VG meets Metal

DarkSynbios

RetroMasteR
Joined
19 Νοέ 2007
Μηνύματα
1.535
Αντιδράσεις
208
Ο τυπας εχει κανει αρκετα VG τραγουδια σε μεταλ εκτελεση και μπορω να πω οτι ειναι super! Απολαυστε!

 
VG meets orchestra :p



Πάντως και οι δύο οι προηγούμενοι είναι ταλέντα. Ειδικά ο Smooth McGroove είναι το αγαπημένο μου channel αυτήν την στιγμή.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
3 απο τα αγαπημενα μου.

(Skyrim δεν εχω παιξει ποτε , αλλα το τραγουδι αυτο ειναι Epic το λεει και ο τιτλος του :p )
 
Το skyrim το απεχθανομαι αλλα γενικα ολα τα βιντεακια ειναι ολα τα λεφτα και ειδικα ο τυπος με το castlevania,crono trigger κλπ.Ειχα φαει και γω μεγαλο κολημα μαυτα καποια στιγμη και το castlevania που ειναι το αγαπημενο μου το ειχα βγαλει στην κιθαρα μια χαρα.
 
ΟΚ το παιχνίδι το απεχθάνεσαι (το ξέρουμε :p ) αλλά και τη μουσική του?

BTW σχεδόν όλα τα παραπάνω μου άρεσαν.
 
Aν σαν αρέσει το ροκ τσεκάρετε τα παρακάτω μουσικά ακούσματα από ρετρό παιχνίδια, αν βέβαια δεν τα έχετε ακούσει ήδη. Aρκετοί ρετρό lovers με μουσικό ταλέντο έχουν ανεβάσει re-arranged κομμάτια παιχνιδιών από τις αγαπημένες μας κονσόλες. Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω κάποτε υπήρχε ένα παρόμοιο θέμα, αλλά πλέον δεν μπορώ να το βρω - όπως και τόσα άλλα. Όπως και να έχει ας παρουσιάσω μερικά.

Thunder force IV - Megadrive

Εντυπωσιακά δημιουργικό κομμάτι. Πως να το περιγράψω, simply kicks ass.

 
Ωραίο θέμα Μάριε!

Αυτό εδώ πιάνεται?
 
Outrun απο τον ορίτζιναλ συνθέτη σε live (s.s.t band = sega sound team) !

Αφήνω την SST Band προς το παρόν γιατί μόλις είδα το θέμα, αυτοί μου ήρθαν στο μυαλό !
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα