VCR που δεν έχει θύρες Composite?

retro98

RetroActive
Joined
2 Ιουλ 2024
Μηνύματα
475
Αντιδράσεις
866
Έχω το βίντεο JVC HR-J278. Το συγκεκριμένο μοντέλο, για κάποιο λόγο, έχει ένα πλαστικό κάλυμμα στο μπροστινό μέρος, εκεί που έπρεπε να υπάρχουν οι θύρες Composite In, για να γράφεις από άλλες συσκευές. Αν το βίντεο είχε Scart In, όντως δεν θα είχε νόημα να υπάρχουν και οι θύρες Composite Ιn. Αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση, το βίντεο έχει μόνο Scart Out και είσοδο/έξοδο RF. Θέλω να γράψω από έναν αποκωδικοποιητή και δεν βρίσκω τρόπο να τον συνδέσω στο βίντεο. Υπάρχει περίπτωση το κάλυμμα αυτό να βγαίνει και από κάτω να υπάρχουν θύρες Composite In ή για κάποιο λόγο στο συγκεκριμένο μοντέλο μπορούσες να γράφεις μόνο από την τηλεόραση με RF? (λέω μπορούσες γιατί πλέον το σήμα είναι ψηφιακό και το βίντεο αναλογικό, για αυτό χρειάζομαι τον αποκωδικοποιητή για να γράψω από την τηλεόραση) Παραθέτω φωτογραφία του βίντεο: (εκεί που είναι κυκλωμένο έπρεπε να υπάρχουν οι θύρες Composite)
jvc vcr.jpg
 
Απο οτι ειδα στο μανουαλ του γιατι πανε χρονια και τα ξεχασα και εγω , θα παρεις το scart του αποκωδικοποιητή στο scart του VCR και εικονα στην τηλεοραση θα παρεις απο το rf του vcr.

Screenshot 2024-08-29 111020.png
 
Πίσω
Μπλουζα