[VIOPAD] Bri-Bri

LadyNaty

RetroActive
Joined
29 Δεκ 2012
Μηνύματα
580
Αντιδράσεις
648
Καλησπέρα! Μήπως καμία από τις κοπελιές εδώ θυμάται μια κούκλα της VIOPAD που είχε το ανεκδιήγητο όνομα BRI-BRI; Αν θυμάμαι καλά από τη διαφήμιση κάπου εκεί στη δεκαετία του 80, (εγώ ήμουν ήδη αρκετά μεγάλη για να παίζω με κούκλες, αλλά η διαφήμηση μου είχε πρήξει το κεφάλι στα κρατικά κανάλια), ήταν ένα ξανθό κουκλάκι με μαλλιά σαν ξασμένα και φορούσε μια φόρμα που πάνω έγραφε με λατινικούς χαρακτήρες το όνομά της δηλ. "BRI-BRI". Ακόμα θυμάμαι το κείμενο του σεναρίου της διαφήμισης, το οποίο ήταν και σε μια γελοία ομοιοκαταληξία. Το παραθέτω γιατί είναι πολύ καλτ:

"Η VIOPAD σας έφτιαξε ένα μικρό κουκλί / Η VIOPAD το βάφτισε και το βγαλε BRI-BRI / Η BRI-BRI κουνάει χέρια, πόδια και κεφάλι". Στο μπάκγκράουντ ακουγόταν ένα τραγούδι που θα μπορούσε να είναι από το Treat Me Right της Benatar μέχρι το Gimme Gimme Gimme των ABBA.

Και ερωτώ: υπήρχε κανένας γονιός με σώας τας φρένας που έκανε στην κορούλα του δώρο την Μπριμπρί; Και ερωτώ για 2η φορά: μήπως καμία από τις κοπέλες του φόρουμ ΕΠΑΙΞΕ ποτέ με αυτήν την Μπριμπρί; Ή μήπως είμαι η μόνη που τη θυμάμαι;
 
LadyNaty βρηκα τις παρακατω φωτο στο διαδικτυο,δεν ξερω αν προκειται γι αυτη την κουκλα που περιγραφεις γιατι συμφωνα μ αυτον που ανεβασε τις φωτο η κουκλα ειναι δεκαετιας '60

9.JPG

8.JPG

7.jpg

9.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα