TV Πρόγραμμα: 1990 (30 Οκτωβρίου - 5 Νοεμβρίου)

το παιδικο φουρφουρ με τα σκυλια το θυμαμαι τοτε που το εβαζε η ετ1 και θυμαμια τοτε αρχισε και η ετ2 να βαζει παιδικα την ιδια ωρα εγραφα απο το ενα καναλι και εβλεπα απο το αλλο και μετα τα εβλεπα και τα αλλα.εκεινη την εποχη ξεκινησαν εκπομπές εδω τα mega kai antenna και θυμαμαι και το τελετεξτ που εβαζε το πρωι ο αντεννα παιζοντας μουσικη απο το ραδιοφωνο του.βλεπεις τωρα αυτα τα προγραμματα και καταλαβαινεις τι επιπεδο ειχε τοτε η τηλεοραση και πως εχει καναντησει σημερα.
 
πάντως το Ρετιρέ καλά καλά δεν είχε ξεκινήσει και η επανάληψη από τότε είχε ξεκινήσει :) (Κυριακή πρωί 9.30)
 
ΑΝΤΕΝΝΑ Τετάρτη στις 9:00 το βράδυ. Κάποιος στο περιοδικό ξέχασε να το γυρίσει στα ελληνικά και το Ψαροκωστούλα αγάπη μου έγινε Carokvstoyla agaph moy.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ωραίες εποχές τα πρώτα χρόνια της ιδιωτικής τηλεόρασης...ειδικά οι Παρασκευές και τα Σάββατα βράδυ με τις σειρές και ξένες ταινίες στο Mega..Πάντως έχω την εντύπωση oτι η ζώνη ξένης ταινίας κάθε σάββατο βράδυ στο Mega μετά τις 11 δηλαδη παρέμεινε σταθερή απ' την αρχή λειτουργίας του καναλιού μέχρι τις μέρες μας...
 
Πολύ ενδιαφέορ εύρημα που λόγω της πληθώρας θεμάτων του φόρουμ μας, δίελαθε της προσοχής μου. Δύο παρατηρήσεις από εμένα που μου έκαναν εντύπωση. 1ον Το new channel ήταν από τα πρώτα ιδιωτικά κανάλια, κάτι που δεν γνώριζα και 2ον το ρετιρε περιγράφεται ως "ελληνική χιουμοριστική δραματίκη σειρά". Και κάπου πήρε το μάτι μου στο πρόγραμμα του Μεγκα το παραπέντε...(κάτι διαφορετικό από το γνωστό σήριαλ). Ίσως έχει γραφτεί κάπου, αλλά το new channel ποιόν είχε ιδιοκτήτη την περιόδο εκείνη;
 
καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους...Αν μου επιτρέπεται μια μικρή διόρθωση με όλο τον σεβασμό.Έχω μια μικρή εντύπωση ότι υπάρχει ένα μικρό λάθος ως προς τις 3 πρώτες σελίδες του προγράμματος οι οποίες πρέπει να είναι του 1989 και όχι το πρόγραμμα 30 Οκτ./5 Νοεμβρίου 1990..Εντελώς φιλικά ,ευχαριστώ...
 
καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους...Αν μου επιτρέπεται μια μικρή διόρθωση με όλο τον σεβασμό.Έχω μια μικρή εντύπωση ότι υπάρχει ένα μικρό λάθος ως προς τις 3 πρώτες σελίδες του προγράμματος οι οποίες πρέπει να είναι του 1989 και όχι το πρόγραμμα 30 Οκτ./5 Νοεμβρίου 1990..Εντελώς φιλικά ,ευχαριστώ...
Ευχαριστώ paulochelao24  :)  Αφαίρεσα αυτές που πρόσθεσα επιπλέον από λάθος. 
 
 
γενικά το έχω αναφέρει πολλές φορές αλλά αυτή η τηλεοπτική σεζόν 1990/1991 είναι η χρονιά που θα την θυμάμαι μια ζωή.Η καλύτερη για μένα και ειδικά στο mega που τότε έβλεπα πιο πολύ.Τι να λέμε?τις βραδινές ταινίες Κυριακής και Δευτέρας μετά τις 10,τις απογευματινές ξένες σειρές την Κυριακή(Οι εκδικητές,ο άνθρωπος της uncle κ.α.),την βραδινή ζώνη ξένης ταινίας τα Σάββατα μετά τις 11-κάτι που ποτέ δεν χάναμε-,τις ξένες σειρές σχεδόν κάθε βράδυ και απόγευμα (21 Jump street,Matlock,Booker,Hunter,Diamonds,Miami Vice,China Beach,Dukes from Hazzard, κ.α.),κάτι ελληνικές σειρές (Ξενοδοχείο Αμόρε,Το μυστικό του Άρη Μπονσαλέντη,Δίψα,Τρείς Χάριτες,οι αυθαίρετοι -οι οποίοι στον β κύκλο έγιναν ακόμα πιο μάυροι και σκοτεινοί σε διάθεση μέχρι το φινάλε)...επίσης κινούμενα σχέδια στις 3.30 το μεσημέρι πριν την καθιερωμένη ξένη σειρά,μια κωμική συνήθως στις 5 (Benson,οι Διακοσμήτριες,εμείς οι δέκα,το στέκι του Φράνκ-αν κι αυτό ήταν δραματική κωμωδία είχε λίγα επεισόδια- και πολλά άλλα )..όταν άξιζε να είσαι μπροστά στο χαζοκούτι με τις ώρες...
 
πάντως στο πρόγραμμα βλέπω οτι είχε στις 31/10/1990 το "Ρετιρέ".Σας πληροφορώ με μια γρήγορη ματιά που είδα στο πρόγραμμα του Mega,οτι στις 31/10/2020 έχει "Ρετιρε".
 
Πίσω
Μπλουζα