Unreal demo

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.794
Αντιδράσεις
4.286
Επιτελους το δοκιμασα και εγω και εχω μεινει παγωτο.

Μαλιστα τυχαια εβαλα να παιξω και με το 3d controller και εχει free look με το μοχλο! Αν εχει και μια επιλογη στο μελλον να εχει το strafe στις σκανδαλες θα ειναι ΑΨΟΓΟ.

Τωρα που το σκεφτομαι, δεν θυμαμαι αν τα παιχνιδια της Lobotomy χρησιμοποιουσαν τον μοχλο του 3d controller. Θα τσεκαρω σε λιγο.
 
Εντυπωσιακό πραγματικά, το IRRÉEL, όπως είναι και ο επίσημος τίτλος, του Unreal Demo, για την ιστορία.
Το δοκίμασα -και παίζει εκπληκτικά καλά- στον παλιότερο SSF preview R16, που υποστηρίζει το πανάρχαιο Direct X 10.1 μηχάνημα μου,12ετίας :) και με την πρώτη ευκαιρία θα το δω και σε κάτι πιο σύγχρονο με Mednafen Saturn και SSF preview R28.

Μου αρέσει που βγάζουν μάτι τα quads στις μεγάλες επιφάνειες και έτσι βλέπουμε σε πραγματικό χρόνο τις διαφορές του Saturn hardware, από τους άλλους παίκτες της εποχής (Playstation, PC, Nintendo 64). Τα υπόλοιπα εφέ με τους φωτισμούς, τις αντανακλάσεις, τα textures και τον positional 3D ήχο σε αφήνουν με το ερώτημα για την τύχη της πορείας του Saturn. What if...

vortex3.png nyleve1.png

Δυστυχώς ο δημιουργός δηλώνει ότι δεν πρόκειται να φτιάξει -ή να δούμε- για λόγους πνευματικών δικαιωμάτων, ένα πλήρες Unreal port και θα σταματήσει στις δύο πρώτες πίστες, ακριβώς όπως τις πρόσφεραν και τα freeware Unreal PC demos του 1998.
Διότι ως γνωστόν, ένα Unreal port για το ξεχασμένο Saturn, εν έτει 2023, είναι ικανό να βλάψει τις πωλήσεις του original Unreal ή ενός μελλοντικού remastered ή remake version ας πούμε, αλλά που να ξέρω εγώ, ένας απλός forum reader είμαι... Ας ελπίσουμε να αλλάξει γνώμη ή να δούμε ένα official ή unofficial level pack patch, το οποίο εφόσον δεν θα περιλαμβάνει τα original assets, μπορούν να κοπανιούνται κάτω όσο θέλουν οι megacorporate -και το κακό συναπάντημα- presidential administrators.


ΥΓ: Vasectomy Software; :biglaugh: Άραγε ποια πικρή ιστορία να κρύβεται πίσω από την ονομασία του development group;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα