Us games στο Ν64?

Περιεργο...

Δοκιμασα το mortal kombat 4 (USA) σε Ν64 χωρις το "πλαστικο"

που δεν αφηνει αμερικανικα παιχνιδια, και δεν επαιξε.

Μετα δοκιμασα το donkey kong (USA) και ουτε αυτο επαιξε.

Και εκει που ημουν σιγουρος οτι δεν γινεται τιποτα

δοκιμασα το starfox (USA) και επαιξε.

Δεν γνωριζω αν η κονσολα εχει μοντα,

εγω απλα μια επεκταση μνημης εχω βαλει και εβγαλα

το πλαστικο που εμποδιζει το cartidge.
 
Μας μπέρδεψες Mike. Για κάνε και άλλες δοκιμές αν μπορείς και βγάλε ένα τελικό συμπέρασμα.
 
Εχω βγαλει συμπερασμα οτι δεν μπορω να καταλαβω ποσες εκδοσεις εχει το Ν64. Υπαρχουν 2 διαφορετικες NTSC? γιατι μερικα παιχνιδια NTSC ειναι κιτρινα και μερικα εχουν το ιδιο χρωμα με τα pal?

Υπαρχει περιπτωση να εχω π.χ την japan NTSC και τα παιχνιδια να ειναι USA NTSC ή το αντιστροφο? ή μπορει να ετυχε να μην παιξουν 2 παιχνιδια, απο αλλο λογο π.χ. να θελουν καθαρισμα? Δυστυχως απεβιωσε το "στρογγυλο"¨κατσαβιδι που ειχα και δεν μπορω να λυσω το Ν64 να δοκιμασω χωρις το πλαστικο που δεν επιτρεπει την εισοδο παιχνιδιων.

Υποψην εχω και ενα 2ο Ν64 που δεν εχει καμια απολυτως μοντα, δεν εχει ανοιχτει ποτε (αυτο που πουλαω) αλλα εκει δεν "χωρανε" να μπουν τα NTSC (?) παιχνιδια για δοκιμη ωστε να σιγουρευτω.
 
Να σου πω την αλήθεια Mike, δεν πιστεύω ότι η κονσόλα είναι region locked εξ αιτίας της διαφορετικής εισόδου cartridge από αυτή της PAL εκδόσεως. Αλλά είναι κλειδωμένη εσωτερικά. Όμως δεν έχω κανένα λόγο να μη σε πιστέψω όταν λες ότι έπαιξε το Starfox 64. Είναι σίγουρα NTSC??
 
Starfox 64 = NTSC

Lylat wars :puke@name: = PAL

Δεν εχω ξανακουσει ποτε για region free παιχνιδια παντως..Ειδικα για να παιζουν σε Ευρωπαικο n64..
 
Πίσω
Μπλουζα