Virtual Boy Unreleased Games

geoanas

Commodore Vampire
Διαχειριστές
Joined
14 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.225
Αντιδράσεις
281
Το πρωί "σκάσανε" τα 4 ακυκλοφόρητα παιχνίδια για το Virtual Boy.

Τα :

Virtual Lab

Space Invades Virtual Collection

SD Gundam Dimension Wars

Virtual Bowling (Athena)

...είναι πλέον διαθέσιμα προς δική σας ευχαρίστηση

Μόλις τα ανέβασα σε γνωστό <υπόγειο> torrent-άδικο :cool:

Enjoy them !!
 
Πολύ καλό, ειδικά που ήθελες χοντρά λεφτά για να μπορέσεις να τα παίξεις αυτά από real cart.
 
Υπήρξε τρομερό παρασκήνιο γύρω από το αν πρέπει αυτές οι roms να γίνουν release to public or not. Οι ιδιοκτήτες τους είχαν από χρόνια στα χέρια τους τις images αλλά με κανένα τρόπο δεν ήθελαν να βλάψουν την επένδυση τους.

Σήμερα το πρωί κάποιος μάγκας ονόματι shags αγανάκτησε και τις έκανε release προφασιζόμενος ότι ήταν δικά του dumps.

Ακολούθησε αναμπουμπούλα και πυκνή ομίχλη, αλλά μιας που βγήκαν στον αέρα τίποτα δε μπορεί να τις σταματήσει πια !
 
Καλος ανθρωπος. Τον ευγνωμονουμε!
 
Λαμογιακος ειναι αλλα εκανε αρκετο κοσμο ευτυχισμενο :)
 
Τις προαλλες αγορασα το mario clash και το Mario Tennis για VB!

το τορρεντ που το βρισκουμε btw?
 
Η ερώτηση σου δυστυχώς δεν μπορεί να απαντηθεί λόγω κανονισμών του Retromaniax. Φοβάμαι ότι θα πρέπει να ψάξεις μόνος σου. To clue περί "υπογείων" που δίνει ο geoanas είναι και το όριο του αποδεκτού για εδώ. ;)
 
μου έκανα δώρο ένα boxed virtual boy με το vertical force και bomberman...έρχεται από Ιαπωνία σε λίγες μέρες.

σκέφτομαι να πάρω και ένα flashboy, αν και είναι πολύ πιο ακριβό από όσο ήξερα και λέει το site...90 ευρώ + μεταφορικά...αλλά λογικά τα αξίζει ...τι λες Γιώργο?
 
Ηλία με τα 1000 ! Τρέχει τα πάντα (αφού βέβαια τα περάσεις από μια απλή διαδικασία patch)
 
Flashboy εχω κι εγω και ειναι πολυ καλο (αν και οντως σχετικα ακριβο για τα λιγα games που υπαρχουν). Βέβαια, αν δεις τι ζητηση εχουν, δεν υπαρχει περιπτωση να μη το πουλησεις εστω στην ιδια τιμη (αν οχι μεγαλυτερη) αν καποτε θες. Προσοχη μόνο αφου κανεις copy το image να κάνεις Safely Remove Hardware απο κατω δεξιά και μετα να το αποσυνδεεις. Οταν το πρωτοπηρα νομιζα οτι ηταν ελαττωματικο επειδη απο τη βιασυνη μου το εβγαζα καπακι μολις τελειωνε το file copy και μετα τα games ειχαν πολλα corrupt graphics ή δεν επαιζαν καν.
 
masbass είπε:
Flashboy εχω κι εγω και ειναι πολυ καλο (αν και οντως σχετικα ακριβο για τα λιγα games που υπαρχουν). Βέβαια, αν δεις τι ζητηση εχουν, δεν υπαρχει περιπτωση να μη το πουλησεις εστω στην ιδια τιμη (αν οχι μεγαλυτερη) αν καποτε θες. Προσοχη μόνο αφου κανεις copy το image να κάνεις Safely Remove Hardware απο κατω δεξιά και μετα να το αποσυνδεεις. Οταν το πρωτοπηρα νομιζα οτι ηταν ελαττωματικο επειδη απο τη βιασυνη μου το εβγαζα καπακι μολις τελειωνε το file copy και μετα τα games ειχαν πολλα corrupt graphics ή δεν επαιζαν καν.
θενκς για τη συμβουλή...

θα περιμένω να έρθει το virtual boy πρώτα να δω ότι είναι όλα οκ με το μηχάνημα και μετά΄τσιμπάω και το flashboy...

με χαλάει λίγο που πρέπει κάθε φορά να το φλασάρεις με ένα μόνο παιχνίδι, αλλά νταξ....δεν υπάρχει άλλη λύση...
 
Plink είπε:
θενκς για τη συμβουλή...θα περιμένω να έρθει το virtual boy πρώτα να δω ότι είναι όλα οκ με το μηχάνημα και μετά΄τσιμπάω και το flashboy...

με χαλάει λίγο που πρέπει κάθε φορά να το φλασάρεις με ένα μόνο παιχνίδι, αλλά νταξ....δεν υπάρχει άλλη λύση...
Ήρθε!!! :)

picture.php


έπαιξα κάνα 20λεπτο και ομολογώ ότι είναι πολύ καλύτερο από ότι το περίμενα ;)

πολύ σύντομα ελπίζω να τσιμπήσω και το flashboy
 
Ωραίος φίλε!! Να υποθέσω ότι τα παιχνίδια είναι στην ιαπωνική γλώσσα?
 
Με γειά το VB Plink.

Μια απορία... δεν σας πονάνε μάτια - κεφάλια άμα παίζετε για κάμποση ώρα με αυτό;
 
τα παιχνίδια, έχουν γιαπωνέζικα στα warning screen, αλλά γενικά τα μενού και οι οδηγιές on screen είναι στα Αγγλικά...

@ Haros: χεχχε και εγώ αυτή την απορία είχα...μάλιστα είχα ακούσει τα χειρότερα.

Εγώ κάνα 20λεπτο που το έπαιξα έτσι για να το δοκιμάσω...δεν ζαλίστηκα καθόλου λολ...

πρεπει να βρω και ένα stand γιατί το δικό μου δυστυχώς δεν έχει...
 
Οπο΄τε παίζεις ανάσκελα?
 
Saulot είπε:
Οπο΄τε παίζεις ανάσκελα?
xaxaxa όχι ευτυχώς στέκεται αρκετά καλά σε οποιαδήποτε επιφάνεια, οπότε το ακούμπησα επάνω στο vectex για να το φέρω πιο κοντά στο επίπεδο των ματιών και όλα κομπλέ ;)

βάση θα παραγγείλω από ebay...αν και ψήνομαι να δοκιμάσω καμιά πατέντα με "ιμάντα" για να στηρίζεται επάνω στο κεφάλι όπως το vectrex 3d imager
 
Κοίτα τι έκανα εγώ στο ένα από τα 4 που έχω !

-LAMPOTRON- ;-)

Vboy.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα