Voltron Defender of the universe (1981)

Voltron - The Game (XBLA,PSN)

[video=youtube;-tNpfg8HaVE]

ΕΔΩ
 
Σαν μεγαλος φαν του voltron εχω ολα τα επεισοδια με αγγλικο υποτιτλο και της ιαπωνικησ εκδοσης που ονομαζοταν Golion αλλα και του Voltron της αμερικανικης εκδοσης.Οι διαφορες ειναι οτι για την αμερικανικη εκδοση αλαξαν καπως το σεναριο αλλα και καποιους διαλογους.Ωσο για το παιχνιδι ειναι κακο,αδιαφορο και τζαμπα ξεφτιλιζεται το ονομα Voltron.Aποτελειται απο 3 chapters και το καθε ενα εχει 4 πιστες και συνολο 3 boss.δεν αξιζει φραγκο.
 
divined είπε:
Voltron, τι μου θημήσατε τώρα!!
Είχα μία μεγάλη μεταλλική έκδοση του Voltron που ενωνότανε (τα 5 λιοντάρια) και δημιουργούσαν τον μεγάλο robot. Είχα ρίξει κλάμα μικρός για να μου τον αγοράσουν. Αν υπάρχει ακόμη θα κοιτάξω να το βρω να βγάλω pic.
Φίλε μου παίζει να έχεις την συλλεκτική έκδοση του Voltron που θα βγει σε λίγο καιρό σε νέα edition 1/2 μέτρου! Δεν μπορεί να είναι έτσι παραπεταμένο!!! Δείξε σεβασμό!!!! :D
 
divined είπε:
Είχα μία μεγάλη μεταλλική έκδοση του Voltron που ενωνότανε (τα 5 λιοντάρια) και δημιουργούσαν τον μεγάλο robot. Είχα ρίξει κλάμα μικρός για να μου τον αγοράσουν. Αν υπάρχει ακόμη θα κοιτάξω να το βρω να βγάλω pic.
Το όνειρό μου μικρός ήταν να βρω το Voltron σε παιγνίδι. Αν τον έχεις ακόμη, δείξε μας φωτό divined!
 
Συγκλονηστικο anime! Επι εποχης mecha anime αυτο βασιλευε θυμαμαι. Ολα τα παιδια θυμαμαι το βλεπαν και με ειχε ψησει και μενα επειδη στο καθε λιονταρι αντιστιχουσε και ενα στοιχειο της φυσης. Εμενα αυτο γενικα με τραβαγε και με τραβαει παρα πολυ.
 
Και εγω το θυμαμαι απο τις βιντεοκασσετες.Οχι απο τα αγαπημενα μου αλλα οπως και να το κανεις εχει ενα cult status.Θυμαμαι και εγω ενα παιδι στη γειτονια μου να εχει την μεγαλη εκδοση του παιχνιδιου και πραγματικα ηταν εντυπωσιακο.
 
[video=youtube;banML1-VLJg]

 
Φυσικά και το θυμόμαστε πολλοί και ανήκει στα αγαπημένα cartoons όλων των εποχών για πολύ κόσμο.Μου άρεσε πάρα πολύ ο σχεδιασμός των χαρακτήρων και ρομπότι και το σενάριο στα επεισόδια.Δε βρίσκεται στην πρώτη μου πεντάδα,αλλά σίγουρα στα 10 πρώτα.
 
Πίσω
Μπλουζα