread, όσοι έχετε psp ρίξτε μια ματιά στον Tron Evolution! Αρκετά συμπαθητικό παιχνιδάκι - το έχω περασμένο στο psp μου.

[video=youtube;wGV7-CL1NHk]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα