TV Μικρή Οθόνη [1983 -19??]

Η εκπομπή με τον Στέφανο Ληναίο ήταν το "Μίλα ελεύθερα", ένα από τα πρώτα talk shows της ελληνικής τηλεόρασης, όπου δινόταν βήμα σε καθημερινούς ανθρώπους (μεταδιδιδόταν από την ΕΡΤ 2 την περίοδο 1981-1983). Ο Νίκος Καλογερόπουλος πρωταγωνιστούσε στη σειρά της ΕΡΤ 1 "Γκασταρμπάιτερ", με θέμα τους Έλληνες μετανάστες στη Γερμανία.
 
atanasio είπε:
Η εκπομπή με τον Στέφανο Ληναίο ήταν το "Μίλα ελεύθερα", ένα από τα πρώτα talk shows της ελληνικής τηλεόρασης, όπου δινόταν βήμα σε καθημερινούς ανθρώπους (μεταδιδιδόταν από την ΕΡΤ 2 την περίοδο 1981-1983). Ο Νίκος Καλογερόπουλος πρωταγωνιστούσε στη σειρά της ΕΡΤ 1 "Γκασταρμπάιτερ", με θέμα τους Έλληνες μετανάστες στη Γερμανία.
ευχαριστώ για την πληροφορία atanasio.... :)
 
416.jpg
416.jpg
 
Στο 29 η κυρια ποια ειναι και στο 30 ξερουμε κανεναν;
 
mhmerotategiatipino είπε:
Στο 29 η κυρια ποια ειναι και στο 30 ξερουμε κανεναν;
Στο 29 είναι η Μπέτυ Αρβανίτη με τον Άγγελο Αντωνόπουλο στην τηλ. σειρά "Ουράνιο τόξο".
 
Πάνω αριστερά βλέπουμε τον Jorge Donn, πρώτο χορευτή των μπαλέτων του 20 αιώνα του Maurice Bejart, σε φωτογραφία από μια καταπληκτική χορογραφία του "Μπολερό" του Ραβέλ. Υπάρχει στο YouTube σε πολλές εκδοχές, αλλά δείτε αυτήν με την Maya Plisetskaya. Την βρήκα τελείως τυχαία, απλώς ήθελα να ακούσω το Μπολερό γιατί μου αρέσει, και όταν άρχισα να τη βλέπω μου έπεσε το σαγόνι στο πάτωμα και δεν μπορούσα να ξεκολλήσω τα μάτια μου.

 
Πίσω
Μπλουζα