WE WANT MOORE !!!

Dragon_K.

RetroActive
Joined
4 Ιαν 2008
Μηνύματα
348
Αντιδράσεις
27
Κάποιες ανακοινώσεις μοιάζουν τόσο αναπάντεχες, που πολλές φορές αδυνατείς να τις πιστέψεις.

Κι όμως... στις 13 Σεπτέμβρη ο Gary Moore θα επιχειρήσει (και είναι σχεδόν βέβαιο οτι θα το καταφέρει) να μας μαγέψει με την κιθάρα του.

Μπορεί να μην μας δώσει αυτό που πραγματικά θέλουμε (τους 80ς Hard Rock ύμνους του) αλλά όσοι τον αγάπησαν - λάτρεψαν, δεν θα έχουν σοβαρό πρόβλημα με τα κομμάτια της Blues περιόδου του...

Όσο ζούμε ελπίζουμε βέβαια... :bow:
 
τρομερό νέο!!! Μακάρι να μην κάνεις λάθος! Ετσι και παίξει loner kai parissiane walkways θα ουρλιάξω από την χαρά μου!
 
Έχει ανακοινωθεί επισήμως... με το Parrisiane Walways συνήθως κλείνει...για το Loner ...ελπίζουμε :)
 
Και το καλό είναι οτι θα παίξει στο Λυκαββητό ...
 
Περιττο να σας πω πιο κομματι περιμενω ε; Και ας ειναι το μονο που θα παιξει..... :) . Κανενας αλλος κιθαριστας κατα την ταπεινη μου γνωμη δεν παιζει με τετοιο παθος.........

[ame=[URL="http://www.youtube.com/watch?v=LCr5dhJhEmA&feature=related"]http://www.youtube.com/watch?v=LCr5dhJhEmA&feature=related[/URL]]http://www.youtube.com/watch?v=LCr5dhJhEmA&feature=related
 
υπάρχει μια άλλη έκδοση 12 λεπτών περίπου του the loner που απλά χτυπάει ταβάνι. Δεν την έχω βρει σε βίντεο. Αναζητήστε την όσοι δεν ξέρετε να πάθετε πλάκα!
 
Ακούσατε για εισητήρια, πού και πώς και κυρίως πόσο; :nervous:
 
ο gary συνδυαζει τελεια το παθος,το ατμοσφαιρικο παιξιμο και την τεχνικη.το we want moore ειναι απο τις καλυτερες live επιδειξεις παιξιματος ηλεκτρικης κιθαρας.ελπιζω να ερθει με την hard rock μπαντα του
 
Ελπίζω να ρίξει κανένα παλιό & δυνατό After the War, Over the Hills... (κι όχι μόνο μελιστάλαχτα blues). Aν έρθει είμαι 99.9% μέσα.
 
Παιδιά Καλησπέρα και από εμένα .

Σίγουρα φοβερό νέο . Ο Gary Moore είναι από τους πρώτους και πολυαγαπημένους καλλιτέχνες που με μύησαν στο Hard Rock .

Σύμφωνα με το Ε-GO.GR τα εισιτήρια θα κοστίζουν 45 € (προπώληση ) & 55 € (Ταμείο) .

Τώρα αν κάποιος γνωρίζει το ύφος της συναυλίας θα μας διαφώτιζε αρκετά διότι αν είναι αυστηρά blues θα ξενερώσω . Νομίζω πως η hard rock και metal εποχή του Gary ήταν όλα τα λεφτά .

Αλλά όπως και να έχει : WE WANT MOORE !!!!! :bow:
 
παίδες πέρα των loner kai parissiane walkways θα ηθελα και τα still got the blues, still in love with you, crying in the shadows... όμως ο άνθρωπος έβγαλε νέο cd. Αυτό σημαίνει ότι θα μας τσακίσει στα blues του...νότου της Αμερικής.

