User 007 - Οκτώβριος 1990

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254
Σκανάρισμα: savalegion

Αριθμός σελίδων: 100

Μέγεθος Αρχείου: 45.6 ΜΒ

 
Θυμάμαι όταν αντίκρισα το τεύχος αυτό στο περίπτερο σκέφτηκα "Wow!!!! Shadow of the Beast II !!!! Πρέπει να κλαφτώ στην μάνα μου για 400 κατοστάρικα..." Επίσης το review του Tennis cup με έκανε να πάω να το "αγοράσω".

savalegion respect
 
Άντε ρε παλικάρι μου!.... :clap: :clap: :clap:

Παρολίγο να μ' αφήσετε στις διακοπές χωρίς "ανάγνωσμα"! ;)

Ευχαριστούμε πολύ το μέλος Savalegion για το χρόνο του και τον κόπο του! Να 'σαι καλά! :thumbup:
 
Δυναμη,απο τα πρωτα τευχη κιολας!!
 
Εχει και previews-φωτια. Murders In Space, Alpha Waves,Federation Quest 1: BSS Jane, Venus the Flytrap, Leavin' Teramis κτλ

Φιλε savalegion σε ευχαριστουμε!
 
Τέλειο τεύχος,το είχα (όπως είχα όλα τα USER και τα Pixel και τα πέταξα στην anti-nerd φοιτητική μου περίοδο :( )
 
savalegion ευχαριστώ για τον κόπο σου....εύχομαι να μην σταματήσεις εδώ
 
Επικό τεύχος - μπράβο στον savalegion.

S.o.t.B II, τι να λέμε τώρα... (97% απο τον "Sonic" Eλ-Κροντήρ :thumbup: ) Πάω να φορέσω το (συλλεκτικότατο) μπλουζάκι για maximum "πόρωση". :headbangdude:

Βλέπω όμως και άλλους ενδιαφέροντες τίτλους, όπως Matrix Marauders, RVF Honda, Fire & Brimstone, Tennis Cup, Khalaan (άλλο ένα υπέροχο μίγμα action-strategy απο την CHIP), Thunderstrike, Deja Vu II, Codename Iceman.

Eξαιρετική εντύπωση μου είχε κάνει και η περιγραφή ενός κονσολοπαίχνιδου ονόματι Assault Suit Leynos, το οποίο υπήρξε μέσα στις πρώτες μου "προτεραιότητες" όταν ασχολήθηκα με 16-μπιτο console emulation γύρω στο '98 (έπαιξα και άλλο game της ίδιας σειράς).

Πάντως αν κρίνουμε απο τον τίτλο, μάλλον είχαν κάποιο ιαπωνικό import και έπαιζαν (ακόμα και το Target Earth είχα διαβάσει πως ήταν αποκλειστικά NTSC/USA έκδοση).

Επιπλέον υπάρχουν τίτλοι παρουσιασμένοι και δοκιμασμένοι πάνω σε 6128, αρκετούς απο τους οποίους είχα αυθεντικούς: Χ-Οut (το προσωπικό μου favorite απο τα shmups του amstrad), Stunt Car Racer (το είχα τελειώσει σε amstrad και αργότερα σε amiga), Hostages ("πρόγονος" του Alcatraz, υπέροχο αλλά θα το τελειώσετε γρήγορα), Night Raider, Techno-cop, Dark Fusion, Turrican, Star Wars, Barbarian II, Dan Dare III (απο το θρυλικό δίδυμο Perry & Bruty), και πολλά άλλα.

Απο παρουσιάσεις προγραμμάτων υπάρχουν διάφορα, όπως π.χ. το Fantavision και το Print Master, ενώ ο μουσικόφιλος shock αρθρογραφεί περί MIDI sequencers.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χαχαχαχα

Δεν ειχα προσεξει οτι ειχε και Αντωνη το τευχος!
 
Ευχριστούμε πολύ για το τεύχος!
 
Κατέβασμα κ άμεση ανάγνωση! Ευχαριστούμε για το σκαναρισμα!
 
Eυχαριστώ για την συμπαράσταση και τα καλά σας λόγια. Θέλω κι εγώ να κρατηθούν ζωντανές οι μνήμες τον παιδικών μας χρόνων.

Ελπίζω να βρώ χρόνο και κουράγιο να συνεχίσω με τα υπόλοιπα περιοδικά που μου έχουν απομείνει.
 
Το review του Shadow of the Beast II τα σπάει. Με έχει βάλει ήδη στην πρίζα να το ξεκινήσω. Μπλουζάκι όμως δεν έχω!! :(
 
billy είπε:
Απο παρουσιάσεις προγραμμάτων υπάρχουν διάφορα, όπως π.χ. το Fantavision και το Print Master, ενώ ο μουσικόφιλος shock αρθρογραφεί περί MIDI sequencers.

Wally είπε:
Χαχαχαχα
Δεν ειχα προσεξει οτι ειχε και Αντωνη το τευχος!
Μόλις ανακάλυψα οτι στο τεύχος 10, έχει και φωτό!!!! :D

Λοιπόν shock, νομίζω οτι αρχίζεις να συμπαθείς τον ST, σιγά-σιγά...
 
Σελιδα 87 για την ακριβεια,21 χρονια την βλεπω αυτην την σελιδα και τις φωτογραφιες,τωρα την προσεξα.


Kαραλολ Dino,thnx for the tip!!
 
Nόμιζα ότι είχε γίνει παλιότερα αναφορά για την "συγκεντρωτική" φωτό των συντακτών, και πως όλοι την είχαν υπόψιν τους !! :D :D :D (όμως έκανα ένα "χτένισμα" στο site πριν λίγο, και δεν μπόρεσα να βρω σχετικό thread. Mάλλον θυμόμουν λάθος... :confused: ).

Οσο για το αν και κατά πόσο o shock συμπαθεί τον ST (ειδικά σε σύγκριση με την Amiga) δεν το ξέρω. Συμπαθεί όμως σίγουρα τη μουσική (και γνωρίζει πολλά περί μουσικών/ηχητικών εφαρμογών).

Απ' ότι θυμάμαι είχε παλιότερα αναφέρει πως η πρώτη αγορά εξωτερικού περιφερειακού για την Αmiga του, ήταν το ανταπτοράκι που προσέθετε MIDI θύρες. :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
billy, το spoiler προς τον shock, είναι φυσικά "εκβιασμός", για να υποστηρίξει τον ST αλλιώς θα δημοσιεύσω τη φωτό! :D
 
Ωραιο τευχος αν εξαιρεσει κανεις την φωτογραφια του Shock χαχαχαχα
 
DINO είπε:
billy, το spoiler προς τον shock, είναι φυσικά "εκβιασμός", για να υποστηρίξει τον ST αλλιώς θα δημοσιεύσω τη φωτό! :D
ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑ !! ...αυτό θα πεί "I'll make him an offer he can't refuse". :rofl:

Dino, τι να πω, είσαι μεγάλη... "μαφία" !! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα