TV Μικρή Οθόνη [1983 -19??]

stam1370

RetroMaNiaC
Joined
6 Μάρ 2008
Μηνύματα
581
Αντιδράσεις
176
TV ΜΙΚΡΗ ΟΘΟΝΗ (1983-199?)


Εκδότης: ?



Πρώτο τεύχος (1): 9 Απριλίου 1983



Τελευταίο τεύχος (?): ?


 


Δ/νση περιοδικού:


Δεν βρήκα πού αλλού να βάλω αυτή την αναζήτηση.

Έχει κανείς -μήπως, κατά λάθος- τεύχη του περιοδικού "ΤV ΜΙΚΡΗ ΟΘΟΝΗ" που έβγαινε αρχές και μέσα δεκαετίας '80 σε μικρό μέγεθος; Ψάχνω δύο συγκεκριμένα τεύχη με εξώφυλλα στο ένα Γιάννη Δημαρά και στο άλλο Μένυα Παπαδοπούλου, και οι δύο φωτογραφημένοι στο στούντιο ειδήσεων της ΕΡΤ-2, εποχή '83.

Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stam1370 είπε:
Δεν βρήκα πού αλλού να βάλω αυτή την αναζήτηση.
Έχει κανείς -μήπως, κατά λάθος- τεύχη του περιοδικού "ΤV ΜΙΚΡΗ ΟΘΟΝΗ" που έβγαινε αρχές και μέσα δεκαετίας '80 σε μικρό μέγεθος; Ψάχνω δύο συγκεκριμένα τεύχη με εξώφυλλα στο ένα Γιάννη Δημαρά και στο άλλο Μένυα Παπαδοπούλου, και οι δύο φωτογραφημένοι στο στούντιο ειδήσεων της ΕΡΤ-2, εποχή '83.

Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη!
Στην εθνικη βιβλιοθηκη μπορεις να βρεις παρα πολλα τευχη του περιοδικου, για αναγνωση βεβαια.
 
Σ' ευχαριστώ πολύ, Χρήστο! Δεν το είχα σκεφτεί ΚΑΘΟΛΟΥ!!!
 
Σ' ευχαριστώ πολύ ChristosM!!!!!

...ώστε συνέχιζε να κυκλοφορεί και το '88; Νόμιζα ότι σταμάτησε πιό νωρίς.
 
stam1370 είπε:
Σ' ευχαριστώ πολύ ChristosM!!!!!
...ώστε συνέχιζε να κυκλοφορεί και το '88; Νόμιζα ότι σταμάτησε πιό νωρίς.
Το περιοδικο υπηρχε σιγουρα και το 1990.
 
[edit] Δεν υπάρχει η εικόνα [Edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτό το εξώφυλλο πρέπει να ήταν από την εποχή που το περιοδικό είχε μεγάλο σχήμα (το οποίο κράτησε για λίγα τεύχη και τελικά επέστρεψε στο μικρό, αγαπημένο, σχήμα του).

Αλήθεια, θυμάστε τη "Συμμορία της Μαίρης";
 
28.jpg
28.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
το περιοδικό δούλεψα πολλά χρόνια με την αθλητική στήλη... Έχω αρκετά στο αρχείο μου...
 
dimtsak62 είπε:
το περιοδικό δούλεψα πολλά χρόνια με την αθλητική στήλη... Έχω αρκετά στο αρχείο μου...
Καλώς ήρθες στο φόρουμ. Αν ήθελες μπορούσες να μας σκανάρεις εξώφυλλα από το αρχείο σου... :)
 
Θα σου είμαστε βαθιά υπόχρεοι γιατί αυτό το περιοδικό δεν εμφανίζεται στους συλλεκτικούς κύκλους και δυσκολεύομαι να κάνω πλήρη καταγραφή των εξωφυλλων του. :)
 
Το 1ο τεύχος του περιοδικού που όπως βλέπουμε κυκλοφόρησε στις 9 Απριλίου 1983 , οπότε ας αλλάξουν οι διαχειριστές τα ερωτηματικά στο ποστ 1

 


1.jpg
1.jpg
 
Ο κύριος ποιος είναι; Τόνυ πού είπαμε ότι μένεις; Ετοιμάσου για ριφιφί!
 
Ο κύριος του εξωφύλλου του τεύχους 2 είναι ο Σπύρος Χατζάρας, που παρουσίαζε το δελτίο ειδήσεων της ΕΡΤ τη δεκαετία του '80.
 
Το μαλλί του Νο. 3 μοιάζει τόσο ψεύτικο που πρέπει να είναι αληθινό. Αν ήταν περούκα θα ήταν τόσο φανερά ψεύτικη που δεν θα την αγόραζε κανείς.
 
Πίσω
Μπλουζα