VVVVVV

kuv

RetroWannaBe
Joined
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
49
Αντιδράσεις
0
Είναι και Indie αλλά και retro: ένα εκ-πλη-κτι-κο αριστούργημα που ταξιδεύει πίσω... Το παιχνίδι τώρα κυκλοφόρησε, δεν είναι ακριβώς 'παιχνίδι' αφού πρόκειται για ένα SWF 4MB, αλλά φαίνεται το μεράκι και το κέφι του δημιουργού του. Είναι platform-puzzle, μην το υποτιμήσετε καθώς έχει μερικούς πολύ ζόρικους γρίφους, ενώ θέλει και λίγο συντονισμό/αντανακλαστικά.

Νομίζω ότι κάθε retrogamer θα το εκτιμήσει πάρα πολύ και σκέφτηκα να ρίξω ένα linkάκι.

Τσεκάρετε το demo εδώ http://www.kongregate.com/games/TerryCavanagh/vvvvvv-demo για αρχή...
 
Αυτο χρειαζεται κυκλοφορια στον Amstrad και σε κασσετα ΑΜΕΣΑ! Mε ενα καλυτερο ονοματακι και χωρις το commodoroloading (!) δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τις κυκλοφοριες του 1985. Cool find Kuv..
 
Πω πωωω! Κόλλησα άσχημα!!
 
Πωπω φοβερό!Φαντάζομαι τι θα γίνεται στα επόμενα levels!
 
Ωραίο! Το όνομα του λίγο περίεργο μόνο... :p
 
To όνομα εξηγείται μετά: είναι 6 χαρακτήρες με ονόματα που αρχίζουν από V που πρέπει να σώσεις. Εμένα μου αρέσει, είναι funky και το κάνει να ξεχωρίζει :)
 
Πράγματι καταπληκτικό ! Δυστηχώς παρότι έκανα τα αδύνατα δυνατά στο δεύτερο επίπεδο , δεν κατάφρα να το τελειώσω . Αρχικά ήθελε πολύ καλό χειρισμό . Μετά ήθελε και πολύ καλό συγχρονισμό . Ευτυχώς έχει άπειρες ζωές , αλλιώς θα έχανα τα νεύρα μου !
 
Ειλικρινά σας φάνηκε τόσο δύσκολο βρε παιδιά;Μόνο ενα σήμειο με δυσκόλεψε αλλά μετά από 4-5 προσπάθειες το πέρασα

Μάλλον είμαι καλός σε αυτά :p
 
Φοβερή μουσική πάντως ! Ξέρεται τι μου θύμησε ; Εκείνο το παιχνιδάκι στον ST που έπαιζες με κάποιον πιτσιρικά και πέρναγες από οθόνη σε οθόνη . Ήταν εξαιρετικά δύσκολο και μάλιστα με περιορισμένες ζωές . Να δεις , πώς λεγότανε ;
 
f2bnp είπε:
Ειλικρινά σας φάνηκε τόσο δύσκολο βρε παιδιά;Μόνο ενα σήμειο με δυσκόλεψε αλλά μετά από 4-5 προσπάθειες το πέρασαΜάλλον είμαι καλός σε αυτά :p
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Fqis4-SowRY]Για να σε δω πιο κάτω ....
 
Χαχαχαχαχα!

Πόσο πρέπει να είχες τσαντιστεί εκείνη την στιγμή; :p
 
Oντως "τα σπάει" το παιχνιδάκι. :headbangdude:

Τα δύο πρώτα επίπεδα ήταν απολαυστικότατα !!
 
Τελειωσα το demo και πηγα να το αγορασω

Welcome! After completing the purchase, you'll receive an email from fastspring containing download links for the Windows and Mac versions of the game. Unfortunately Linux versions are not yet available!
Θα περιμενω - το παιχνιδι ειναι απιστευτο και αξιζει την οποια αναμονη.
 
Τελειωσα το demo και πηγα να το αγορασω

Welcome! After completing the purchase, you'll receive an email from fastspring containing download links for the Windows and Mac versions of the game. Unfortunately Linux versions are not yet available!
Θα περιμενω - το παιχνιδι ειναι απιστευτο και αξιζει την οποια αναμονη.
 
ωραίο παιχνιδάκι. SID music rocks!
 
Paspartoo είπε:
Τελειωσα το demo και πηγα να το αγορασω

Θα περιμενω - το παιχνιδι ειναι απιστευτο και αξιζει την οποια αναμονη.
True enough

Περιμένω την linux version
 
μου'χει τσακίσει τα νέυρα...αλλά μ'αρέσει. Μαζοχισμός δέν λέγεται αυτό ?
 
Πίσω
Μπλουζα