Video Games που έγιναν ταινία

παρα πολύ ενδιαφέρον. έχεις κανενα λινκ και για το ανάποδο, ταινίες δηλαδή που έγιναν videogames τη δεκαετια του 1980;;
 
Το Hitman έγινε ταινία πρόσφατα. Δεν την έχω δεί για να τη κρίνω.
 
πρέπει οπωσδήποτε να γίνει ταινία το soul reaver!!!!

μιλάμε για ΤΟ σενάριο!!!
 
asikamin είπε:
πρέπει οπωσδήποτε να γίνει ταινία το soul reaver!!!!μιλάμε για ΤΟ σενάριο!!!
Είχα παίξει το -1 νομίζω για Playstation-1 προ αμνημονεύτων χρόνων. Αρκετά καλό αν και δεν το τερμάτισα ποτέ... :icon_cry: Όντως αξίζει να γίνει ταινία. Όπως και η σειρά ''Half-life".
 
Ιδανικό για ταινία είναι, κατά την γνώμη μου, και το σενάριο του Phantasmagoria....
 
Το The Dig πηγαινε για ταινια... ωραιο θα ηταν, αν και πλεον θα ηταν ξεπερασμενο
 
Ενα αλλο για ταινια με ωραιο σεναριο ειναι το Chrono Trigger
 
Παιδια το Doom, προσφατα (σχετικα) εγινε ταινια αν θυμαμαι καλα. Ελεγε τιποτα? Δεν ειχα ακουσει πολυ καλα σχολια παντως...
 
Το Doom αν και έπαιζαν όχι τόσο πολύ γνωστοί ηθοποιοί ήταν κλάσεις ανώτερο από κάποιες άλλες "πατάτες" που μας τις σέρβιραν σαν ταινιάρες.

Κοντά στο τέλος της ταινίας έχει και ένα πορωτικό τρίλεπτο συνεχούς δράσης πρώτου προσώπου!!!!!!

Εμένα μου άρεσε τρελλά η ταινία πάντως!
 
Pooky είπε:
Το Doom αν και έπαιζαν όχι τόσο πολύ γνωστοί ηθοποιοί ήταν κλάσεις ανώτερο από κάποιες άλλες "πατάτες" που μας τις σέρβιραν σαν ταινιάρες.
Κοντά στο τέλος της ταινίας έχει και ένα πορωτικό τρίλεπτο συνεχούς δράσης πρώτου προσώπου!!!!!!

Εμένα μου άρεσε τρελλά η ταινία πάντως!

εγω παιζω? :D

παντως οι κριτικες ηταν κακες αποτι θυμαμαι στην εφημεριδα. Φυσικα ο Δανικας εχει τη ταση τις ταινιαρες να τις λεει πατατες και το αντιστροφο...
 
Αν θυμάμαι καλά παίζεις!!!!!!

Όσο για τις "κριτικές" όταν βλέπω μια ταινία να θάβεται από τους "κριτικούς" τότε μάλλον πρόκειται για διαμάντι.

Τι στο καλό περίμεναν από μια ταινία που λέγεται "Doom" ; Να βγάλει βαθύτερα νοήματα και να μας προβληματίσει για τη ζωή; Έλεος πιά.............
 
miko63 :

έχεις κανενα λινκ και για το ανάποδο, ταινίες δηλαδή που έγιναν videogames τη δεκαετια του 1980;;
Δεν χρειάζεται σύνδεσμος , σου δίνω κατευθείαν ΤΟ όνομα : Rambo III !
 
Εμπρος καλο μου φτυαρι....Emoticon_digging.gif

(εξι χρονια σκονη....γκουχ,γκουχ.....
smiley-sick021.gif
"]
smiley-sick021.gif
[/url])

Μιας και δεν υπαρχουν φωτο απο αλλες συλλογες κανω την αρχη με την μικρη συλλογουλα μου... :)

attachment.php
 
τα 2 mortal kombat εχουν περιεργους τιτλους. φανταζομαι ειναι οι κλασσικες ταινιες ετσι;

πουθενα δεν μπορω να βρω υποτιτλους για την ταινια super mario brothers. θελω πολυ να την ξαναδω!
 
Agahnim είπε:
τα 2 mortal kombat εχουν περιεργους τιτλους. φανταζομαι ειναι οι κλασσικες ταινιες ετσι;
Ειναι βασισμενες στην τηλεοπτικη σειρα: Mortal Kombat: Conquest. :)
 
οταν λες βασισμένες; :Ο μηπως ειναι batch επεισοδιων;
 
Agahnim είπε:
οταν λες βασισμένες; :Ο μηπως ειναι batch επεισοδιων;
Κοιτα,το cast ειναι το ιδιο με της σειρας,η διαρκεια τους ειναι 89' (Μαυρος Δρακος) και 83' (Τελικη Μαχη) αντιστοιχα,

οποτε δεν αποκλειεται να ειναι καποια "συρραφη" επεισοδιων που παρουσιαστηκαν ως ταινια. :)
 
Κανένα από τα Mortal Kombat δεν είναι αυτό του 1995, έτσι Σταύρο;
 
Πίσω
Μπλουζα