VecMulti, έτοιμη προς διάθεση

geoanas

Commodore Vampire
Διαχειριστές
Joined
14 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.225
Αντιδράσεις
281
Η καινούργια VecMulti cartridge για Vectrex είναι πλέον διαθέσιμη για το κοινό.

Από σήμερα το πρωί διατίθεται την τιμή των $85, συμπεριλαμβανομένων των μεταφορικών.

Πρόκειται για μια flash cart, που βασίζεται σε micro SD κάρτα μνήμης και χωρά πλέον τα πάντα !

Δημιουργός, ο πάντα εφευρετικός Richard Hutchinson.

Περισσότερα εδώ :

http://www.vectrex.biz/

;) :D
 
Όσοι δεν έχετε ήδη ένα VecMulti βιαστείτε.....

είναι η καλύτερη επένδυση που μπορείτε να κάνετε για το vectrex....

Λέω να τσιμπήσω και αυτό να έχω και τις δύο εκδόσεις ;)
 
Ποιά είναι η τιμή του;
 
85 $ including shipping !
 
Όπως είπε και ο Γιώργος...λίγο παραπάνω από 60 ευρώ βγαίνει και αξίζει μέχρι και το τελευταίο cent!!!!!

Γιατρέ μου αν δεν έχεις κάποια παλιότερη έκδοση ....πρέπει να το τσιμπήσεις ;)

Εδώ να σημειώσω ότι το vectrex είναι ίσως η μοναδική κονσόλα στον κόσμο, για την οποία όλα τα roms των παιχνιδιών (και όχι μόνο) έχουν πλέον διατεθεί νόμιμα από τους κατόχους των δικαιωμάτων για μη εμπορική χρήση....Κοινώς...παίζεται όλα τα παιχνίδια νόμιμα ;) (έτσι για το ηθικό της υπόθεσης ;) )
 
Καλά είμαι στραβός! :xm:

Έψαχνα την τιμή στο link και δεν πρόσεξα ότι την γράφει στο πρώτο post ο Geoanas. #) #) #)

Ψήνομαι ρε καλόπαιδα. Πάλι σε έξοδα θα με βάλετε... :D

Geoanas άμα ο τύπος είναι φίλος σου, παράγγειλε του μια. :)
 
Παιδιά ως νέος κάτοχος Vectrex (δεν μου έχει έρθει ακόμα) έχω κάποιες ερωτήσεις για το εν λόγω προιόν

1) Εξακολουθεί το VecMulti να είναι η καλύτερη λύση αυτή τη στιγμή για να μπορεί κανείς να χαρεί όλα τα games του Vectrex στην κονσόλα του ή έχει βγει και τίποτε άλλο ?

2) Το VecMulti έρχεται με εγκατεστημένα όλα τα games ή πρέπει να τα βάλεις εσύ και αν ναι με ποιό τρόπο ?

3) Η αγορά μπορεί να γίνει μόνο από το συγκεκριμένο site και αν ναι με ποιό τρόπο ?

4) Ολες οι κονσόλες Vectrex το υποστηρίζουν ή πρέπει να προσέξω κάτι ?
 
Καλορίζικος ο Vectrex ! Καλώς όρισες στην οικογένεια των Vectrex fans !

1) Το VecMulti είναι η καλύτερη λύση. Υπάρχουν και άλλες multicarts αλλά σε αυτές δε μπορείς να "πειράξεις" τίποτα, τα πάντα βρίσκονται στην rom. Στην vecmulti χρειάζεσαι μόνο μια mini sd καρτούλα στην οποία περνάς τα παιχνίδια ( μέσα στον φάκελο "Games" ) και μετά τρέχεις ένα προγραμματάκι (μέσα από την sd κάρτα ) που δημιουργεί το menu. Βγάζεις την κάρτα από το PC , την βάζεις στην slot της VecMulti και βάζεις την cartridge στον Vectrex. Κάθεσαι και απολαμβάνεις !!!

2) Βλ. (1)

3) http://www.vectrex.biz/ Στείλε (αν θέλεις) ένα email στον Richard και κατόπιν πληρώνεις με PayPal. Ο Richard όχι μόνο μπορεί να σου αντικαταστήσει την κάρτα σε περίπτωση που υπάρξει κάποιο πρόβλημα, αλλά και μελλοντικά μπορεί να σου επιδιορθώσει -χωρίς χρέωση- το οποιοδήποτε πρόβλημα παρουσιαστεί, αρκεί να αναλάβεις τα μεταφορικά. Ο άνθρωπος είναι "χρυσή" εγγύηση !

