Valentina (1988), ΑΝΤ1 1991

Dominion

RetroMasteR
Joined
17 Μάρ 2006
Μηνύματα
1.463
Αντιδράσεις
528
Η Ερωτική ηρωίδα Βαλεντίνα του Guido Crepax (Bλέπε Βαβέλ) μεταφέρθηκε κατά πολλούς ανεπιτυχώς το 1988 στην τηλέοραση της RAI σε 13 ημίωρα επεισόδια (αργότερα κυκλοφόρησε και μια βερσιόν κομμένη σαν ταινία 110 λεπτών). Η ηθοποιός που την ενσάρκωσε είναι η Demetra Hampton. Στην ελλάδα παίχτηκε επί εποχής Μαστοράκη στον Αντ-1 το 1991 μεταμεσονύχτιες ώρες.

http://xoomer.alice.it/amasoni2002/shl/internationals/valentina_(1988).htm
 
και ένα damsel in distress βιντέακι της βαλεντίνας για να γουστάρουμε
 
Ποιοι να γουσταρουμε ? και γιατι ?

Edit

Και μιας και ο Dom δεν θελησε να απαντησει για ποιον λογο θα επρεπε το forum να "γουσταρει" ενα videoclip με μια δεμενη κοπελα - διαγραφω το link και τα υπολοιπα εν καιρω.
 
telamonas stokos... ο Crepax είναι ερωτικός, τα κόμικ του ερωτικά, η τηλεοπτική σειρά μισό ερωτική, μισό θρίλερ, το λίνκ που έδωσα είναι σκηνή από την σειρά (η μόνη που κυκλοφορεί στο youtube)

η φράση " να γουστάρουμε " πηγαίνει παντού και πάντα (και φυσικά δεν απευθύνεται σε όλους, όπως σε όλους δεν απευθύνονται τα θρίλερ ή οι κωμωδίες)

(βάλε να γουστάρουμε το κομμάτι, βάλε να γουστάρουμε μια σκηνή από το HELLRAISER, βάλε το βίντεο με τον αγώνα να γουστάρουμε)

δηλαδή αν σου έβαζα μια σκηνή με gore από το hellraiser (1987) (ταινία κινηματογραφικής παραγωγής του clive barker) Θα έλεγες κάτι σαν....

...μέχρι να μας εξηγήσει ο Dom γιατί να γουστάρουμε έναν που ξεκοιλιάζετε (στην ταινία hellraiser) θα αποσύρω το ποστ και λοιπά...????

Δηλαδή αν πόσταρα σε άλλο θρεντ βίντεο κλίπ με gore από ένα μεταλ συγκρότημα θα έλεγες τα ίδια

όπως και να χει ασε τον κόσμο να κρίνει μόνο του και μην πέρνεις το ρόλο του "χασάπη γράμματα" σε ότι αφορά την τέχνη (ήτοι ταινίες κόμικς σειρές κλπ καλλιτεχνικά) αυτό έμαθα στην σχολή μου (εξάλλου δεν σου πόσταρα καμια συννημένη εικόνα λινκ έδωσα από άλλο site) oυτε έβρισα πουθενά.

Τέσπα αν συνεχίσει αυτό.. να μου πείτε τι επιτρέπεται να ποστάρουμε και τι όχι εδώ μέσα να ξέρω και γω δηλαδή

γιατί σκοπεύω να ανοίξω θρεντ στις ταινίες για το hellraiser και να ποστάρω κάνα 2 gore βιντεο σε λίνκ (αυτό επιτρέπετε??)
 
Dominion...εχεις απασχολησει τη διαχειριση του forum πολλες φορες και παντα για το ιδιο θεμα, αν εχεις δηλαδη το ελευθερο να postαρεις οτι γουσταρεις και οτι εσυ βρισκεις φυσικο .. ε καποτε θα πρεπει να καταλαβεις οτι δεν το εχεις αυτο το ελευθερο.

Θυμασαι οταν ειχες ποσταρει την δεμενη Γιαπωνεζα σχολιαζοντας ποσο ρομαντικη δειχνει ? θυμασαι οτι σβηστηκε απο τον ΑΕΟΝ επειτα απο παραπονα και αντιδρασεις αρκετων μελων και οτι σου εγιναν συστασεις να μην επαναληφθει ?

Τωρα γυρνας παλι και κανεις τα ιδια, βαζοντας μπροστα την τεχνη και την σχολη σου. Δεν πιανουν Dom αυτα εδω, θα επρεπε να το χες καταλαβει - ο τροπος με τον οποιο εκφραζεται καποιος ερωτικα ή καλλιτεχνικα ειναι δικαιωμα του αλλα δεν ειναι υποχρεωση του οποιουδηποτε αλλου να το παρακολουθει ή απλα να το βρει μπροστα του. Μη με ρωτας τι επιτρεπετε και τι οχι - εχεις διαβασει τους κανονισμους λειτουργιας εχεις δεχτει τις επιπληξεις του Admin για σχετικα θεματα , εχεις διαβασει τα κατεβατα μου καθε φορα που κανεις το ιδιο. Ξερεις τι επιτρεπετε.

Τωρα αν στο μελλον καποια δημοσιευση σου ξεπερασει τα ορια ανεχειας του forum τοτε πολυ απλα θα σβηνετε.

Ο χασαπης :)
 
δηλαδή επαναλαμβάνω το να ποστάρεις hellraiser link για βίντεο με γκορ απαγορεύεται?
 
look βαριέμαι

σβήστο όλο να τελειώνουμαι δεν θα κάτσω να ασχοληθώ
 
Μα αυτο σου λεω και εγω - επειδη εσυ βαριεσαι,νομιζεις οτι θα καθομαστε να ασχολουμαστε εμεις ? Ελα βρε Dom..

Οσο για το αρχικο post σου για τη Valentina γιατι να σβηστει ? μια χαρα ειναι και η Demetra Hampton ακομα καλυτερη.
 
ok τότε άστο να υπάρχει

και σβήσε σε όποιο σημείο πιστεύεις ότι αντιτίθεται με το φόρουμ

(και ευχαριστημένοι όλοι)
 
Κάτω τα χέρια!!!!! Η Demetra Hampton είναι ΘΕΑ, ΚΑΡΑΚΟΥΚΛΑΡΑ!!!!!

(τί, μόνο αι γυναίκαι θα μιλάνε για θεούς; :D )
 
Πίσω
Μπλουζα