Vectorcade @ ebay

Plink

RetroMasteR
Joined
26 Απρ 2007
Μηνύματα
1.300
Αντιδράσεις
12
Ένα πραγματικά σπάνιο και συλλεκτικό κομμάτι!!!

Έχουν κατασκευαστεί μόλις 26 από αυτά και δεν πρόκειται να φτιαχτούν άλλα...

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=280238511138&ssPageName=STRK:MEWA:IT&ih=018

Δυστυχώς φοβάμαι ότι θα ανέβει πάρα πολύ και δεν θα μπορέσω να το χτυπήσω... :precry: :cry:

ή μήπως να το χτυπήσω.... :bash: :bash:
 
Με 28 bids βλέπω να ανεβαίνει πολύ η τιμή. Bέβαια ebay είναι αυτό. Ποτέ δεν ξέρεις.
 
Και εκτός από αυτό...η δημοπρασία έχει ήδη ποσταριστεί εδώ και μέρες στο newsgroup του vectrex, οπότε όπως καταλαβαίνεις όλοι όσοι ασχολούνται με vectrex το έχουν ήδη δει... :cry: :cry:
 
Φίλε,θα πάει πολύ ψηλά το μαλλί νομίζω....
 
Τί λέτε τώρα ρε παιδιά, αξίζει όντως τόσο;;;
 
Gryzor είπε:
Τί λέτε τώρα ρε παιδιά, αξίζει όντως τόσο;;;
Μετά το Mr. Boston Cleansweep (που είναι μετατροπή του γνωστού cleansweep και δινόταν ως δώρο με τη βότκα Mr Bostons !!) το οποίο είναι υπερσπάνιο..νομίζω 4-5 γνωστά ότι υπάρχουν και αγγίζει τετραψήφια νούμερα...

το συγκεκριμένο χειριστήριο παίζει να είναι το αμέσως επόμενο πιο σπάνιο αντικείμενο για vectrex....

Θυμίζω ότι κατασκευάστηκαν μόλις 26...κατά παραγγελία και φέρουν όνομα αρχικού ιδιοκτήτη και υπογραφή κατασκευαστή.

Η τιμή πώλησής του όταν τα έφτιαχνε ο τύπος..ήταν 100-120 δολάρια...

Διπλάσια ή τριπλάσια τιμή εύκολα την πιάνει τώρα....
 
Πρακτικά φυσικά και όχι. Εξαρτάτε από τι πλευρά βλέπεις το θέμα. Όπως πρακτικά δεν αξίζει και μια Amiga 4000 tower 1.500 με 2.000 ευρώ (ούτε καν το 1/3 της τιμής να σου πω). Όπως και πρακτικά δεν αξίζει ένα megadrive πάνω 15 με 20 ευρώ. Αν είσαι όμως συλλέκτης δεν το βλέπεις από αυτή τη μεριά.
 
Πότε φτιάχτηκαν;

@telonio: προφανώς, προσμετράω και τη ψυχολογική αξία :)
 
(ωραια...να κρατησω στην ακρη το τελευταιο-καρασπανιο ΑΜ-Drive που εχω στο μαγαζι...και το πουλαω του παραχρονου 2500-3000 ευρα...θα τον βαλω να μου το υπογραψει κιολας ωστε να ανεβει και αλλο η τιμη του...ΟΛΕ)
 
Gryzor είπε:
Πότε φτιάχτηκαν;
Νομίζω 2002...κάτι τέτοιο...

Telamonas.stokos είπε:
(ωραια...να κρατησω στην ακρη το τελευταιο-καρασπανιο ΑΜ-Drive που εχω στο μαγαζι...και το πουλαω του παραχρονου 2500-3000 ευρα...θα τον βαλω να μου το υπογραψει κιολας ωστε να ανεβει και αλλο η τιμη του...ΟΛΕ)
χαχαχαα...δεν είναι καθόλου άσχημη ιδέα !!!!
 
2002? Ε, όχι ρε παιδιά - κάτι τέτοιο είχα ψυλιαστεί, γι αυτό ρώτησα... Δεν είναι καν ρετρό, επειδή αυτός έβγαλε λίγα κομμάτια δεν σημαίνει και τίποτα (πέρα από το πόσο τρελλοί είναι οι Vecες)!
 
Gryzor είπε:
2002? Ε, όχι ρε παιδιά - κάτι τέτοιο είχα ψυλιαστεί, γι αυτό ρώτησα... Δεν είναι καν ρετρό, επειδή αυτός έβγαλε λίγα κομμάτια δεν σημαίνει και τίποτα (πέρα από το πόσο τρελλοί είναι οι Vecες)!
Ε για αυτό και εγώ δεν έχω ήδη αποφασίσει να το χτυπήσω... αν και....