4) Όλες οι κονσόλες το υποστηρίζουν. Είναι συμβατό με τις περισσότερες (αν όχι όλες) τις micro SD. ( Δεν χρειάζεσαι καμία κάρτα "θηρίο", μια απλή 256ΜΒ ή και μικρότερη αρκεί)

Enjoy ! ;)
 
Ευχαριστώ ! Θα περιμένω πρώτα να μου έρθει το μηχάνημα , να τσεκάρω αν είναι όλα ΟΚ και μετά θα κάνω την παραγγελία !
 
Επανέρχομαι στο θέμα γιατί έφτασε η ώρα της παραγγελίας multicart αφού 2 κονσόλες Vectrex βρίσκονται ήδη στο δρόμο προς την κατοχή μου ! Το δίλημα μου είναι τί να προτιμήσω μεταξύ της Vecmulti του Richard (η οποία στο site γράφει ">> SOLD OUT <<") ή αυτήν εδώ http://vectrex.playntradeonline.com/ που τα έχει όλα έτοιμα και η οποία όμως χρειάζεται αυτή την διαδικασία

για να μπει σε cartridge. Το Vecmulti δίνει τη δυνατότητα να τα βάλεις όλα μόνος σου αλλά τί άλλο να βάλεις πέραν των 72 games που βρίσκονται έτοιμα στην άλλη ?
 
VecMulti for Ever ! ;-)
 
Δε χάνεις τίποτα να του στείλεις ένα email. Πράγματι ελπίζω να έχει κάποιο απόθεμα.

Πιστεύω να ετοιμάζει καινούργιες γιατί έχουν μεγάλη ζήτηση.

Διαφορετικά η multi cart είναι η μόνη διέξοδος...
 
Toύ έστειλα email χθες ,ορίστε η απάντηση (μου απάντησε αμεσα σε μισή ώρα ) :

".....

Hi, no, it's sold out at the moment. It will be back though.

Thanks

Richard H.

...."
 
D.A.T (Alex) είπε:
Toύ έστειλα email χθες ,ορίστε η απάντηση (μου απάντησε αμεσα σε μισή ώρα ) :
".....

Hi, no, it's sold out at the moment. It will be back though.

Thanks

Richard H.

...."
Οff topic mode on/

DAT Alex δεν ηξερα οτι εισουν και εδω!Θελουμε και εδω περισσοτερα posts σου!

Off topic mode off/
 
Και εμένα μου είπε οτι έχει ξεμείνει από cart cases και έχω κάνει παραγγελία. Υπολογίζει σε κανα μήνα οτι θα τα έχει για να μπορέσει να φτιάξει νέα Vecmulti...
 
Τότε λίγο υπομονή γιατί η multi αξίζει τα λεφτά της !
 
Λοιπόν. Μίλησα ξανά με τον Richard και μου είπε αν θέλω να του στείλω ένα cart για να μου την φτιάξει. Αυριο του ταχυδρομώ λοιπον ένα cart και περιμένω την φοβερή Vecmulti ! Στην microsd βάζεις τα games χύμα ή υποστηρίζει και folders ? (πχ "original", "homebrew" κτλ) ?

Επίσης τώρα θα χρειαστώ να αγοράσω και μερικά overlays... geoanas κάπου πήρε το μάτι μου οτι ασχολείσαι και με αυτόν τον τομέα. Αληθεύει ?
 
Μπα δεν ασχολούμαι , κάνα 2 μόνο σκάρωσα για να θυμηθώ τα σχολικά μου χρόνια :)

Να κι εδώ ξανάγινα πρωτοσέλιδο ! ΛΟΛ !

Από εδώ μπορείς να πάρεις 2 repro (Minestorm και Pole Position) σε πολύ καλή τιμή (μικρότερη της αναγραφόμενης γιατί έχουν κανα δυο ελαττωματάκια που δεν επηρεάζουν όμως το gameplay και μπορώ να πω ότι ούτε είναι και τόσο ευδιάκριτα).
 
Μόλις μου ήρθε από τον Richard η Vecmulti ! Είναι φοβερή. Παίζω ασταμάτητα ένα σωρό games. 2 ερωτήσεις έχω μόνο.

α) Πολλά homebrew games που έχω είναι αρχεία .vec τα οποία δεν εμφανίζονται καθόλου στο menu της Vecmulti όπως τα αρχεία .bin. Δοκίμασα να κάνω και rename στην προέκταση τους αλλά τίποτα. Υπάρχει τρόπος να παίξω τα .vec αρχεία με την Vecmulti ?

β) Πολλά homebrew games κάνουν περίεργα πράγματα στην οθόνη. Πχ ζουμάρουν και ξεζουμάρουν, αναβοσβήνουν τα γραφικά κτλ. Αυτά τα φαινόμενα δεν τα παρατηρώ στα original games της περιόδου 1982-1984 παρά μόνο στα νέα homebrews. Το έχει παρατηρήσει κανείς ? Τί φταίει ?
 
Πίσω
Μπλουζα