Vector Patrol

geoanas

Commodore Vampire
Διαχειριστές
Joined
14 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.225
Αντιδράσεις
280
VECTOR PATROL

image011.jpg


image013.jpg


Αφού λοιπόν το έβγαλε στο "κλαρί" ο αγαπητός μου Kristof, ναι...αυτό είναι το μυστικό project :p που ασχολούμαι τον τελευταίο καιρό...

Vector Patrol, λοιπόν, με πιστή μεταφορά του arcade engine-gameplay-music στην οθόνη του πολυαγαπημένου μου Veccy (με τεχνικές reverse engineering).

Ως beta tester και κάτοχος του original arcade pcb σε μια -side by side- σύγκριση των δυο, έχω να πω ότι η μεταφορά είναι ΠΙΣΤΟΤΑΤΗ και ίσως θα αποτελέσει την καλύτερη δημιουργία του Kristof μέχρι τώρα (!)

Well Done Kristof :bow: ... περισσότερα σε λίγο ...

ΛΕ ΛΙΝΚ

http://www.kristofsnewvectrexgames.comli.com/

:worship:

Προβολή συνημμένου 92734Προβολή συνημμένου 92735
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραίος ο geoanas. :thumbup: Ομολογώ πως δείχνει πανέμορφο !! (αχ αυτά τα vectors...)

Το Moon Patrol ήταν απο τα αγαπημένα μου παιχνίδια, και ακόμα και στον Amstrad έπαιζα συχνά-πυκνά το Moon Buggy. Σίγουρα θα "τιμούσα" δεόντως και το V.P.

Ξέρουμε μήπως κανένα παλληκάρι να χαρίζει Vectrex ? :D (καταραμένη οικονομική κρίση....)
 
billy είπε:
Ξέρουμε μήπως κανένα παλληκάρι να χαρίζει Vectrex ? :D (καταραμένη οικονομική κρίση....)
!

+1 ! Τέλειο μηχάνημα κοι το moon patrol δείχνει απίστευτο ! Κάνει δουλεια κ το overlay, έχει γίνει σκέτη ψυχεδέλεια τύπου Jeff Minter !!!
 
Ευχαριστώ παιδιά ! Τα συγχαρητήρια ΟΛΑ στον κύριο Kristof Tuts ...εγώ μόνο παρακολουθώ και θαυμάζω (άιντε και κάνω λίγο testing ;) :D )
 
Οχι μονο στον συγκεκριμενο κυριο συγχαρητηρια αλλα και σε σενα γιωργαρα.Φαινεται ολα τα λεφτα εστω και απο της φοτωγραφιες που και να το εβλεπα απο κοντα οπως και αλλα παιχνιδια του vectrtex βεβαια:dribble:
 
Έρχεται και θα είναι κ-α-τ-α-π-λ-η-κ-τ-ι-κ-ό ...

Το μέγεθος της "εικόνας" (.bin) είναι 64 ολόκληρα Κb.

Αποτελείται από δυο 32K banks (Τα γραφικά και η μουσική του παιχνιδιού βρίσκονται στην bank A, ενώ τα backgrounds στην bank B). Το bank switching γίνεται ταχύτατα και συνεχώς.

Εδώ μερικές φωτογραφίες από την custom made cartridge που έφτιαξα (27C512 eprom) ..

DSCN0145.jpg


DSCN0138.jpg


DSCN0137.jpg


DSCN0146.jpg


Εδώ ένα video από μια early beta...





Δια χειρός Michele Fiori για το Vectrexάκι μου! (Serial #20 από 35) ;)

Λίγο ακόμη και σύντομα θα ζήσουμε επικές στιγμές στις κονσόλες μας...

(Συνεχίζεται...)

(album)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για να μπορέσουμε να πιστοποιήσουμε την αξιόμαχη κατάσταση των υπολογιστών / κονσολών σου, πιστεύω ότι επιβάλλεται μια επίσκεψη σπίτι σου, ώστε να τα δούμε ιδίοις όμμασι! Πού είπαμε ότι μένεις, λοιπόν?!?! :)
 
Ευχαριστώ Μαριάννα ! ;-)

Καποια στιγμή ίσως κάνουμε μια εκθεσούλα, οπότε θα είστε επίτημες και επίσημες προσκεκλημένες ;-)
 
Πολύ ωραίο ρε συ Γιώργο δείχνει και το παιχνίδι... Υπάρχει τρόπος αγοράς από τον developer και επίσης ωραιότατα και τα αυτοκόλλητα κλπ στο δεύτερο Vectrex σου... Σου έχω πει πως έχω Vectrex αλλά παιχνίδι κανένα ε; Ντροπή, το ξέρω...
 
Thanks Bill !

Το Vector Patrol ακόμη βρίσκεται σε φάση ανάπτυξηςι, αλλά ο Kristof έχει ήδη κυκλοφορήσει δυο υπέροχα παιχνίδια το Vectrexians και Vector Pilot που μπορείς να προμηθευτείς από το επίσημο site του δημιουργού, εδώ:

http://www.kristofsnewvectrexgames.comli.com/
 
Πίσω
Μπλουζα