Δεν ξέρω αν θα τα παίξει αυτά ως οφείλει μαζί με τις ροκιές που αναφέρατε το σίγουρο όμως είναι ότι θα προμοτάρει το σιντι του. Για να δούμε τι θα δούμε που έλεγε και ο παραμυθάς
 
πως λεγεται το καινουριο του cd?back to back to back to the blues? :D :D:D
 
Gary Moore - Close as you get

Released : May 21, 2007

Genre : Blues/Rock-Blues

Length : 51:48

Label : Eagle Records

Producer : Gary Moore/Ian Taylor

Track listing

1. "If the Devil Made Whisky"

2. "Trouble at Home"

3. "Thirty Days"

4. "Hard Times"

5. "Have You Heard?"

6. "Eyesight to the Blind"

7. "Evenin'"

8. "Nowhere Fast"

9. "Checkin' up on My Baby"

10. "I Had a Dream"

11. "Sundown"
 
Το νεο cd του λέγεται Close As you Get και κυκλοφόρησε το Μαίο οπότε είναι σίγουρο οτι θα παίξει καινούρια κομμάτια, ας μη ξεχνάμε όμως οτι είναι η πρώτη φορά που έρχεται Ελλάδα (νομίζω) και θα θέλει να αποζημιώσει τους θαυμαστές του οπότε πιστεύω οτι θα είναι ενα best of setlist.

Ενδεικτικά παρακάτω είναι το setlist για τη συναυλια του στο Brighton το περασμένο Νοέμβριο:

Oh Pretty Woman

Hard Times

Trouble At Home

Since I Met You Baby

Have You Heard

Eyesight To The Blind

Thirty Days

All Your Love

I Had A Dream

Too Tired

Don't Believe A Word

Still Got The Blues

Walking By Myself

The Blues Is Alright (Encore 1)

Intro/Parisienne Walkways (Encore 2)
 
Δυστυχώς όταν γίνεται μια περιοδεία, τα κομμάτια είναι τα ίδια, με μια δύο προσθαφαιρέσεις σε κάθε live, είτε η μπάντα έχει παίξει 10 φορές είτε δεν έχει παίξει ποτέ.

Δεν υπάρχει καμία αμφιβολία οτι ο Moore θα παίξει μόνο Blueς...αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

Οπότε...μαύρο κουστούμι, μαύρο γυαλί και φύγαμε για Λυκαβηττό.
 
Αρα εγω που σιχαινομαι τον Moore βλεπω οτι αποτελω θλιβερη μειοψηφια...:nervous:
 
θλιβερη μειοψηφεια δεν εισαι επειδη σιχαινεσαι τον moore αλλα επειδη ακους manowar:animlaugh:
 
trooper13 είπε:
θλιβερη μειοψηφεια δεν εισαι επειδη σιχαινεσαι τον moore αλλα επειδη ακους manowar:animlaugh:
1351.gif
 
spyros_s είπε:
παίδες πέρα των loner kai parissiane walkways θα ηθελα και τα still got the blues, still in love with you, crying in the shadows... όμως ο άνθρωπος έβγαλε νέο cd. Αυτό σημαίνει ότι θα μας τσακίσει στα blues του...νότου της Αμερικής.Δεν ξέρω αν θα τα παίξει αυτά ως οφείλει μαζί με τις ροκιές που αναφέρατε το σίγουρο όμως είναι ότι θα προμοτάρει το σιντι του. Για να δούμε τι θα δούμε που έλεγε και ο παραμυθάς
I was born in missisipi in 1924 :headbang:

Ο νέος δίσκος πάντως έχει μερικά "ασθησιακά" μπλουζ, σκέτη τρέλα... χαμηλά φώτα, ουϊσκι (δωδεκάρι :D ) και "καλή" παρέα... Nowhere Fast, Trouble At Home... αφασία :worship:
 
H ημερα εφτασε συμφορουμιτες....

Το βραδυ ολοι στο σταδιο TAE-KWON-DO στο Φαληρο. Το εισιτηριακι ηδη το εχουμε....

Μονο αυτο να παιξει..... Μονο αυτο..................... Τιποτε αλλο..................................

http://www.livevideo.com/video/E3029E3D81BE41CE8BC04E247F93DAAA/gary-moore-the-loner-live-in.aspx

Υ.Γ. Δεν ειναι το ιδιο που εχουν στο youtube, εχει και τα τελευταια 4 λεπτα παραπανω που κλαιει στην κυριολεξια η κιθαρα του.....
 
Πίσω
Μπλουζα