VGA to RGB Cable

GDK

Retro Member
Joined
4 Οκτ 2009
Μηνύματα
110
Αντιδράσεις
5
Καλησπέρα σε όλους. Με χαρά μπαίνω ξανά,μετά από πολύ καιρό και γράφω σε αυτό εδώ το σιτε. :)

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. 'Έχω το παρακάτω καλώδιο



Η tv μου δεν έχει είσοδο VGA οπότε προχωράω σε (extra)αγορά καλωδίου VGA to RGB σωστά;

Αυτό στο λινκ είναι το κατάλληλο; http://www.e-shop.gr/inline-vga-to-r...m-p-PER.754355

Θα χρειαστώ κάτι άλλο για να έχω εικόνα και ήχο με αυτό καλώδιο και μόνο;

Ή θα να μπω στην διαδικασία να βρω καλώδιο RGB Scart ;

:wave:
 
Οχι δεν σου κανει αυτο το καλωδιο...καλο θα ηταν να ειναι τοσο απλη η μετατροπη vga σε rgb αλλα δεν ειναι...αυτο το καλωδιο που δειχνεις ειναι για συγκεκριμενες καρτες γραφικων που βγαζουν rgb μεσω του vga βυσματος..
 
Πφφφ....

Ευχαριστώ φίλε για την απάντηση σου. Και τι κάνω στην περίπτωση μου; Υπάρχει άλλη λύση ; Με κάποιο ανταπτοράκι εννοώ, αφού υπάρχει το καλώδιο.
 
Εκτός από ebay, μπορώ να βρω καλώδιο scart εντός συνόρων ; Αν έχει κάποιος κάποια πληροφορία,,,
 
Δυσκολο να βρεις..κοιταξα στο retroworld.gr αλλα δεν ειδα κατι...δες και εσυ ομως..

Ps.Ανταπτορας vga σε composite υπαρχει αλλα η ποιοτητα ειναι χαλια...αλλη λυση ειναι να κοψεις το καλωδιο και να βγαλεις απο εκει composite..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστώ φίλε. Υπάρχει κάποιος οδηγός για να δω πως γίνεται και αν είναι εύκολο για μένα κάτι τέτοιο;
 
Πίσω
Μπλουζα