Warhammer 40,000

Rio Blast

RetroWannaBe
Joined
6 Δεκ 2010
Μηνύματα
124
Αντιδράσεις
68
Δεν βρήκα παρόμοιο θέμα οπότε ανοίγω αυτό :)

Αρχές δεκαετίας του '90 ανακάλυψα ένα κατάστημα πάνω απ' τα Εξάρχεια (Κάισσα) που πουλούσε τις μινιατούρες των σειρών Warhammer και Warhammer 40,000 (WH40K). Δεν ήξερα τίποτα για αυτές αλλά αμέσως μου έκανε εντύπωση ο κόσμος του WH40K και άρχισα να τις μαζεύω. Οι μινιατούρες αυτές ήθελαν συναρμολόγηση και βάψιμο και μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν για επιτραπέζιες στρατηγικές μάχες. Δυστυχώς δεν έχω πλέον καμία από τις μινιατούρες που είχα πριν 20 χρόνια αλλά πρόσφατα άρχισα να ξανααχολούμαι και να μαζεύω και να βάφω τέτοιες μινιατούρες. Από κάτω έχω μια φωτογραφία μιας ομάδας Ultramarines για να καταλάβουν όσοι δεν είναι πολύ σχετικοί με το θέμα περι τίνος μιλάω!

[edit] imageshack dead pic [edit] ;έχει κανείς άλλος σχετικές αναμνήσεις ή ακόμα καλύτερα φωτογραφίες από παλιές μινιατούρες; :cool:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και ερχομαι τωρα εγω με το ρετροφτιαρακι μου

να φτιαρισω και να βγαλω απο την σκονη του χρονου το παρον θεματακι

και να ρωτησω το εξης...μηπως...λεω μηπως...να καναμε μια συγκολληση διαρκειας

με αυτο εδω που ταιριαζει καλυτερα και ειναι γκιουζελιμ ταμαμ? :D

Δεν εχετε παραπονο....ομιλω και την τουρκικη.Ας ειναι καλα ο Σουλειμαν στην Τι Βι....:biglaugh:
 
stayros είπε:
Και ερχομαι τωρα εγω με το ρετροφτιαρακι μου να φτιαρισω και να βγαλω απο την σκονη του χρονου το παρον θεματακι

και να ρωτησω το εξης...μηπως...λεω μηπως...να καναμε μια συγκολληση διαρκειας

με αυτο εδω που ταιριαζει καλυτερα και ειναι γκιουζελιμ ταμαμ? :D

Δεν εχετε παραπονο....ομιλω και την τουρκικη.Ας ειναι καλα ο Σουλειμαν στην Τι Βι....:biglaugh:
Ψιτ, Σουλεϊμάν! :biglaugh:

Θα έλεγα καλύτερα να μείνουν ως έχουν.

Στο μεν ένα θέμα που άνοιξες, συζητάμε για τα περιοδικά, στο δε παρόν θέμα, συζητάμε για τις μινιατούρες.

Συσχετίζονται, αλλά δεν είναι το ίδιο πράγμα. Συνιστώ να μην τα μπλέξουμε! ;)
 
Πίσω
Μπλουζα