Visual Pinball Cabinet 2

alexandros23

Closed
Joined
17 Φεβ 2010
Μηνύματα
44
Αντιδράσεις
0
Καταρχήν καλησπέρα σε όλο το Forum


Είμαι συλλέκτης εδώ και ένα χρόνο Flippers (αυτήτην στιγμή έχω 8) μία καμπίνα mame και διαφόρων παιχνιδιών retro που μου αναβιώνουν την παιδική μουηλικία.


Διάβασα το thread του φίλου και συνοδοιπόρου Fred Madison (http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?17539-Virtual-Pinball-Cabinet)και μπορώ να πω ότι ζήλεψα. Επειδή έτυχε να το δω και από κοντά μπορώ να εκφράσωκαι επισήμως τα συγχαρητήριά μου στον Fred και να του πω για άλλη μία φορά ότι η κατασκευή του είναικαταπληκτική.


Αποφάσισα λοιπόν να ξεκινήσω και εγώ το δικό μου project το οποίο περιλαμβάνει:


42΄TV LG as Playfield


24’ Monitoras Back glass


18’ Monitoras DMD


PC specs (προς τοπαρόν) 2 X video cards1GB NVIDIA (αυστηρά)


1 HDD 500GB


2 X 2 GBRAM DDR3


700 Watt τροφοδοτικό


2.1 soundspeakers


Motherboard και CPUτα αφήνω προς το παρόν. Μάλλον την επόμενη εβδομάδα (να πληρωθούμε κιόλας).


Το ‘’κουτί’’ είναι ήδη έτοιμο και βαμμένο (βλέπε photos)


Φυσικά όλα τα περιφερειακά είναι από κανονικά Flippers όπωςπόρτα κερματοδέκτη, buttons,μπάρα, side rails,πόδια.


Θέλω να δώσω στο μηχάνημα τις ιδιότητες ενός κανονικού Flipper και εννοώ λέγοντας αυτόότι δηλαδή να μπορεί να κλείσει και να μεταφερθεί χωρίς να γίνει καμία ιδιαίτερηαλλαγή (πχ αφαίρεση monitorκλπ), όπως επίσης και να μην «περισσεύει» τίποτα από κάτω.


Αυτά προς το παρόν σας παραθέτω της φωτογραφίες και μια φοράτην εβδομάδα ανάλογα με την πρόοδό μου θα ποστάρω νέα.




Προβολή συνημμένου 33952Προβολή συνημμένου 33951Προβολή συνημμένου 33950Προβολή συνημμένου 33949Προβολή συνημμένου 33948







 
Πίσω
Μπλουζα