Vector Pilot [Vectrex]

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.794
Αντιδράσεις
4.286
Κυκλοφορησε το Vector Pilot για τους τυχερακηδες κατοχους Vectrex στα 40 euro

Εντυπωσιακοτατο!


Info/Pics/Buy
 
Τέλειο! Αχ και να χαμε όλοι από ένα Vectrex...
 
Time Pilot σε vectors! Πολύ καλό και σε λογική τιμή για cart game.

Πάω στοίχημα ότι ο Geoanas το έχει ήδη βάλει στόχο... :)
 
πολύ ωραίο! θα συμφωνήσω και με τα λεγόμενα του f2bnp (είναι ακριβό όμως το άτιμο...)
 
Maddog είπε:
Time Pilot σε vectors! Πολύ καλό και σε λογική τιμή για cart game.Πάω στοίχημα ότι ο Geoanas το έχει ήδη βάλει στόχο... :)
Μάαααγος είσαι ? LOL !!
 
Μπα, εκκλησία έκλεψα εδώ... :p
 
θελω vectrex τωρα!!!! εχει και την μουσικη απο την ταινια top gun το παιχνιδι!!
 
krem13 είπε:
πολύ ωραίο! θα συμφωνήσω και με τα λεγόμενα του f2bnp (είναι ακριβό όμως το άτιμο...)
Ακριβό και κυρίως δυσεύρετο (της προκοπής). Πάντως, χωρίς να το έχω δεί ποτέ από κοντά, πρεπει να δημιουργεί φοβερή ατμόσφαιρα...
 
Ναι, είναι μαγεία τα vectors σε αληθινό vector monitor. :)

MAME κλπ emulators σε raster monitor είναι απλά φτωχές απομιμήσεις. Το έχω ξαναγράψει παλιότερα αλλά θα το ξαναπώ: πραγματικά σοκαρίστηκα όταν πρωτοείδα αληθινά vectors. Και δεν ενθουσιάζομαι και εύκολα γενικά...
 
Λοιπόν...το παιχνίδι είναι απλά ότι καλύτερο έχει να παρουσιάσει η Vectrex Scene μέχρι τώρα, τελεία και παύλα !

Είναι τόσο μεγάλος ο ενθουσιασμός μου που άδραξα τη ευκαιρία να φτιάξω στα γρήγορα ένα arcade joystick για να απογειώσω το score μου (115800)

Να αυτός είναι...τίποτα fancy αλλά τη δουλίτσα του την κάνει !

attachment.php


attachment.php


Αυτά.....
 
Arcade joystick για Vectrex.

Παγκόσμια πρώτη ή έχουν προηγηθεί άλλοι "παλαβοί"; :)
 
O Geoanas παντα ρετρο-πρωτοτυπει :)

Καλοπαιχτα ολα!
 
LOL ! Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια !

Παλιά ιστορία με το hack του Vectrex joystick (βλ. Vectorcade κάπου στο 2002), σχέδια υπήρχαν αλλά συνέχεια το ανέβαλα...μέχρι που ήρθε αυτό το θαύμα ! Η ανάγκη ενός arcade joy ήταν κάτι περισσότερο από επιτακτική...το άτιμο είναι τόοοοσο εθιστικό !
 
Μιας και διαβάζω παντού οτι πρόκειται για το κορυφαίο Vectrex game που αναδυκνύει στο επακρον την κονσόλα , σκέφτομαι να το πάρω ! Το δίλημα μου είναι ποιό από τα 3 overlays να επιλέξω. Μπορείτε να μου πείτε γνώμες ?
 
Εγώ πάντως με το πράσινο - μπλε έχω κάνει τα highscore μου γι αυτό και το προτείνω - θεωρώ γούρικο ! :D

Από πλευράς αισθητικής προτιμώ το αμιγές κόκκινο της παραπάνω φωτογραφίας.
 
Πίσω
Μπλουζα