αλλά όχι δεν πρέπει!!!!
 
Gryzor είπε:
2002? Ε, όχι ρε παιδιά - κάτι τέτοιο είχα ψυλιαστεί, γι αυτό ρώτησα... Δεν είναι καν ρετρό, επειδή αυτός έβγαλε λίγα κομμάτια δεν σημαίνει και τίποτα (πέρα από το πόσο τρελλοί είναι οι Vecες)!
I will have to agree on that :)
 
Plink είπε:
Ε για αυτό και εγώ δεν έχω ήδη αποφασίσει να το χτυπήσω... αν και....αλλά όχι δεν πρέπει!!!!
ΧΑΧΑ! Μη μασάς Plink !!! :D

Θα σου φτιάξω εγώ ένα Vectrex ΤeflonStick άλλο πράμα ........ :D

Θα βάλω και τον σκύλο μου να υπογράψει και μετά από 5-6 χρόνια θα πιάνει 5ψήφια ευρά.......... :D :D:D
 
Άμα το κατουρήσει, αλλά είναι on purpose, μετά θα θεωρείται mint ή όχι;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
teflon είπε:
ΧΑΧΑ! Μη μασάς Plink !!! :D
Θα σου φτιάξω εγώ ένα Vectrex ΤeflonStick άλλο πράμα ........ :D

Θα βάλω και τον σκύλο μου να υπογράψει και μετά από 5-6 χρόνια θα πιάνει 5ψήφια ευρά.......... :D :D:D
:cool: :cool:

Δεν μασάω ωρέ!!! Το ξέχασα ήδη! Θα περιμένω το TeflonStick...αυτό κι' αν θα έχει συλλεκτική αξία!!! :bow:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
geoanas είπε:
Πάντως το Vectex με τον Mr Boston Clean Sweep έκλεισε σε πολύ λογική τιμή...περί τα 680 US $
http://cgi.ebay.com/vectrex-game_W0QQitemZ250260099191QQihZ015QQcategoryZ45101QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Teflon : το joystick το έχω καβαντζώσει εγώ !!!!!...μαζί με τον σκύλο !!!! LOL !!! LOL !!!

Ναι, το είδα...το προηγούμενο ήταν φοβερό ,,,πριν κάποιους μήνες...που δεν το πήρε χαμπάρι κανείς και το χτύπησε ένας τύπος κομπλέ με vectrex και άλλα παιχνίδια κάπου 250 δολάρια...!!!!!
 
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=280238511138&ssPageName=STRK:MEWA:IT&ih=018

362.,..δολάρια....το παράκαναν...

όπως σχολίασε και ο τύπος που τα είχε κατασκευάσει...μακάρι να έβγαζε και εκείνος τόσο από κάθε χειριστήριο...!!!!!

και το σημερινό του σχόλιο αφού έκλεισε η δημοπρασία...

Well it ended up going for $362.99! Should I make some more or

what?? LOL.

Brett Walach

ΧΑΧΑΧΑΧΑ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Gryzor είπε:
Άμα το κατουρήσει, αλλά είναι on purpose, μετά θα θεωρείται mint ή όχι;

Plink είπε:
:cool: :cool:Δεν μασάω ωρέ!!! Το ξέχασα ήδη! Θα περιμένω το TeflonStick...αυτό κι' αν θα έχει συλλεκτική αξία!!! :bow:

geoanas είπε:
Πάντως το Vectex με τον Mr Boston Clean Sweep έκλεισε σε πολύ λογική τιμή...περί τα 680 US $
http://cgi.ebay.com/vectrex-game_W0QQitemZ250260099191QQihZ015QQcategoryZ45101QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Teflon : το joystick το έχω καβαντζώσει εγώ !!!!!...μαζί με τον σκύλο !!!! LOL !!! LOL !!!

Plink είπε:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=280238511138&ssPageName=STRK:MEWA:IT&ih=018
362.,..δολάρια....το παράκαναν...

όπως σχολίασε και ο τύπος που τα είχε κατασκευάσει...μακάρι να έβγαζε και εκείνος τόσο από κάθε χειριστήριο...!!!!!

και το σημερινό του σχόλιο αφού έκλεισε η δημοπρασία...

Well it ended up going for $362.99! Should I make some more or

what?? LOL.

Brett Walach

ΧΑΧΑΧΑΧΑ
Kαλά με τόσα λεφτά, θα βάλω το σκύλο μου , οχι μόνο να το κατ...σει , αλλά και να το χ... κιολας ...................... :D :D:D:D:D:D:D:D:D :rofl:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα